Fudbal 16

22.3.2024.

21:40

"Orlići" još jednom razočarali u kvalifikacijama za EURO

Fudbalska reprezentacija Srbije do 21 godine odigrala je samo 1:1 sa Luksemburgom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Profimedia/Marko Metlas/MN Press

"Orlići" su razočarali učinkom u duelu protiv autsajdera, kojeg su u novembru savladali na svom terenu sa 2:0.

Naša selekcija je povela golom Stefana Mitrovića već u četvrtom minutu. Krilni napadač je zakucao loptu u mrežu domaćih.

Ubrzo je i Uroš Kabić imao dobru šansu, potom i Kovačević, ali do pauze nije bilo promene rezultata.

Luksemburg je šok priredio u 51. minutu, kada je Fernandes pogodio iz slobodnog udarca.

Pokušavali su izabranici Ljubinka Drulovića u finišu da stignu do pobedonosnog gola, bacili su sve karte na napad, ali nisu uspeli.

Srbija je treća na tabeli sa 10 bodova, dok je Luksemburg odmah ispod sa četiri poena.

Na čelu su sa po 15 bodova Ukrajina, odnosno Engleska, koja je pobedila naš tim jesenas sa čak 9:1.