Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Austriju 2:0 u revanš utakmici baraža za ostanak u "A" diviziji Lige Nacija, a Arnautović ovog puta nije pomogao gostima da prođu bolje.
U prvoj utakmici bio je asistent kod gola Gregoriča.
Ove večeri, odbrana Srbije pojačana Milenkovićem i Pavlovićem, odradila je daleko bolji posao nego na "Prateru". Arnautović možda nije odneo pobedu, ali jeste nešto vrlo vredno i od srca dato.
Od FSS-a je dobio dres reprezentacije Srbije sa brojem sedam kao znak zahvalnosti za poštovanje koje je pokazao prema našem nacionalnom timu, kako u Beču, tako i u Beogradu.
Uručio mu ga je Predrag Rajković.
"Legenda je austrijskog fudbala, ali kada igra protiv Srbije na nogama su dva kostobrana sa dve zastave, Austrije i Srbije – Marko Arnautović. Igrač koji se godinama tokom bogate karijere, svuda i na svakom mestu ponosi(o) svojim korenima, srpskim poreklom. I sada tokom dvomeča sa Orlovima pokazao je veliko poštovanje prema stručnom štabu i igračima naše reprezentacije. U Beču je praktično sačekao selektora Dragana Stojkovića po izlasku iz autobusa kako bi ga pozdravio, sve igrače pre meča, slika ista u Beogradu. Nije bio starter, prišao je klupi Srbije i sa svima se srdačno pozdravio. Maniri velikog čoveka, sportsmena. I zbog svega navedenog, medija tim Saveza je došao na ideju da Marku Arnautoviću pokloni dres Srbije sa njegovim prezimenom. Naravno, kapiten Predrag Rajković je preuzeo ulogu darodavca, a Srbin iz Austrije nije krio emocije. Zahvalnost za sve. Ona je obostrana. Kao i poštovanje".
Pomoćnik Željka Obradovića na klupi Partizana Đozep Marija Iskjerdo u razgovoru za jedan podkast otkrio je da se trofejni trener dosta mučio sa aktuelnom ekipom.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar