Ovaj 15-godišnjak debitovao je za Valerengu protiv Sandefjorda u elitnom rangu norveškog fudbal i sa samo 15 godina i 20 dana postao najmlađi igrač ikada koji je to uradio.
Rajković, rođen 23. februara 2011. godine, oborio je prethodni rekord koji su držali Martin Edegaa i Eirik Granas. Iako je na terenu proveo desetak minuta u završnici utakmice, već sam ulazak u igru bio je dovoljan da uđe u istoriju.
Levo krilo srpskog porekla već duže vreme privlači pažnju fudbalske javnosti. Nastupa za selekciju Norveške do 16 godina, a istog dana kada je debitovao za prvi tim potpisao je i svoj prvi profesionalni ugovor sa Valerengom.
Trenutno igra za norvešku U16 reprezentacije i na spisku je za predstojeće pripremne utakmice protiv Maroka, Ukrajine i Turske, koje će krajem marta biti odigrane u Antalijai. Paralelno s tim, Rajković je produžio ugovor sa klubom do 2029. godine, po isteku kog će imati tek 18 godina.
Svoje prve fudbalske korake napravio je u Nordstrand, da bi potom prešao u KFUM Oslo, gde je eksplodirao u mlađim kategorijama. Na 89 utakmica postigao je čak 50 golova, što je dovelo do poređenja sa Erlingom Halandom.
Rajković ima srpske korene. Otac mu je Srbin, majka Norvežanka. Stoga, iako trenutno nastupa za mlađe selekcije Norveške, ostaje otvoreno pitanje da li bi u budućnosti mogao da obuče dres Srbije.
🇳🇴🤯 𝐂𝐑𝐀𝐙𝐘 𝐒𝐂𝐄𝐍𝐄𝐒 in Norway’s Top Division
𝐆𝐀𝐁𝐑𝐈𝐄𝐋 𝐑𝐀𝐉𝐊𝐎𝐕𝐈𝐂́ (𝟐𝟎𝟏𝟏) became this weekend the YOUNGEST DEBUTANT EVER in Eliteserien.
He surpassed the records of Ødegaard and Eirik Granaas.
U velikom finalu Kupa kralja čak 28. put u istoriji smo gledali produžetke, nakon toga i penale, posle kojih je Real Sosijedad osvojio trofej pobedivši Atletiko Madrid.
Vaterpolisti Novog Beograda izborili su plasman u polufinale Superlige Srbije, pošto su u revanš meču četvrtfinala pobedili Valis rezultatom 26:5 (5:1, 8:1, 5:1, 8:2).
Na predstojećem Evropskom prvenstvu u rvanju, koje se od 20. do 26. aprila održava u Tirani, reprezentacija Srbije učestvovaće sa ukupno devetoro takmičara.
Malo upućeniji u fudbal su tada znali o kakvom se igraču radi, a ubrzo su to saznali i "grobari" koje je Natho momentalno kupio lakoćom pokreta i dodavanja već na debiju.
Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.
Na testu sajta Polovni automobili našao se Opel Astra G Bertone – automobil koji danas možete kupiti za malo novca, a koji i dalje izgleda kao da vredi mnogo više.
Vozačima se savetuje dodatni oprez i poštovanje privremene signalizacije, s obzirom na to da je saobraćaj preusmeren u desnu cev, gde se odvija dvosmerno.
Italijanski brend Lancia širi ponudu modela Ypsilon novom ulaznom verzijom koja odbacuje elektrifikaciju i vraća se klasičnoj formuli - benzinski motor + manuelni menjač.
Striming gigant Netflix sprema veliku promenu u svojoj mobilnoj aplikaciji koja bi mogla značajno da promeni način na koji korisnici pronalaze sadržaj.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar