Fudbal 186

13.3.2024.

18:50

Stative, prečke, promašaji – Napredak pobedio Partizan u Humskoj!

Fudbaleri Napretka iz Kruševca ostvarili su veliki trijumf protiv Partizana u Humskoj, uz rezultat 1:0 (1:0).

Izvor: B92.net

Srđan Stevanović/Starsport

Ovaj ishod u velikoj meri utiče na šampionsku trku, pošto već od 19.00 Crvena zvezda ima priliku da pobedom u Nišu nad Radničkim preuzme prvo mesto na tabeli.

Trenutno Partizan ima bod i utakmicu više na prvom mestu, koje je uspeo da sačuva posle 172. "večitog" derbija, a videćemo hoće li i večeras biti tamo posle 21 sat.

Interesantno, Napredak je i pre dve godine u Humskoj remijem 0:0 uticao na šampionsku trku, jer je "ukrao" dva boda Partizanu, zbog kojih je potom izgubio, do tada suvereno, prvo mesto.

Sada bi Kruševljani ponovo mogli da budu kobni po "parni valjak".

Superliga, 25. kolo:

Partizan – Napredak 0:1 (0:1)
Majdevac 33

Sudija: N. Radaković
Stadion: "FK Partizan", Beograd

Partizan je krenuo ofanzivno, a u uvodnim minutima je Samed Baždar bio najkonkretniji, sa tri šuta u razmaku od nekoliko sekundi.

A onda je taj početni nalet splasnuo i Napredak je, pravo niotkuda, krenuo u napade. Sve silovitije iz minuta u minut.

Nizale su se šanse pred golom Aleksandra Jovanovića, a onda je Andrija Majdevac "sidraškom" tehnikom uspeo da okrene Svetozara Markovića i od stative smesti loptu u mrežu.

Trener Igor Duljaj i igrači su tražili prekršaj u začetku akcije nad Bibarsom Nathom, ali se ni VAR ni sudija Radaković nisu oglasili.

Očekivala se brza reakcija, ali nje ove večeri nije bilo. Partizan je delovao istrošeno posle derbija, bez Saldanje u napadu bezopasno, a tek ulaskom Gajasa Zahida u drugom poluvremenu je "prodisao".

Nizali su se opasni napadi i šanse, stativu je pogodio Samed Baždar, prečku Gajas Zahid, ali lopta nije htela u gol.

U nekoliko navrata su crno-beli tražili i penal, VAR soba je bila aktivna, ali Radaković nijednom nije išao bilo šta da proverava. To je nerviralo domaće igrače i navijače, pa je i atmosfera u Humskoj bila "zapaljiva".

Ipak, na kraju su ostali "kratkih rukava", a Napredak je otišao u Kruševac pevajući, s tim da je tom pobedom veoma obradovao i fudbalere i pristalice Crvene zvezde.

Standings provided by Sofascore

Tok meča pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.net.

To bi bilo sve za ovaj Live BLOG B92.net

Pratite meč između Radničkog i Crvene zvezde u odvojenom Live BLOG-u.

18:50

Napredak je slavio u Humskoj!

Šokantan poraz Partizana koji bi lako mogao da ga košta osvajanja šampionske titule.

Crvena zvezda od 19.00 ima priliku da pobedom u Nišu nad Radničkim preuzme prvo mesto na tabeli.

18:43

90' Igraće se još šest minuta nadoknade

Još toliko nade da bi Partizan mogao da izbegne šokantan poraz.

18:38

86' Mnogo komplikuju domaći

Kao da žele da se ušetaju u gol Napretka.

Nešto slično poput Zvezdinih napada u "večitom" derbiju, kada je Partizan uspešno odolevao, sada to čine Kruševljani.

18:33

80' Sve je manje vremena

A, Partizan je sve manje opasan...

18:28

74' Nova šansa!

Samed Baždar je dobio povratnu loptu od Nikolića, ali je levom nogom šutirao pored gola.

18:22

69' VAR proverava penal za Partizan

Nikolić je prvi došao do lopte, onda ju je pokupio i golman Napretka.

