Fudbal 0

3.4.2024.

22:55

Spektakularan gol približio Fiorentinu finalu Kupa VIDEO

Fudbaleri Fiorentine savladali su Atalantu rezultatom 1:0 (1:0) u prvom meču polufinala Kupa Italije.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

"Ljubičasti" su bliži utakmici za trofej za jedan gol, ali je on bio spektakularan, u izvedbi Rolanda Mandragore.

Vezista Fiorentine je u 31. minutu odapeo projektil i pogodio same leve rašlje gola Atalante.

Milimetarski precizan udarac Mandragore koji je, vrlo verovatno, najlepši u ovosezonskom izdanju Kupa Italije.

Drugo poluvreme donelo je veliku borbu, pa i šanse na obe strane, ali se rezultat više nije menjao.

Srpski reprezentativac Nikola Milenković odigrao je ceo meč za "violu", a u samom finišu je na njega otvorenim đonom startovao Skamaka.

Štoper reprezentacije Srbije je zabrinuo bolnom grimasom, usledilo je nekoliko minuta prekida, ali se na kraju pridigao. Skamaka je dobio "samo" žuti karton.

Revanš se igra za tri nedelje u Bergamu.

U drugom polufinalu Juventus je stekao prednost od 2:0 nad Laciom.