Ekipa iz Bačke Topole savladala je IMT rezultatom 1:0, dok su Novosađani kao gosti u Bačkoj Palanci savladali novajiju u ligi Tekstilac iz Odžaka ubedljivo, 3:1.
Navijači TSC-a su svedočili debiju hrvatskog trenera na klupi domaćih Deana Klafurića i pobedi koju je doneo Miloš Pantović u 70. minutu.
Gol je stigao u režiji trojice rezervista, Jovanovića, Banjca i strelca Pantovića.
Prva dvojica su iskreirala napad sa leve strane, Jovanović je ubacio u peterac, gde je Pantović pokupio loptu i sproveo je nebranjenu mrežu. Imao je najlakši mogući zadatak u toj situaciji.
Na golu gostiju je inače briljirao 37-godišnji Nemanja Belić, daleko najbolji pojedinac "trakotrista" na današnjoj utakmici zbog sijaset odbranjenih udaraca.
U isto vreme, Tekstilac je odigrao istorijski meč - prvi u eltinom društvu.
Naspram sebe ekipa iz Odžaka imala je favorizovanu Vojvodinu koja nije dopustila izennađenje, nije meč bio ni blizu toga da ode u tom pravcu.
"Lale" su povele preko Vukanovića, potom je upisao asistenciju za Veličkovića i Vojvodina je malo pre isteka sat vremena igre imala kapitalnih 2:0.
Tačku na prvu ovosezonsku pobedu Novosađana stavio je Andrija Radulović.
Ostaće upisano da je strelac prvog gola za Tekstilac u društvu najboljih bio Davidović (90+1).
Do početka Svetskog prvenstva ostalo je manje od dve sedmice, a selektor Urugvaja Marselo Bijelsa saopštio je konačan spisak igrača na koje računa za predstojeći Mundijal.
Košarkaš Spartak Subotica Olivije Henlan nije krio zadovoljstvo nakon osvajanja titule šampiona Srbije, pošto je njegov tim u finalu KLS-a savladao FMP rezultatom 76:73.
Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je težak poraz u prijateljskom meču u Lisabonu, pošto su Zelenortska Ostrva slavila rezultatom 3:0 i pokazala zašto će igrati na Svetskom prvenstvu.
Do početka Svetskog prvenstva ostalo je manje od dve sedmice, a selektor Urugvaja Marselo Bijelsa saopštio je konačan spisak igrača na koje računa za predstojeći Mundijal.
Košarkaš Spartak Subotica Olivije Henlan nije krio zadovoljstvo nakon osvajanja titule šampiona Srbije, pošto je njegov tim u finalu KLS-a savladao FMP rezultatom 76:73.
Prvi put posle mnogo godina finale Košarkaške lige Srbije igra se bez večitih rivala. Spartak i FMP u Nišu odlučuju o novom šampionu Srbije u meču za istoriju.
Sezona za košarkaški klub Crvenu zvezdu je gotova, a mogla bi da se opiše kao još jedna u nizu onih koje su krenule velikim ambicijama, visokim očekivanjima i ozbiljnim ulaganjima, a završile se sa više pitanja nego odgovora.
Večiti rivali ostali bez finala KLS uprkos najvećim budžetima i to nema samo u Srbiji, nego i u regionu. Zašto su FMP, Spartak, Vlada Jovanović i domaći igrači pokazali da novac nije presudan za uspeh?
Sve o prvom istorijskom Fajnal-foru Košarkaške lige Srbije u Nišu. Saznajte raspored utakmica, detaljnu analizu timova (Zvezda, Partizan, FMP, Spartak), zdravstvene bilanse i prognoze favorita za domaći tron.
Apple-ova sledeća generacija Pro modela iPhone-a mogla bi da stigne sa jednim od najvećih unapređenja kamere koje je kompanija predstavila poslednjih godina.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar