Mlada reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu protiv Ukrajine rezultatom 1-0 (1-0) u poslednjoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje se 2025. održava u Slovačkoj.
Iako utakmica nije imala rezultatski značaj jer su ”Orlići” i pre nje ostali bez šansi za plasman, Srbija je odigrala vrlo borbeno i upisala tri boda protiv kvalitetnog rivala.
Treba podsetiti da je selektor Ljubinko Drulović za utakmicu protiv Ukrajine pozvao igrače većinom iz generacije 2004/5, koji uzrastom pripadaju omladinskoj selekciji i koji predstavljaju budućnost mlade reprezentacije.
Jedini gol na meču postigao je fudbaler Sanderlenda Milan Aleksić u 21. minutu meča.
Orlići su sjajno otvorili utakmicu i poveli u 21. minutu igre. Visokim presingom Aleksić i Mijatović naterali su štopera Ukrajine na grešku, koju je iskoristio upravo Aleksić nakon razmenjenog duplog pasa sa Mijatovićem i poslao loptu kraj golmana Neščereta.
Prvo poluvreme obeležila je i nešto oštrija igra sa većim brojem faulova i čak sedam žutih kartona, a povredu je zaradio Jovan Milošević koji je zbog iste morao da napusti teren već u 13. minutu igre.
FSS
Drugi deo igre obeležila je uglavnom inicijativa Ukrajine, dok su Orlići pretili najčešće iz kontranapada. Gosti su najbolju priliku na utakmici propustili u 77. minutu, kada je Kvasnitsija nakon sjajne intervencije Kaličanina i odbitka loptu poslao pored gola praktično pred praznom mrežom.
Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, pa je meč završen minimalnom prednošću za naš tim.
”Orlići” su završili kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2025. kao trećeplasirani u grupi F sa 16 osvojenih bodova, iza prvoplasirane Engleske i drugoplasirane Ukrajine.
Sudija: Robert Dženkins (Vels)
Srbija: Kaličanin, Lazić (k), Popović, Miličić, Stjepanović, Mijatović, Milošević (od 13’ Petković), Aleksić (od 90’ Krstić), Đurđević, Radojević (od 90’ Vukičević), Šljivić (od 78’ Trifunović)
Ukrajina: Neščeret, Melničenko, Roman, Krasnopir (od 46’ Kvasnitsija, od 90’ Gorbač), Jarmoliuk (k) (od 72’ Fedor), Vološin, Saliuk, Smoliakov (od 72’ Klan), Varfolomieiev (od 46’ Očeretko), Braharu, Rubčinskji
Najbolji srpski teniser Novak Đoković obrazložio je razloge odluke da se povuče iz Profesionalnog udruženja teniskih igrača (PTPA), organizacije čijem je osnivanju lično doprineo.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Američka teniserka Džesika Pegula plasirala se u drugo kolo Australijan opena, pošto je danas u prvom kolu u Melburnu pobedila Ruskinju Anastasiju Zaharovu 6:2, 6:1.
Novak Đoković čeka svoj prvi izlazak na teren na ovogodišnjem Australijan openu, ali je već poznato protiv koga bi igrao u 2. rundi, ukoliko eliminiše Španca Pedra Martinesa.
Nedeljni vaterpolo klasik u okviru drugog kruga Evropskog prvenstva u Beogradu pripao je Srbiji koja je u pravom raspucavanju savladala Mađarsku rezultatom 15:14.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Ime Markinjosa poslednjih dana često se dovodi u vezu sa Crvenom zvezdom, ali sa Marakane stiže poruka koja demantuje spekulacije o dolasku brazilskog ofanzivca.
Američka teniserka Džesika Pegula plasirala se u drugo kolo Australijan opena, pošto je danas u prvom kolu u Melburnu pobedila Ruskinju Anastasiju Zaharovu 6:2, 6:1.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Sega i studio Ryu Ga Gotoku najavili su da će Yakuza 3 Remastered uskoro prestati da se prodaje kao samostalna digitalna igra, uoči izlaska Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties izdanja.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar