Poznat prvi Partizanov letnji transfer – 2.000.000 evra
Partizan je prelomio – prva kupovina u letnjem prelaznom roku biće Demba Sek.
Izvor: Mozzart Sport
Dusan Milenkovic / ATA Images / Profimedia
Krilni napadač iz Senegala, koji trenutno nastupa kao pozajmljen igrač iz Torina, uskoro bi trebalo da postane punopravni član crno-belih, prenosi "Mozzart sport".
Plan iz Humske je jasan: po završetku sezone i nakon predstojeće Skupštine, klub će aktivirati otkupnu klauzulu vrednu 2.000.000 evra i obezbediti trajni transfer 25-godišnjeg fudbalera.
Prema dostupnim informacijama, realizacija ovog posla praktično nije uslovljena ishodom Skupštine, jer unutar kluba postoji jedinstven stav – Sek predstavlja investiciju koja može da se isplati i na terenu i na tržištu.
U Partizanu veruju da bi zadržavanje Senegalca donelo stabilnost uoči evropskih kvalifikacija za Ligu Evrope ili Ligu konferencije, posebno jer je već uigran sa ekipom.
Fudbal u drugom planu
Istovremeno, ostavljena je otvorena mogućnost da, u slučaju dobre ponude, Sek bude prodat već tokom istog prelaznog roka, čime bi klub ostvario značajan profit.
Na Topčiderskom brdu dugo su vagali ovu odluku.
Iako su postojale dileme oko njegove konstantnosti, Sek je u više navrata pokazao kvalitet, naročito u igri jedan na jedan i brzinskim prodorima po desnom krilu.
Kod svih trenera imao je važnu ulogu, a posebno se istakao ovog proleća kod Srđana Blagojevića, koji ga vidi kao jedno od ključnih ofanzivnih oružja.
Da bi kupio, mora da proda
Statistički, Sek je sezonu obeležio sa šest golova i osam asistencija, čime se, uz Milana Vukotića, profilisao kao najbolji asistent tima.
U Humskoj smatraju da je u pitanju "win-win" potez – za relativno pristupačnu sumu dobijaju igrača koji poznaje sistem i ligu, bez potrebe za dodatnim prilagođavanjem, što je danas retkost na tržištu.
Ipak, da bi transfer bio realizovan, Partizan će najpre morati da obezbedi sredstva kroz prodaju.
Kao najrealnije opcije pominju se mladi igrači poput Vanje Dragojevića i Ognjena Ugrešića, čijim bi transferima klub otvorio prostor za završetak posla oko Dembe Seka.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Sve je zanimljivije i zbog činjenice da je izborna Skupština crno-belih zakazana za 1. jun, pa se u fudbalskim krugovima sve glasnije pominje mogućnost da se Jovetić vrati u klub, možda čak i kao sportski direktor.
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl protiv Zlatibora u Čajetini u revanšu četvrtfinala Košarkaške lige Srbije, pošto su poraženi rezultatom 94:89.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Glasine o Fordovim naporima da licencira Geely tehnologiju i potencijalno razvije modele na kineskoj platformi možda su naišle na probleme u SAD - ali kineski brend ne odustaje.
Danas su manuelni menjači sa šest brzina uobičajeni u automobilima, ali prvi model sa šest stepeni prenosa pojavio se mnogo ranije nego što većina misli.
Mask je stavio tačku na višegodišnji spor sa regulatorima. Iako ne priznaje krivicu, nagodba teška milion i po dolara zatvara poglavlje o kupovini Twittera.
Komentari 17
Pogledaj komentare Pošalji komentar