Fudbal 0

16.3.2024.

19:55

Goleada TSC-a protiv Lalatovića

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole savladali su subotički Spartak u gostima 4:2 (0:2) u meču 26. kola Superlige Srbije.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Bio je ovo ujedno i revanš Lazetićevog tima Subotičanima za poraz koji su im naneli u prvom delu sezone (0:2).

Takođe, viceprvak Srbije nastavio je dugu seriju nepobedivosti van Bačke Topole - TSC je i dalje jedini tim u ligi koji je neporažen na gostovanjima.

Gosti su imali punu kontrolu utakmice do 54. minuta, kada je Saša Jovanović krunisao bolju partiju TSC-a za vođstvo od 3:0.

Prethodno, još u prvom poluvremenu, mrežu Subotičana nakon preciznih akcija pogađali su Milan Radin i Aleksandar Ćirković.

Međutim, već u 65. minutu bilo je 3:2!

Spartak je iskoristio nešto slabiji period igre gostiju, zaigrao rizičnije i sa dva gola, preko Miloša Mijića i Voje Ubiparipa, uneo neizvesnost u ovaj dvoboj.

Starsport

Utakmica bi, vrlo verovatno, imala još neizvesniji tok da golman domaćih nije, žargonski rečeno, "uvalio kosku" svom štoperu Martinoviću, ovaj bio primoran da ruši napadača TSC-a, pa je za taj start sankcionisan crvenim kartonom.

Taj trenutak potpuno je ubio narasli elan Spartaka.

Brzo potom, gosti su se konsolidovali, povezali redove, nisu više bili pod pritiskom, a terensku inicijativu krunisali su još jednim golom Ćirkovića, njegovim desetim u sezoni.

Ujedno, Lazetić je nastavio niz nepobedivosti protiv Lalatovića u njihovom petom međusobnom odmeravanju.