Ovaj 33-godišnji napadač iz Malija 13. decembra 2022. obratio se crveno-belima zbog neisplaćenih obaveza u iznosu od 315.000 evra i zahtevao da dugovanje bude isplaćeno 31. decembra 2022. godine.
Dve strane su potom potpisale ugovor o raskidu i poravnanju kojim je Crvena zvezda bila u obavezi da igraču plati 337.500 evra i to u tri rate: 87.500 evra najkasnije do 5. aprila 2023. godine, 150.000 evra najkasnije do 31. maja 2023. godine i 100.000 evra najkasnije do 15. jula 2023. godine.
Kulibali je za Zvezdu odigrao sedam utakmica i postigao jedan gol.
Istim dokumentom otkriveno je da je Zvezda bila u obavezi da isplati 150.000 evropskih novčanica u pet mesečnih rata po 30.000, ali i penale u slučaju kašnjenja sa isplatom.
Kulibali je 22. maja 2023. godine poslao obaveštenje o kašnjenju i zahtevao isplatu 117.500 evra, a kako klub nije izmirio obaveze do novog roka, odnosno 8. juna 2023, usledila je nova reakcija napadača koji je dan kasnije poslao zahtev za isplatom tada već 297.500 evra. Kako ni posle drugog obaveštenja dug nije isplaćen, ofanzivac se 20. jula 2023. godine obratio i treći put uz zahtev 427.500 evra, ali i 37.750 na osnovu kašnjenja.
Konačno, igrač iz Malija je zbog dugovanja reagovao tužbom u okviru koje je zahtevao da mu bude isplaćeno 427.500 evra na osnovu neisplaćenih zarada, 48.750 evra predviđenih klauzulom o kašnjenju, zateznu kamatu od 12 posto i da Crvena zvezda plati sve troškove tužbe.
Zvezda će morati da plati i Filipu Falku 238.000 dinara i 357.000 evra neto usled kršenja ugovora, ali i pet posto kamate zbog kašnjenja obaveza od 5. decembra 2023. do datuma efektivne isplate.
Srđan Stevanović/Starsport
Na tužbu napadača Zvezda je odgovorila kontratužbom u kojoj je između ostalog navedeno da igrač 19. decembra 2022. godine nije prisustvovao treningu iako nije imao saglasnost kluba za izostanak. Takođe, Crvena zvezda je navela da Kulibali od pomenutog datuma nije želeo da prihvati odlazak na pozajmicu, kao i da je nestao na 19 dana. U okviru odgovora na tužbu, crveno-beli su se pozvali i na član 34 Zakona o deviznom prometu Republike Srbije koji podrazumeva isplatu dugovanja u dinarima, a ne u evrima ili nekoj drugoj valuti. Iz pomenutog razloga klub je zatražio od FIFA da sporazum o nagodbi proglasi ništavnim i nevažećim jer je igrač zatvorio bankovni račun u Srbiji i zahtevao da novac primi na račun u stranoj banci što je zabranjeno.
U odgovoru na protivtužbu, Kulibali je istakao da je sporazum o otplati duga, koji je Zvezda želela da poništi, potpisan na obostranu saglasnost, kao i da je spreman da plati sve poreze predviđene za internacionalne transakcije, na šta je Zvezda takođe odgovorila negativno.
Epilog procesa bila je odluka Fudbalskog tribunala FIFA kojim je predviđeno da Crvena zvezda Kulibaliju isplati 470.250 evra, uz 12 posto kamate zbog kašnjenja.
Bitka igrača i Grend slemova se zaoštrava. Teniseri nisu zadovoljni udelom u prihodima i traže da Grend slem turniri budu kao ATP i WTA. Prvi protesti su zakazani na Rolan Garosu.
Dvejn Vašington i Arijan Lakić govorili su za medije posle velike pobede Partizana u drugom polufinalnom duelu protiv Crvene zvezde i plasmana u finale ABA lige.
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović burno je reagovao posle poraza svog tima od Partizana rezultatom 78:89 u drugoj utakmici polufinalne serije ABA lige.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Kako je kontroverzni Vil Vejd zbog praznog rostera odlučio da "baci" pet miliona dolara na bivšeg pleja Partizana Jama Madara i zašto mu preti administrativna rampa od strane NCAA?
Nekoliko minuta pre kraja utakmice za treće mesto, trener Šoprona traži izmenu. Ka aut liniji ide broj 32, a parket poslednji put u karijeri napušta Jelena Bruks.
Licitira se sa imenima klubova gde bi Vasilije Novičić mogao da nastavi karijeru, a da je sve veoma blizu, najavio je sportski direktor IMT-a Predrag Govedarica.
Najava drugog meča polufinala ABA lige između Crvene zvezde i Partizana. Partizan vodi 1:0 u seriji i ima prednost nakon pobede 100:94 u prvom meču, dok crveno-beli traže izjednačenje i produžetak serije.
Volvo Cars priprema novi potpuno električni EX60 za modelsku 2027. godinu, a prvi testovi pokazuju da ovaj SUV ubrzava primetno brže nego što navode fabričke specifikacije.
Novi ruski teretni kamion Ural-80 konačno ulazi u ozbiljniju proizvodnju, nakon što je godinama prikazivan samo na sajmovima i specijalizovanim izložbama.
Google donosi korisnicima Androida opciju zbog koje su Apple fanovi godinama hvalili svoj ekosistem - besprekoran kontinuitet i prebacivanje aplikacija sa jednog uređaja na drugi u realnom vremenu.
Mesecima unazad, prevaranti koriste propust koji im omogućava da šalju spam mejlove sa interne Microsoft adrese koja se obično koristi za legitimna obaveštenja o nalozima.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar