Devetnaestogodišnji vezni fudbaler u Humsku stiže iz mladog tima holandskog Fejenorda.
Zeković je rođen u Francuskoj, gde je prošao omladinske selekcije Šolea i Anžea, pre nego što je fudbalski razvoj nastavio u mladom pogonu Fejenorda.
Visok 185 centimetara, primarno dejstvuje u veznom redu, а profil igre mu omogućava da pokriva više pozicija u tom delu tima.
Odmah po stavljanju potpisa na stadionu Partizana, mladi fudbaler nije krio zadovoljstvo zbog dolaska u crno-belu porodicu, ističući da ovo za njega nije samo profesionalni, već i lični iskorak.
"Veoma sam srećan što sam postao deo ovako velikog kluba. Moja porodica prati Partizan, utakmice se kod nas kući redovno gledaju i za mene je ovaj trenutak zaista poseban. Dolazim iz prave fudbalske porodice – otac i braća su takođe u fudbalu, on je jednostavno deo mog života od malena", istakao je Zeković.
FK Partizan
Kao igrače na koje se ugledao tokom odrastanja izdvaja Andresa Inijestu i Nejmara.
"Andres Inijesta mi je uvek bio uzor zbog načina na koji čita i razume igru, dok kod Nejmara posebno volim tehniku, dribling i tu vrstu nepredvidivosti. Volim fudbal u kom ima kreativnosti, direktne igre jedan na jedan i slobode u napadu", istakao je Zeković.
Dolazak u Partizan biće mu olakšan i činjenicom da se već poznaje sa nekolicinom fudbalera iz sadašnjeg sastava crno-belih, među kojima su Bogdan Kostić i Mateja Milovanović.
Posebno se raduje i saradnji sa šefom stručnog štaba Sašom Ilićem.
"Čuo sam mnogo o tome kakav je igrač bio Saša Ilić i kakav je trag ostavio u Partizanu. Velika je čast što ću imati priliku da sarađujem sa njim i da učim u ovakvom klubu", dodao je novi fudbaler crno-belih.
Na kraju, Zeković je imao jasnu poruku za navijače Partizana.
"Daću sve od sebe za ovaj klub. Želim da radim, napredujem i pomognem ekipi koliko god mogu na terenu", zaključio je Zeković.
Selektor Argentine Lionel Skaloni nije krio emocije nakon pobede svog tima rezultatom 2:1, kojom su "gaučosi" izborili drugo uzastopno finale Svetskog prvenstva.
Liverpul ovog leta još nije bio među najaktivnijim klubovima na transfer tržištu, ali novi menadžer Andoni Iraola jasno je poručio da očekuje dodatna pojačanja, uz želju da zadrži jednog od važnih igrača – Kurtisa Džonsa.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Krilni napadač Partizana Dušan Jovanović vratio se sa pozajmice u Mačvi jer nije bio zadovoljan ulogom koju mu je namenio trener Šapčana Nemanja Glušica.
FK Partizan je blizu angažovanja Timotija Oume (22), zadnjeg veznog praške Slavije, koji bi trebalo da stigne u Humsku na jednogodišnju pozajmicu sa opcijom otkupa.
Selektor Argentine Lionel Skaloni nije krio emocije nakon pobede svog tima rezultatom 2:1, kojom su "gaučosi" izborili drugo uzastopno finale Svetskog prvenstva.
Liverpul ovog leta još nije bio među najaktivnijim klubovima na transfer tržištu, ali novi menadžer Andoni Iraola jasno je poručio da očekuje dodatna pojačanja, uz želju da zadrži jednog od važnih igrača – Kurtisa Džonsa.
Selektor vicešampiona sveta govorio je za B92.sport o istorijskom srebru Srbije, porazu od Australije koji je promenio sve, radu sa Nikolom Kusturicom, pozivu Dušana Alimpijevića i lekcijama koje je naučio od svojih igrača.
Stanković nema mnogo vremena da popravi detalje i ukomponuje ono čime raspolaže. Kostur tima je ostao, ali da li je dovoljno kvalitetan da ispuni očekivanja?
Siner je titulu na Vimbldonu osvojio malo više od mesec dana nakon šokantnog poraza na Rolan Garosu. Kecmanović mu je uzeo dva seta u prvom kolu, da bi mu do kraja još samo Zverev u finalu "otkinuo" jedan.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Pojava rđe na kočionim diskovima često zabrine vozače, ali u većini slučajeva nema razloga za paniku. Tanka površinska korozija nastaje kada vozilo duže stoji ili je izloženo vlazi.
Još 2021. godine tadašnji direktor brenda Lancia, Luka Napolitano, najavio je da će se Delta vratiti kao potpuno električni model i da će biti predstavljena 2028. godine.
Pet stvari koje verovatno niste znali o Alfa Romeu. Od legendarnog znaka do avionskih motora – istorija Alfa Romea krije mnogo zanimljivih detalja koji su manje poznati široj javnosti.
Andželo Martino osuđen je na skoro šest godina zatvora jer je tajno sarađivao sa hakerskom grupom BlackCat i pomogao u iznudi 75 miliona dolara od firmi koje je trebalo da brani.
Loš internet u kući često nema veze sa provajderom. Saznajte kako da pravilnim rasporedom antena i pametnim pozicioniranjem rutera u sekundi eliminišete "mrtve zone" i ubrzate Wi-Fi protok.
Korisnici novog GPT-5.6 Sol modela upozoravaju da im AI samoinicijativno briše fajlove i baze podataka. OpenAI priznaje da sistem ume da bude previše samovoljan i destruktivan u nameri da završi zadatak.
Francuski Rafale je dobio laserske rakete kalibra 68 mm. Sistem LADAC omogućava jeftino i efikasno obaranje dronova kamikaza, rešavajući najveći problem moderne PVO.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar