Nakon što je prvi susret u sezoni završen bez pobednika (1:1), crveno-beli su se sa motivom više otisnuli na gostovanje i uspeli da stignu trijumfa nakon preokreta – njihovog 10. zaredom u nacionalnom šampionatu.
Radnik je poveo u 23. minutu kada je Timi Maks Elšnik postigao autogol. Slovenački fudbaler je hteo da vrati loptu golmanu "crveno-belih" Mateusu Magaljaešu, ali je posle nesporazuma lopta završila u golu Zvezde.
Gosti iz Beograda su izjednačili u 36. minutu nakon što je Aleksandar Katai postigao gol glavom posle centaršuta Naira Tiknizjana.
Daglas Ovusu je pogotkom protiv bivšeg kluba u 44. minutu doneo prednost Zvezdi, posle asistencije Radeta Krunića.
Crveno-beli su u drugom poluvremenu imali nekoliko prilika za gol, ali je na ovom meču sjajan golman Radnika Stefan Ranđelović odbranio pokušaje Džeja Enema, Kataija i Vasilija Kostova.
Na ovom susretu prve minute je za tim iz Ljutice Bogdana zabeležio Vasilije Subotić koji je na poluvremenu zamenio Ovusua.
Zvezda sa ovom pobedom ide na 13 bodova više u odnosu na drugoplasiranu Vojvodinu, odnosno 15 u odnosu na Partizan od kog ima i meč više.
Sva dešavanja sa utakmice mogli ste da ispratite UŽIVO uz live blog B92.sport:
Završeno
15:36
Elšnik 23ag – Katai 36, Ovusu 44
RAD
CZV
1
:
2
18:54
Kraj – 1:2
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik u Surdulici rezultatom 2:1, u okviru 29. kola Superlige Srbije.
18:50
90‘ Nadoknada
Još tri minuta.
18:40
81‘ Ulazimo u poslednjih 10 minuta
Ovo što gledamo u nastavku je daleko ispod proseka, čak i superligaškog.
Radnik, koji je u zaostatku, bez šanse u nastavku protiv Zvezde koja se ni ne trudi previše da stignu do trećeg gola.
Dobar deo igrača deluje umorno, a svi zajedno sa gledaocima jedva čekaju kraj.
18:34
73‘ Konačno neka dešavanja
Najpre pokušaj Kostova, pa Enema.
Centrirao je Subotić i bio blizu prve asistencije na debiju za seniorski tim. Našao je Holanđanina koji je u letu šutirao, ali je Ranđelović bio dobro postavljen.
18:30
69‘ Stanković menja
Na terenu Adem Avdić, fudbaler iz Ljutice Bogdana o kom se mnogo pisalo ovih dana.
Menja Naira Tiknizjana koji odavno "vuče" žuti karton.
Zvezda lako čuva posed, a sa njim i rezultat koji ima.
18:21
62‘ Radnik ne odustaje
Nižu se napadi domaćina, ali ne i konkretne šanse.
Opao je dobrano tempo u nastavku, što više ide naruku gostima s obzirom na rezultat na semaforu.
Ipak, ako ovako ostane, nema sumnje da nam se sprema zanimljiv finiš.
18:15
56‘ Deset minuta nastavka
Nisu nam doneli ono što su poslednjih 10 minuta prvog poluvremena.
Bilo je za očekivati da Zvezda krene po treći gol, ali to ne čini i tako ostavlja nadu za fudbalere Radnika da mogu barem do boda.
Nadamo se skorašnjim uzbuđenjima.
18:06
46‘ Debi za Zvezdino dete
Vasilije Subotić dobio je priliku od starta drugog poluvremena.
Pred početak utakmice kojom se ujedno otvara i Mundijal 2026 između Meksika i Južne Afrike, viđen je je zanimljiv novitet u protokolu pred početak meča.
Jedan od najzaslužnijih za istorijsku titulu Mfiondu Kabengele istakao je da je ključ uspeha Dubaija bilo samopouzdanje koje je ekipa stekla tokom finalne serije protiv Partizan.
Sergej Barbarez, selektor BiH, bio je tužan, ali ne i razočaran nakon što je njegov tim ispustio prednost i remizirao sa Kanadom (1:1) na startu Mundijala.
Nastavlja se Superliga Srbije, a utakmicama 36. kola koji je na programu predstojećeg vikenda – Crvena zvezda će gostovati Randiku, dok Partizan ide u goste Čukaričkom.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Kompanija Google podnela je tužbu protiv kineske mreže za sajber-kriminal koja je koristila njihovu veštačku inteligenciju Gemini za sprovođenje masovnih prevara na internetu.
Evropska komisija naredila je danas američkoj kompaniji Meta da konkurentnim modelima veštačke inteligencije omogući besplatan pristup aplikaciji WhatsApp.
Kanadski ministar kulture Mark Miler predstavio je novi Zakon o bezbednosti društvenih mreža kojim bi se osobama mlađim od 16 godina zabranio pristup platformama.
Komentari 34
Pogledaj komentare Pošalji komentar