Vlahović i Jović i ovog vikenda na klupi – Piksijevi napadački aduti su rezervisti
Selektor srpskih fudbalera Dragan Stojković Piksi za dvomeč s Austrijom u Ligi Nacija, za opstanak u "A" diviziju, u navali će morati da se osloni na igrače koji su rezervisti u svojim klubovima.
Dušan Vlahović će i ovog vikenda meč Juventusa početi s klupe za rezervne igrače i to je sada već njegov redovni status u klubu od dolaska Koloa Muanija.
Vlahović je igrač sa najvećim rejtingom i kvalitetom s aktuelnog spiska srpskog selektora, ali je već duže vreme druga napadačka opcija u svom klubu.
Bivši golgeter Fiorentine je na poslednjih osam utakmica sedam počeo sa klupe, na dve nije ni ulazio, a postigao je dva gola (Kaljari i Empoli).
Piksi u Luki Joviću i dalje vidi materijal za nacionalni tim, međutim jedini strelac Srbije na prethodnom Euru ne dobija ili dobija vrlo malo prilike u Milanu kod Serđa Konesisaoa.
Jović je ove sezone odigrao tek 122 minuta za Milan bez ikakvog napadačkog učinka.
Propustio je 17 utakmica zbog povrede, operacije i oporavka koja ga je usporila sa se ranije vrati igri i uhvati takmičarski zamajac.
Pozitivno u vezi s momkom rođenim u Janji je to što je u poslednje tri utakmice na dve ulazio s klupe - ukupno je na ta dva meča na terenu proveo 21 minut.
I za ovaj vikend najavljen je kao rezerva Milana.
Nikola Štulić igra dobru sezonu za belgijski Šarlroa, na 17 utakmica je postigao devet golova i ustalio se u ekipi kao prvi napadač.
Ipak, bez ikakvog seniorskog reprezentativnog iskustva o Štuliću ne možemo govoriti kao jakom Piksijevom adutu za borbe sa vrlo ozbiljnim rivalom kakav je Austrija.
Mihajlo Cvetković je definitivno momak u usponu.
Srđan Stevanović/Starsport
Za Čukarički je ove sezone postigao sedam golova na 24 utakmice u oba takmičenja i skrenuo pažnju na sebe toliko da je čak dobio poziv od selektora nacionalnog tima.
Sueprligaški kadar, ipak, ne možemo ozbiljno uzeti u razmatranje kao bitan kadar za reprezentativne izazove.
Piksiju, dakle, i dalje ostaje briga zbog napadača uprkos određenom talentu koji ima u rukama za mečeve s Austrijom.
Najbolji strelac u istoriji Srbije Aleksandar Mitrović mu trenutno nije opcija (zbog čega, to će verovatno i sam reći), igrač s najvišim rejtingom sa spiska, Vlahović, je rezervista, dok je nekadašnji hit Evrope i momak koji je svojevremeno "žmureći" tresao mreže sada Jović je gotovo "nestao s radara"...
Nekoliko dana uoči početka Fajnal-fora KLS, došlo je do neslaganja između večitih rivala nakon što je Partizan podneo zahtev za izmenu spiska stranih igrača zbog povreda.
Reprezentacija Argentine dobila je dobre vesti samo tri nedelje pred početak Svetskog prvenstva, pošto prvi pregledi nisu pokazali ozbiljniju povredu kapitena Lionela Mesija.
Njujork Niksi plasirali su se u NBA finale prvi put od 1999. godine nakon što su pobedili Klivlend Kavalirse 130:93 i "počistili" seriju sa 4-0 u finalu Istočne konferencije.
Partizan je okončao još jednu sezonu bez trofeja, a nema sumnje da tokom leta sledi nova rekonstrukcija tima, te će biti jedan od prioriteta dovođenje centarfora.
Reprezentacija Argentine dobila je dobre vesti samo tri nedelje pred početak Svetskog prvenstva, pošto prvi pregledi nisu pokazali ozbiljniju povredu kapitena Lionela Mesija.
Selektor reprezentacije Kolumbije Nestor Lorenco objavio je spisak za predstojeće Svetsko prvenstvo, a među pozvanima su se našla i neka dobro poznata imena.
Banka Škotske predstavila je novčanicu od 20 funti ograničenog izdanja sa slikom inspirisanom čuvenim golom koji je fudbaler Skot Mektomini postigao makazicama u utakmici protiv Danske.
Reprezentacija Argentine dobila je dobre vesti samo tri nedelje pred početak Svetskog prvenstva, pošto prvi pregledi nisu pokazali ozbiljniju povredu kapitena Lionela Mesija.
Podigla je Crvena zvezda pehar u poslednjem kolu, ali nije trijumfom zaokružila sezonu, pošto je OFK Beograd slavio na stadionu Rajko Mitić, a velike zasluge za to pripadaju golmanu Nedeljku Stojišiću.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Jedna od najtežih odluka za Ford u Evropi bila je gašenje modela Fiesta, jednog od najpoznatijih i najprodavanijih automobila brenda na Starom kontinentu. Njegova priča, izgleda, ipak nije završena.
Elektrifikacija automobilske industrije, prema procenama kompanije Vehicle Data Global (VDG), predstavlja ozbiljan udarac za klasične manuelne menjače i dizelaše.
VPN servis koji su sajber kriminalci koristili za niz ozbiljnih krivičnih dela razbijen je u međunarodnoj operaciji, saopšteno je danas iz policijske agencije EU.
Svemirska simulacija Star Citizen prikupila je više od milijardu američkih dolara, ali ne kroz klasične investicije ili izdavačke ugovore, već direktno od igrača.
iOS 27 će biti predstavljen 8. juna na WWDC-u, a glasine ukazuju na to da bi ovo ažuriranje softvera moglo da ukine podršku za četiri modela iPhone-a. Evo detalja.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar