Fudbal 0

3.4.2024.

18:30

Lučani na pragu plej-ofa - Kragujevčani podbacili

Fudbaleri lučanske Mladosti savladali su Radnički 1923 rezultatom 2:0 u 28. kolu Superlige Srbije i gotovo osigurali igranje u Top 8 društvu u nastavku sezone.

Izvor: B92.Sport

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Dva kola pre kraja regularno dela Superlige Mladost je sdma sa pet bodova više od Novog Pazara i Napretka (meč manje).

U mečevima protiv Javora i IMT-a ekipi iz Lučana potreban je i bod kako bi osigurali prolaz u doigravanje.

Strelci za domaći tim u sredu popodne po lošem terenu bili su Marko Veličković u 12. minutu i Žarko Udovičić u 50.

Mogli su Lučanci još koji put da zatresu mrežu Kragujevčana, nisu se snašli igrači domaćih u nekoliko prilika u kaznenom gostiju, koji danas nisu bili na nivou na kojem igraju poslednjih nedelja.

Otuda i ovakav epilog meča.

Starsport

Golman gostoju Leković je u nekoliko situacija spašavao Šumadince, koji su pred sam kraj, preko Đurića, drmali prečku gola Lučanaca i tada propustili najveću pansu da unesu neizvesnost po pitanju epiloga meča.

Radničkom je ovo bio drugi poraz u dugoj seriji pobeda, poraženi su u tom nizu još i od Zvezde, i drže visoko četvrto mesto - sada na deobi sa Čukaričkim i Vojvodinom.

Ekipa Feđe Dudića siguran je učesnik plej-ofa.