Fudbaleri Partizana u subotu od 15:55 sati dočekaće ekipu Čukaričkog u derbiju Superlige, što je i prvi meč crno-belih pod novom upravom i posle dužeg vremena pred navijačima.
Burno je bilo u danima pred utakmicu, navijači su dočekali odlazak bivše uprave na čelu sa Miloradom Vučelićem i Milošem Vazurom, stigli su Rasim Ljajić, Predrag Mijatović i Danko Lazović kao udarna lica promena, a jedna od najvažnijih odluka doneta je u petak - desila se smena sportskog direktora Ivice Ilieva.
Savo Milošević, koji je istog dana držao konferenciju za medije povodom meča sa Čukaričkim, rekao je da je zatečen odlaskom doskorašnjeg sportskog direktora. Shvata, ipak, neminovnost promena na svim niovima.
"Tranzicioni je period, pretpostavljate da ima mnogo stvari. Bio sam zatečen, ne mogu vam ništa više od toga reći. Ne znam detalje, osim puke informacije. Što se mene tiče jedino mogu da se zahvalim Ivici Ilievu i na ovoj saradnji, pogotovo onoj prethodnoj. Mogu jedino isto da se zahvalim, ali moj status u ovoj sitauciji i u svakoj drugoj situaciji zavisi isključivo od onoga što će ekipa da radi. Ja ću biti krivac za sve ono što će biti možda loše, ali je lepo dobiti podršku od uprave. Nisam birao ovaj tim, ali to niko meni neće uzeti za olakšavajuću okolnost. To je tako, ne žalim se. Da smo prvi na tabeli i imamo 20 miliona na računu, posle tri neuspeha bismo bili u istom problemu".
Konačno, navijači Partizana na stadionu u Humskoj, prekida se bojkot i ponovo će južna tribina da daje vetar u leđa fudbalerima.
"Za nas sve u klubu je to sjajna vest. Generalno za sve nas kojima je crno-bela boja u srcu. Pričao sam i pred duel sa Pazarom o izostanku navijača, ovo je, hvala Bogu potpuno drugačija situacija. Domaći teren mora biti nešto što je velika prednost. Sada nas čeka dosta teži zadatak od Tekstilca, ali domaći teren mora da bude prednost. Trudićemo se da i taj segment probamo da iskoristimo za sutra. Zaista je fenomenalno imati naše navijače".
Problema u Partizanu ima preko glave, svestan je toga trener Partizana koji zna dobro da prava borba i veliki posao tek predstoji.
"Ako budem pričao o tome mnogo uzeće mi to za opravdanje. Svesno sam ušao u ovo i većina prijatelja i članova porodice bilo je protiv toga. Bio sam svestan svih tih problema, sada još više. Drugačije je kada ste unutra, sada mi je još jasnije kakvo je stanje".
Milošević poznaje vrlo dobro Peđu Mijatovića i Danka Lazovića, što će svakako olakšati komunikaciju na relaciji svlačionica, sportski menadžment.
"Igrao sam više godina sa Peđom, čak i sa Dankom. Prijateljstvo je jedna stvar, a posao nešto sasvim drugo. On zahteva maksimalnu mobilnost svih nas. Prijateljstvo pomaže, ali je pred nama jako težak i zahtevan period. Dobro je da smo na istim talasnim dužinama trenutno, ne samo nas trojica, već počev i od Teleoptika. Jako je bitno da to veslanje bude u istom smeru, da bismo se što pre dokopali zelene grane".
Čukarički ne beleži sjajne rezultate u poslednje vreme, međutim trenutni ne tako sjajan niz "brđana" ne zavarava trenera Partizana:
„Rezultatski se muče, da, međutim, Čukarički je jako, jako dobra ekipa. Imaju praktično u svim linijama iskustva i kvaliteta. Neki igrači su dosta dugo tu, što je jako bitno. Dugo je prvenstvo i ja očekujem da Čukarički bude u TOP 4 ekipe. Ne mogu da zalazim zbog čega su rezultati takvi, ali po kvalitetu je Čukarički među četiri najbolje ekipe. Ovo je najteži meč od kad sam ja ovde. Siguran sam da je Čukarički najkvalitetniji tim“.
Menadžer Oleksandra Usika, Egis Klimas, potvrdio je da su pregovori oko potencijalnog meča protiv bivšeg svetskog prvaka Deonteja Vajldera u toku, a kao mogući termin spominje se proleće naredne godine.
Utakmica 21. kola Evrolige između Hapoela i Pariza pomerena je sa 9. januara na 3. mart jer trenutno ne postoje direktni letovi iz Istanbula za bilo koji izraelski grad.
Ne postoji godina u ovom veku da nije bila turbulentna u Fudbalskom klubu Partizan, ali je sa svakom narednom granica bivala pomerena. Ništa drugačije nije bilo ni ove 2024.
Kakva su bila očekivanja i koliko je bilo skepticizma kada je Partizan letos formirao tim, teško da su i najveći optimisti verovali da će proći kao prvi kroz cilj na kraju 2025. godine.
Menadžer Oleksandra Usika, Egis Klimas, potvrdio je da su pregovori oko potencijalnog meča protiv bivšeg svetskog prvaka Deonteja Vajldera u toku, a kao mogući termin spominje se proleće naredne godine.
Kakva su bila očekivanja i koliko je bilo skepticizma kada je Partizan letos formirao tim, teško da su i najveći optimisti verovali da će proći kao prvi kroz cilj na kraju 2025. godine.
Aktuelnu sezonu u Superligi Srbije, osim jesenje titule Partizana i posrnuća Crvene zvezde, bez svake sumnje je obeležio Železničar iz Pančeva, kojim kormilari poznato ime – Bojan Šaranov.
Srpski reprezentativni fudbal je u godini za nama napravio značaj, pa čak i tektonski zaokret. Ali, sa ozbiljnim kašnjenjem koje ćemo platiti gorčinom u grlu dok budemo gledali Mundijal bez "Orlova".
NBA liga pokušava da reši problem "tankovanja" sistema da ekipe namerno gube da bi imale što bolji pik na draftu, a čini se da predloženo rešenje stvara još veće probleme.
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar