Super derbi Južne Amerike po prvi put nakon 20 godina odigran je bez da su na terenu bili Lionel Mesi ili Nejmar.
Na "Monumentalu" se pitao samo jedan tim, domaći, koji je po prvi put u istoriji kvalifikacija za SP "naterao" Brazil da završi meč sa četiri lopte u mreži.
Argentina je i pre početka susreta matematički osigurala plasman na Mundijal, a onda je to potvrdila poniženjem najvećeg rivala.
Šampion sveta poveo je već u četvrtom minutu. Strelac je bio Hulijan Alvarez koji je pored dvojice čuvara i pogodio mrežu.
Već u 12. minutu bilo je 2:0, tada je Enco Fernandes ispratio odbitak na drugoj stativi i lako rešio situaciju u kojoj se videlo da je Brazil već tada bio na kolenima.
Mateus Kunja je u 26. minutu smanjio zaostatak posle greške Romera, ali je nada gostiju kratko potrajala.
Desetak minuta kasnije je Fernandes upisao asistenciju za Aleksisa Mekalistera, a on je "bocnuo" golmana za 3:1 na poluvremenu.
Argentina je stvarala šanse i u drugom delu susreta, ali je "samo" jedan gol do kraja postigao Đulijano Simeone za konačnih 4:1.
Argentina je ubedljivo prva u južnoameričkim kvalifikacijama sa 31 bodom, dok je Brazil tek četvrti sa 10 manje.
Grčki košarkaš Janis Adetokumbo našao se u centru pažnje, ali ovog puta ne zbog igre na parketu. Posle dana nagađanja o njegovoj budućnosti u Milvokiju i mogućem transferu, objavljeno je da je reprezentativac Grčke postao suvlasnik kompanije "Kalši".
Šejk Milton, košarkaš Partizana, osvrnuo se u velikom intervjuu na dolazak u Beograd, aklimatizaciju na evropsku košarku, ali i odlazak Željka Obradovića.
Fudbalska reprezentacija Bolivije je savladala Brazil sa 1:0 u poslednjem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026 i izborila plasman u internacionalni plej-of.
Kapiten Brazila Markinjos izvinio se navijačima zbog poraza od Argentine (4:1) u 14. kolu južnoameričkih kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Uvek postoji nešto neodoljivo privlačno u onome što ne možeš da imaš. Taj poriv, čini se, nije zaobišao ni ukus za automobile osramoćenog finansijera Džefrija Epstajna.
Nakon što je Anthropic tokom Super Bowla emitovao reklame kojima ismeva uvođenje oglasa u ChatGPT, direktor OpenAI-ja Sem Altman odgovorio je žestokim optužbama, nazivajući konkurentsku firmu "autoritarnom" i "obmanjujućom".
Istraživači bezbednosti otkrili su masovnu kampanju sajber špijunaže, pod nazivom "Shadow Campaigns", koja je ciljala vladine institucije i kritičnu infrastrukturu širom sveta, uključujući i Srbiju.
Komentari 30
Pogledaj komentare Pošalji komentar