Fudbaleri Crvene zvezde dočekaće u sredu od 18.30 časova TSC u zaostalom meču šestog kola Superlige Srbije.
"Složio bih se da je ovo jedan veliki derbi ispred nas, TSC je ekipa koja se suočila sa brojnim problemima, prevashodno, promena trenera, Jovanu Damjanoviću je trebalo malo vremena da 'posloži kockice'. Ipak, njihova utakmica sa Luganom je pokazalo kako to treba da izgleda, osvojili su bod protiv Sent Galena, sjajno predstavili našu zemlju, dobro igraju sa brojnim kvalitetnim igračima, tako da mislim da je ekipa TSC zaista u jednom dobrom momentu. Nema sumnje da će sutrašnji duel biti na nivou evropskih takmičenja", rekao je Milojević, preneo je zvanični sajt kluba.
On je naveo da TSC ima opasne napadače koji Zvezdi mogu da naprave problem.
"Uvek je prvi cilj da sačuvamo našu mrežu, te igrači znaju svoje obaveze i pozicije u savremenom fudbalu, koji se igra brzo u oba pravca. Ne znam u kakvom će sastavu sutra izaći TSC, često igraju sa klasičnim špicem, nekad sa lažnom devetkom, tako da ćemo videti šta će pripremiti sutra za nas", istakao je trener Crvene zvezde.
Milojević je rekao da ima lepo mišljenje o treneru TSC-a Jovanu Damjanoviću.
"Njemu njegov stručni štab, konkretno Luka Pavlović, značajno pomaže, mislim da je pravi potez ekipe TSC dovođenje njih dvojice u Bačku Topolu, te mislim da je ispred njih zaista svetla budućnost što se tiče trenerske karijere", dodao je Milojević.
Trener Crvene zvezde se osvrnuo na to što u sastavu TSC-a ima nekoliko nekadašnjih fudbalera "crveno-belih".
"To su sve igrači koji su nesumnjivo ispunili potencijal. To ne znači da su napustili naš klub, jer su neuspešni, jednostavno, dosta igrača koji su otišli iz Crvene zvezde su napravili uspešne i ozbiljne karijere, te su se vratili u srpski fudbal i ja tim momcima želim sve najlepše i poručujem im da jure svoje snove", rekao je Milojević.
Trener Crvene zvezde je poručio da ne može da računa na povređenog Omrija Glazera i dodao da će Rade Krunić propustiti utakmicu.
Milojević je rekao da se nada da će Zvezda opravdati očekivanja navijača.
"Ja sam uvek prezadovoljan našom publikom, znam da oni uvek daju sve od sebe da dođu da nas podrže. Nije sigurno lako, radni dan je, hladno vreme, ko god da bude došao, nadam se da ćemo opravdati njegov dolazak", dodao je on.
Milojević je, povodom najave novog formata Superlige Srbije, rekao da je za svaku promenu koja će doneti napredak u srpskom fudbalu.
"Nisam ekspert u toj oblasti, sigurno da u fudbalskom savezu ima stručnijih ljudi u toj oblasti, koji će na najbolji mogući način doneti odluke. Da li je to liga sa 10 ili 12 klubova, to je totalno nebitno, bitno je samo da to donese napredak srpskom fudbalu", izjavio je Milojević.
Zvezda je prvom mestu na tabeli SLS sa 43 boda, dok je TSC na devetoj poziciji sa 23.
Real Madrid nastavlja rekonstrukciju tima u letnjem prelaznom roku. "Kraljevski klub" aktivirao je otkupnu klauzulu od 25 miliona evra i iz Levantea doveo mladog napadača Karlosa Espija.
Fudbaleri Železničara se nisu obrukali, ali poraz sa ukupnih 5:0 od Brage svakako je bolan. Novo iskustvo za Pančevce, dok Braga ide u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.
Dijalo je prešao iz Monaka u Denver, Biberović je dres Fenerbahčea zamenio Dalasovim, dok je Hezonja napustio Madrid i otišao u Klivlend. Transfere je prokomentarisao Miško Ražnatović.
Partizan je pobedio Unu Štrasen sa 1:0 u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije i ukupnim rezultatom 5:0 izborio plasman u treće kolo. Strelac jedinog gola bio je Bogdan Kostić.
Posle prijateljske utakmice Liverpula protiv Reksama, u kojoj su "crveni“ slavili sa 1:0, došlo je do verbalnog sukoba između saigrača Kurtisa Džonsa i Dominika Soboslaja.
Legendarni španski košarkaš Huan Karlos Navaro ostaće u Barseloni do isteka ugovora, iako više neće obavljati funkciju generalnog menadžera košarkaške sekcije.
Sukob između FIFA i UEFA oko budućnosti SP dodatno je eskalirao, a prema pisanju španskog lista El Espanol, pod znakom pitanja moglo bi da se nađe i održavanje Mundijala 2030. godine.
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" deklasirali Larn rezultatom 5:0.
Posle prijateljske utakmice Liverpula protiv Reksama, u kojoj su "crveni“ slavili sa 1:0, došlo je do verbalnog sukoba između saigrača Kurtisa Džonsa i Dominika Soboslaja.
Mazda priprema novu generaciju legendarnog modela MX-5 koja će, pored benzinskog motora, dobiti i električnu verziju. Istovremeno, prvi čovek kompanije najavio je razvoj ekskluzivnog sportskog automobila.
Automobil ostavljen na suncu može se za samo sat vremena zagrejati na više od 70 stepeni, dok temperatura u kabini postaje opasna već nakon nekoliko minuta.
Hertz menja strategiju nakon preskupog neuspeha sa električnim vozilima. Kompanija, koja je rasprodala oko 30.000 električnih automobila uz milionske gubitke, sada ulaže u budućnost autonomne vožnje i pokreće robotaksije.
Iako je Ferrari Luce, prvi potpuno električni model italijanskog proizvođača, izazvao brojne kritike nakon predstavljanja, interesovanje kupaca to ne potvrđuje. Prema prvim informacijama, početna proizvodnja je rasprodata.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar