U tekstu objavljenom na zvaničnom sajtu, a koji su potpisali i Predrag Mijatović i Savo Milošević, obrazloženo je zbog čega je došlo do razlaza.
Spomenut je i razgovor u vezi igranja Marka Kerkeza protiv Jedinstva sa Uba, kao i priče oko smanjenja plate sada već bivšeg trenera.
Saopštenje prenosimo u celosti i bez izmena:
"Fudbalski klub Partizan obaveštava javnost da je Savo Milošević podneo ostavku na funkciju šefa stručnog štaba prvog tima. Nakon razgovora sa članovima Radne grupe zaduženim za sportska pitanja, Predragom Mijatovićem i Dankom Lazovićem, doneta je zajednička odluka o prihvatanju ostavke.
Fudbalski klub Partizan i Radna grupa koja privremeno upravlja klubom zauzeli su jasan stav da raskinu s modelom rukovođenja koji je klub doveo u trenutnu situaciju. U procesu sanacije jasno je definisan odlučan kurs bez kompromisa, uprkos pokušajima i „neformalnim uticajima“ raznih zainteresovanih strana. Iako je taj put izazovan, smatramo ga jedinim ispravnim.
Predrag Mijatović je, nakon utakmice u kojoj je Partizan pobedio Jedinstvo iz Uba, obavio razgovor sa trenerom Miloševićem. Tom prilikom dotaknute su različite teme, uključujući i debitantski nastup Marka Kerkeza, koji je ušao u igru u 60. minutu. Imajući u vidu kontekst u kome je pomenuti igrač doveden tokom letnjeg prelaznog roka, mišljenje sportskog sektora je da njegov nastup šalje pogrešnu poruku javnosti i navijačima, ostavljajući utisak nastavka prakse koja nije u skladu s vrednostima i kredibilitetom jednog velikog kluba poput Partizana. Kao razlog ostavke, trener Milošević je naveo želju da zaštiti lični integritet i samostalnost u donošenju odluka.
FK Partizan
Ovom prilikom želimo da istaknemo da klub nije imao nameru da smeni trenera prvog tima, niti su vođeni razgovori o finansijskim detaljima ugovora ili plati. Dosadašnji šef stručnog štaba je imao punu slobodu u sastavljanju tima i izboru igrača, a autonomija sportskog sektora nije bila narušena. U svim prethodnim javnim nastupima, trener Milošević uživao je nedvosmislenu podršku kluba i bio istican kao „najbolje rešenje“.
Fudbalski klub Partizan zahvaljuje Savi Miloševiću na doprinosu tokom njegovog drugog mandata i želi mu puno uspeha u daljoj karijeri.
Prioritet kluba u ovom trenutku je imenovanje privremenog šefa stručnog štaba iz postojećeg trenerskog kadra, koji će voditi prvi tim u naredne dve utakmice. Paralelno, klub je započeo proces izbora novog šefa stručnog štaba, o čemu će javnost blagovremeno biti obaveštena", objavio je FK Partizan.
Veliki šok viđen je u Bolonji u poslednjem susretu 26. kola Evrolige, pošto je "fenjeraš" Asvel napravio ogromno iznenađenje i savladao Virtus rezultatom 80:70.
Italijanski mediji ponovo su aktuelizovali priču o transferu Andreja Kostića u Milan, navodeći da bi sedmostruki prvak Evrope u narednih nekoliko nedelja mogao da realizuje dolazak talentovanog crnogorskog napadača.
Proslavljeni australijski košarkaš Peti Mils mogao bi uskoro da se preseli u Evropu i prvi put u karijeri zaigra u Evroligi, prenosi specijalizovani portal „Basket njuz“.
Turbulentno je u Humskoj i ovog četvrtka, a u saopštenju u kom je javnost obaveštena da će Nenad Stojaković ostati trener, objavljena je još jedna informacija.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković se plasirao u finale Australijan opena nakon maratonskog meča i pobede nad Italijanom Janikom Sinerom sa 3:2 – po setovima je bilo 3:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4.
Karlos Alkaras plasirao se u svoje prvo finale Australijan opena u karijeri, pošto je nakon pet sati i 26 minuta neverovatne borbe savladao Aleksandera Zvereva.
Italijanski mediji ponovo su aktuelizovali priču o transferu Andreja Kostića u Milan, navodeći da bi sedmostruki prvak Evrope u narednih nekoliko nedelja mogao da realizuje dolazak talentovanog crnogorskog napadača.
Proslavljeni australijski košarkaš Peti Mils mogao bi uskoro da se preseli u Evropu i prvi put u karijeri zaigra u Evroligi, prenosi specijalizovani portal „Basket njuz“.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Novak Đoković nije samo pobedio Janika Sinera u polufinalu Australijan opena – on je pobedio sumnju, vreme i pet uzastopnih poraza koji su pretili da postanu sudbina.
Treća generacija Citroenovog hečbeka C-segmenta ulazi u šestu godinu prodaje, čime je postala najstariji model u aktuelnoj ponudi brenda. Njena zamena očekuje se u naredne dve godine.
Vlada Albanije ukinula je skoro jednogodišnju zabranu TikToka, prema dokumentu kabineta koji su objavili lokalni mediji, a čiju je autentičnost za AFP potvrdio kabinet premijera.
Francuski ministar za trgovinu Serž Papen izjavio je danas da će 2026. biti godina otpora protiv Sheina i drugih platformi, koje je optužio da nisu odgovorne za proizvode koje prodaju.
Komentari 31
Pogledaj komentare Pošalji komentar