Fudbaler Zenita Strahinja Eraković rekao je da je njegov odnos sa selektorom Srbije Draganom Stojkovićem Piksijem nije poljuljan.
Izvor: Meridian sport
AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia
U godini iza nas Eraković nije bio u sastavu reprezentacije Srbije koja je igrala na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.
"Očekivao sam da budem na spisku za Evropsko prvenstvo, ali profesionalno sam prihvatio odluku selektora. Nisam otišao i to je to. Gledao sam da dobijem dodatan motiv da se dokažem i da već na sledećem okupljanju budem na spisku, što se i desilo. Naravno da sam bio uz ekipu, gledao sve utakmice, i krivo mi je bilo kao navijaču što nam je falio samo jedan gol da prođemo grupu. Nadam se da ćemo se plasirati na Svetsko prvenstvo i ostaviti bolji utisak. Eto, i iz toga što nisam bio na spisku sam uspeo da izvučem nešto pozitivno. Odnos sa selektorom Stojkovićem je uvek bio dobar. Mi smo u službi reprezentacije Srbije. Svi gledamo ka napred i tome da Srbija ostvari što bolje rezultate", rekao je Eraković za Meridian sport.
Neodlazak na EURO nije mu pokvario utisak 2024. godine.
"Izuzetno lepa godina je iza mene. Najvažnije je da sam bio zdrav, kao i moji najbliži. Što se tiče sportske strane, u prvoj sezoni sa Zenitom sam osvojio tri trofeja, što klub nikada u istoriji nije uspeo da uradi. To dovoljno govori o tome koliko je sa klupske strane bila berićetna godina, ali i da mi prija što sam lično bio deo tih uspeha. Na sve to, meni je ovo deveti trofej u karijeri, a imam svega 23 godine. Iskreno, nije mala stvar i nadam se da će sledeća godina biti još uspešnija”,istako je Eraković.
Neizostavno pitanje je bilo i o Crvenoj zvezdi, ekipi iz koje je otišao u Rusiju.
"Pratim Zvezdu kad god sam u mogućnosti. Velika pobeda protiv Štutgarta, vicešampiona Nemačke i pet golova u mreži je ogroman rezultat. Bio sam na San Siru, gledao Zvezdu protiv Milana i krivo mi je što nismo osvojili bodove, a mogli smo. Odigrali smo dobru utakmicu, zaslužili više od Milana da pobedimo, ali zato je fudbal tako lep, zbog nepredvidivosti.”
Sergey Bobylev / Sputnik / Profimedia
Veruje u evropsko proleće Zvezde.
"Titula se podrazumeva, tačnije dupla kruna. Sada je to već normalno za Zvezdu i veoma sam srećan što je tako. Što se Lige šampiona tiče, nije Zvezda imala sreće. I protiv Benfike i protiv Milana smo zaslužili bodove, i da je bilo kao što je trebalo, sada bi sa pet bodova išli na PSV i Jang Bojs. Nadam se svakako da će Zvezda da upiše dve pobede, ali biće teško da se uprkos i tome obezbedi evropsko proleće. Da se nadam i da verujem u čuda – verujem".
Dotakao se i nedosanjanog sana kada je u pitanju crveno-beli dres.
"U Zvezdi sam zaista ostvario snove i sve ono o čemu sam maštao kao dečak. Bio sam kapiten u Ligi Evrope sa 20 godinom, osvojio tri duple krune, osetio kako je to igrati pred punom Marakanom. Mogu da kažem da mi je ostala još jedna želja, a to je da igram Ligu šampiona u dresu moje Zvezde. Eto, i da budem kapiten u jednoj takvoj utakmici. Nadam se da ću se vratiti jednog dana", poručio je Eraković.
Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je težak poraz u prijateljskom meču u Lisabonu, pošto su Zelenortska Ostrva slavila rezultatom 3:0 i pokazala zašto će igrati na Svetskom prvenstvu.
Fudbaler Crvena zvezda Strahinja Eraković ostaće na stadionu "Rajko Mitić" i nakon isteka pozajmice, pošto je generalni direktor crveno-belih Zvezdan Terzić potvrdio da će klub da aktivira otkupnu klauzulu za srpskog reprezentativca.
Plasman u četvrtfinale Rolan Garosa za Fonseku predstavlja veliki uspeh. Nakon Đokovića, pobedio je i Ruda. Bio je to spektakularan meč viđen pod svetlima reflektora "Šatrijea".
Spartak iz Subotice osvojio je prvu titulu prvaka Srbije u Nišu, savladavši FMP u finalu KLS. Istorijski trenutak posle sedam decenija bez šampiona iz Beograda i emotivna konferencija Vladimira Jovanovića obeležili su finale.
Prvi put posle mnogo godina finale Košarkaške lige Srbije igra se bez večitih rivala. Spartak i FMP u Nišu odlučuju o novom šampionu Srbije u meču za istoriju.
Sezona za košarkaški klub Crvenu zvezdu je gotova, a mogla bi da se opiše kao još jedna u nizu onih koje su krenule velikim ambicijama, visokim očekivanjima i ozbiljnim ulaganjima, a završile se sa više pitanja nego odgovora.
Ako se ostvare planovi kompanije Rivian, autonomna vožnja nivoa 4, pri kojoj automobil može da se kreće bez ikakve intervencije vozača, mogla bi da postane stvarnost već 2028. godine.
Kineski proizvođač električnih vozila BYD prekinuo je niz od osam uzastopnih meseci pada globalne prodaje na godišnjem nivou, ali je oporavak došao gotovo isključivo zahvaljujući izvozu.
Proizvođači često tvrde da je ulje u automatskom menjaču predviđeno za čitav radni vek vozila, i da zamena nije neophodna. Međutim, brojni stručnjaci imaju drugačije mišljenje.
Alphabet, pod čijim vlasništvom je i Google, objavio je prikupljanje vlasničkog kapitala u iznosu od čak 80 milijardi dolara, i to sa isključivim ciljem ulaganja u svoju AI infrastrukturu.
Kompanija Orbit Robotics razvija neobičnog humanoidnog robota namenjenog radu u svemiru. Nazvan je Helios, a osmišljen je za funkcionisanje u uslovima bestežinskog stanja.
Da li svi tableti liče jedni na druge? U vremenu kad se čini da je kupcima svejedno, Honor dokazuje suprotno - uređaj ne mora da košta mnogo da bi bio jedinstven i kompletan.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar