Fudbal 211

17.3.2024.

15:24

Novi kiks Partizana – "parni valjak" ostao "ukopan" u Lučanima!

Fudbaleri Mladosti i Partizana remizirali su u Lučanima rezultatom 1:1 (1:0) u utakmici 26. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
Srđan Stevanović/Starsport

Partizan nije uspeo da povrati prvo mesto na tabeli, te sada sa bodom manje i utakmicom više od Crvene zvezde više ništa ne zavisi od njega.

Posle srećnih 2:2 u 172. "večitom" derbiju i poraza od Napretka u Humskoj (0:1), Partizan je vezao treći uzastopni meč bez trijumfa i ozbiljno se udaljio od šampionskih ambicija.

Mladost – Partizan 1:1 (1:0)
Bojić 44 – Nikolić 85

Stadion: "Mladost" u Lučanima;
Sudija: Predrag Janjuš

Novi ozbiljan udarac timu Igora Duljaja ovim remijem zadala je i Mladost, koja je sve bila samo ne "mlada" u ovom susretu.

Naime, osim "bonusa" Veličkovića, u timu Tomislava Sivića svih preostalih 10 igrača imalo je preko 31 godinu.

I sa tim iskustvom, Lučanci su umeli da se odbrane od jalovih napada Partizana, ali i da ga kazne u samom finišu prvog poluvremena.

Bojan Kovačević je loše procenio let lopte posle centaršuta sa desne strane, a napadač Mladosti Petar Bojić glavom zatresao mrežu Jovanovića za novi šok za Partizan.

Prethodno su, po kaljuzi u Lučanima, gosti iz Beograda zapretili u par navrata preko Goha, Baždara i najagilnijeg Zahida.

U drugom delu je Partizan krenuo na sve ili ništa, ali je bio bliži primanju drugog gola, nego postizanju svog prvog.

Veličković i Patrik Eze su promašivali zicere pred golom Jovanovića i Mladost je zbog toga bila kažnjena u 85. minutu.

Sjajnu akciju Natha i Zahida golom za 1:1 je krunisao Nemanja Nikolić.

Ipak, do kraja je ostalo premalo vremena za Partizan, pa ovaj novi kiks znači dodatno udaljavanje od šampionske titule, koja se u Humskoj čeka punih šest godina.

Crno-beli sada imaju 61 osvojen bod, jedan manje uz utakmicu više od Crvene zvezde, koja od 16.00 na svom stadionu dočekuje Radnički 1923 iz Kragujevca.

I imaće priliku da pobedom "pobegne" najvećem rivalu na velikih +4.

20.00 Napredak – Radnički N.

Sva dešavanja pratili smo iz minuta u minut putem Live BLOG-a B92.net.

Završeno

12:30

Mladost   Partizan
  1 : 1

15:40

To je sve od dešavanja u Lučanima

Sada se pažnja seli na stadion "Rajko Mitić" i meč između Crvene zvezde i Radničkog 1923.

15:32

Igor Duljaj posle meča:

"Ne možemo da budemo zadovoljni rezuzltatom nikako, po veoma teškom terenu veoma je tesko igrati i stvarati prilike. Preterivali smo sa držanjem lopte u svojim nogama kada smo imali dve prilike. Mi se ne predajemo, idemo dalje", rekao je trener Partizana.

15:28

Ovako je Partizan izjednačio:

15:24

"Parni valjak" ostao "ukopan" u Lučanima!

Novi kiks Partizana dodatno ga je udaljio od titule koju čeka punih sedam godina.

15:14

85' Izjednačenje!

Partizan je uspeo da se vrati pred samu završnicu.

Akciju iz "igrice" izveli su Zahid, Natho i egzekutor Nemanja Nikolić

Do kraja je još pet minuta plus nadoknada.

Ima li vremena za potpuni preokret?

15:10

15:05

75' Duljaj ide na sve ili ništa!

U igru je ušao mladi Nemanja Trifunović, a izašao danas veoma loši štoper Bojan Kovačević.

Do kraja još 15 minuta uz nadoknadu vremena.

14:59

14:58

69' Au, kakva šansa za Mladost!

Opet Kovačević greši, a Patrik Eze Frajdej ne koristi zicer za 2:0.

Puno, puno sreće za Partizan...

14:50

14:49

60' Ćirković pored gola

Pejović je dobro centrirao, ali je udarac glavom Ćirkovića završio daleko od okvira gola.

14:45

57' Opsada gola Mladosti u ovim momentima

Stojković je izblokiran, Stamenković je u padu nogom skinuo šut Zahida, a Norvežanin ni u nastavku akcije nije uspeo da pogodi gol Mladosti.

14:44

Srđan Stevanovic/Starsport

14:43

55' Zicer za Mladost!

Veličković je bio potpuno sam ispred Jovanovića, Kovačević je loše reagovao i ispao, ali je tinejdžer domaćih promašio.

Lopta je otišla za malo pored desne stative gola Partizana.

14:40

51' Opasna kontra Mladosti!

Ćirković je šutirao u kontri, ali preko gola.

Deluje da je Jovanović zakačio ovu loptu, ali sudija Janjuš je dosudio gol-aut umesto kornera.

14:40

14:34

Nastavljen je susret u Lučanima

U igru su u ekipi Partizana ušli Bibars Natho i Aldo Kalulu.

14:27

Ovako je Mladost povela protiv Partizana:

14:19

Kraj prvog poluvremena

Partizan je imao nekoliko pokušaja, Stamenković je ostao nesavladan, a onda u poslednjim minutima prvog dela stigla kazna.

Mladost vodi, a Partizan će sigurno još žešće krenuti ka golu domaćeg tima.

14:13

44' Mladost vodi!

Domaćin je poveo u samom finišu prvog poluvremena, a strelac je Petar Bojić.

Bojan Kovačević je loše procenio let lopte, a napadač Mladosti je glavom zatresao mrežu Jovanovića za novi šok za Partizan.

14:12

39' Zahid šutira, Stamenković brani!

Veoma lepo je gađao Partizanov Norvežanin, ali je bivši golman Crvene zvezde još boljom paradom to odbranio.

14:11

14:10

38' Verovatno najbolja situacija za gol

Zahid je glavom spustio dugu loptu za Baždara, on se namestio na levu nogu i očajno šutirao preko gola.

14:08

14:07

36' Probao je Bojan Kovačević glavom posle prekida

Nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla daleko od mete.

13:59

Srdjan Stevanovic/Starsport

13:58

27' Zahid je pokušao sa ivice kaznenog prostora

Probao je levom nogom i poslao loptu preko prečke.

13:57

24' Zicer brani Jovanović!

Da, bio je ofsajd, ali kakvu je intervenciju izveo golman Partizana.

Veličković je izbio potpuno sam pred čuvara mreže crno-belih, ali je uprkos nedozvoljenoj poziciji Jovanović ostvario maestralnu odbranu.

13:53

13:50

18' Prva pretnja Mladosti

Veličković je driblingom izbacio Kastilja, namestio se na desnu nogu i šutirao, ali je Jovanović bio dobro postavljen i vrlo siguran.

13:42

10' Bez mnogo uzbuđenja u uvodnih 10 minuta

Loš teren u velikoj meri otežava svaki pokušaj iole tečnije igre.

13:40

13:37

6' Beležimo prvi šut u okvir gola

Uputio ga je sa desne strane, a levom nogom, Ksander Severina.

Ipak, lopta je išla direktno u Sašu Stamenkovića i on ju je lako ukrotio.