Odluka je da nema prekršaja, zbog čega domaći burno protestvuju.

Da je dosuđen faul, to bi bio i penal i, vrlo verovatno, crveni karton za Savića.

18:20

18:19

66' Nova velika šansa!

Samed Baždar je probao glavom, ali brani golman Napretka i čuva prednost svom timu.

18:17

Prečka Zahida:

18:14

60' Prekid u Humskoj!

Svetozar Marković je raskrvario nos i traje prekid zbog toga.

Zbog toga će, izvesno, biti duža nadoknada.

18:14

63' Prečka!

Novi okvir gola pogađa Partizan, tačnije, Gajas Zahid ovog puta.

Nemaju crno-beli više ni sreće...

18:12

Stativa Baždara:

18:10

56' Stativa!

Samed Baždar nije imao sreće da zatrese mrežu.

U padu je, sa samo dva ili tri metra, pogodio okvir gola.

18:06

52' Partizan ofanzivan u nastavku

Pritiskaju domaći, ali ne dolaze do izjednačenja, niti prave šanse.

18:00

Nastavljen je susret

Partizan mora da krene na "sve ili ništa" u drugom delu susreta.

17:47

Ovako je Napredak poveo u Humskoj:

17:43

Kraj prvog poluvremena

Zvižduci u Humskoj, publika je nezadovoljna suđenjem Radakovića i to je iskazala dok je on ulazio u tunel.

Partizan će ponovo morati u drugom poluvremenu da juri zaostatak na svom stadionu.

17:40

45' Igraće se još dva minuta nadoknade

Pritisak Partizana u finišu drugog poluvremena, ali jalovi su to napadi.

17:39

40' Partizan se probudio posle primljenog gola

Ali, ponovo je bilo potrebno da krene "iz minusa".

Videćemo da li će i ovog puta uspeti do poluvremena da neutrališe zaostatak, kao i u 172. "večitom" derbiju.

17:29

33' Napredak vodi u Humskoj!

Strelac je Majdevac "sidraškom" tehnikom na petercu.

Marković ga nije dobro zatvorio i lopta je od stative ušla u mrežu.

Duljaj je besan jer nije dosuđen faul u začetku akcije Napretka, ali VAR se nije oglasio.

17:26

31' Nižu se napadi Napretka!

Napredak je krenuo na gol Partizana svim silama i crno-beli su saterani u "ćošak".

Nižu se akcije pred golom Jovanovića, a Partizan dugo već nije bio na polovini rivala.

17:23

17:22

26' Velika šansa za Napredak, Jovanović skida zicer!

Iako je bio dosuđen ofsajd, Jovanović je odbranio, a da nije, VAR bi potenijalno lako dodelio gol za goste.

17:20

24' Piksi u Humskoj

Selektor Srbije Dragan Stojković meč prati iz lože na zapadnoj tribini.

17:18

21' Užasan start Ljubomirca nad Markovićem

Pokupio ga je sa obe noge i trenutno je u toku prekid, jer je kapiten Partizana ostao na travi.

Fudbaler Napretka nije dobio javnu opomenu.

17:13

17:05

10' Goh iznudio korner

Partizan pritiska Napredak na startu.

Ali, još uvek se čeka prava prilika.

17:01

6' Prva šansa ili šanse za Partizan

Imao ih je Samed Baždar u nizu.

Čak tri udarca je uputio u nekoliko sekundi, ali nema promene rezultata.

U svakom slučaju, ofanzivan početak Partizana.

16:56

Krećemo!

Počela je utakmica u kišnoj Humskoj.

Partizan u crno-beloj, Napredak u crvenoj opremi.

16:42

Prazna Humska

Pokušali su navijači akcijom na društvenim mrežama da okupe navijače posle 2:2 u "večitom" derbiju.

"Dođi u 5 do 5", išla je pesma na navijačkim stranicama i profilima.

Međutim, navijači se nisu odazvali. Mada ni kiša u Beogradu nije mnogo pomogla.