Fudbal 46

16.5.2024.

20:49

Zvezda "pokerom" počastila Napredak – dva gola Sremčevića VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Napredak sa 4:0, u okviru šestog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Starsport

Izabranici Vladana Milojevića su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu, pošto su na pauzu otišli sa velikom prednošću.

Zvezda se nalazi na prvom mestu šampionata sa 93 boda, dok je Napredak osmi sa 40 bodova.

Milojević je promešao karte za ovaj duel i izašao sa rezervistima na teren. Šansu su dobili većinom momci iz omladinskog pogona crveno-belih uz nekolicinu iskusnih igrača poput Nemanje Milunovića, Aleksandra Kataija, Gelora Kange, Žan-Filipa Krasa...

Crveno-beli su do prednosti došli u ranoj fazi meča. Igrao se osmi minut kada je Aleksandar Katai proigrao Nikolu Kneževića, koji je uspeo da matira Savića za vođstvo – 1:0.

Nije opadao ritam ni posle prvog pogotka, već je Zvezda brzo želela da udvostruči prednost. Ređale su se šanse, pokušavali su redom Mimović, Kanga, Katai, ali siguran je bio čuvar mreže Napretka.

Domaća ekipa je imala samo jednu ozbiljniju šansu, pokušao je Bastajić sredinom prvog poluvremena da matira mladog Gutešu, ali siguran je bio čuvar mreže crveno-belih.

U samoj završnici prvog poluvremena, Zvezda je uspela da udvostruči prednost, a samo četiri minuta kasnije da dođe i do ogromnih 3:0.

Prvo je Sremčević ispratio loptu koju je poslao Knežević i iz prve matirao Savića u 43. minutu. Bio je to prvi pogodak mladog napadača Zvezde.

Knežević je uspeo da upiše i drugu asistenciju, proigrao je Kataija u prvom minutu nadoknade.

Zvezdin "magiko" je driblingom izbacio čuvara mreže Napretka i rutinski pogodio za 3:0.

Nešto je opao ritam u drugom poluvremenu. Zvezda je imala ogromnu prednost i kontrolisala je igru.

Šansu od 63. minuta je dobio Kosta Nedeljković, koji je poslednji meč odigrao 20. decembra, tačnije "večiti" derbi protiv Partizana u zimskom delu sezone.

Usledilo je nadmetanje na sredini terena, ali nedugo nakon toga crveno-beli su uspeli još jednom da dođu do pogotka.

Odlično je Katai prošao po levoj strani i ubacio loptu na peterac. Sremčević je bio najviši u skoku i glavom pogodio mrežu. Nemoćan je bio Savić – 4:0.

Bio je to drugi pogodak za Sremčevića u šampionatu, a prvenac je postigao u prvom poluvremenu.

Čitav omladinski pogon je dobio šansu u završnici meča. Želela su Zvezdina deca da se dokažu i opravdaju šansu koju im je Vladan Milojević dao.

Stvorili su nekoliko šansi, ali rezultat je ostao nepromenjen. Tačku na meč je stavio Sremčević u 69. minutu.

Zvezda u poslednjem meču ove sezone dočekuje Čukarički, dok Napredak gostuje TSC-u iz Bačke Topole.

Kraj meča

Nije bilo sudijske nadoknade. Sve je već bilo rešeno!

20:44

89' Prvi korner za Napredak

Bastajić je pokušao da iznenadi Gutešu, ipak Milunović je izblokirao njegov šut.

Prvi korner za Napredak.

Dobro izveden udarac iz ugla, ali sigurni su defanzivci Zvezde.

20:43

84' Radojević sa distance

Kružili su igrači Zvezde oko kaznenog prostora Napretka.

Na kraju je Radojević oprobao šut sa distance, ali preko gola.

20:41

Drugi gol Sremčevića u 69. minutu

20:37

79' Điga u šansi

Nova šansa za Zvezdu, pokušao je Nedeljković da ubaci loptu u šesnaesterac, ali je izblokiran.

Posle kornera, Điga je pokušao, ali preko gola.

20:34

76' Sedmi korner za Zvezdu

Nikola Mituljikić je pokušao. Samo korner za Zvezdu.

Šljivić je ubacio loptu u kazneni prostor. Điga se borio, ali otklanjaju opasnost defanzivci Narpetka.

20:31

74' Pritisak Zvezde

Posle pogotka Sremčevića, nastavio se pritisak Zvezde na poslednju liniju Napretka.

Crveno-beli imaju sve u svojim rukama.

20:30

71' Nova izmena kod Zvezde

Katai je izašao iz igre, a umesto njega u igri je Jovan Mituljikić.

20:27

69' GOOOL! Drugi gol Sremčevića!

Katai je prošao po levoj strani,ubacio loptu na peterac.

Sremčević je bio najviši u skoku i matirao Savića za 4:0.