PSŽ sprema novu kupovinu – "srpski Pedri" košta 25 miliona
Pariz Sen Žermen doživeo je bolan poraz od Monaka na Parku prinčeva u meču 25. kola Lige 1, a nakon utakmice posebno se na udaru kritika našao mladi vezista Dro Fernandes.
Izvor: Jeunesfooteux
Starsport
Ovaj 18-godišnji Španac stigao je tokom zime iz Barselone za oko osam miliona evra, uz očekivanje da donese kreativnost i viziju igre karakterističnu za školu "La Masija". Ipak, na terenu protiv Monaka to se nije videlo.
Fernandes je treći put zaredom bio starter kod Luisa Enrikea, ali je delovao potpuno nadigrano u duelu sa fizički snažnim rivalom. Njegov uticaj na igru bio je gotovo neprimetan – dodavanja su bila spora, pasovi kroz odbranu retki, a u završnici akcija nedostajalo je preciznosti.
Zamenjen je oko 60. minuta kada je na teren ušao Kang-In Li, a sa tribina Parka prinčeva čuli su se i zvižduci nezadovoljnih navijača.
Kako se borba za titulu dodatno zahuktava, u klubu već razmišljaju o novim rešenjima u veznom redu. Prema poslednjim informacijama, PSŽ je pojačao interesovanje za velikog talenta Crvene zvezde Vasilija Kostova, kojeg mnogi nazivaju "srpskim Pedrijem", piše francuski "jeunesfooteux".
Sedamnaestogodišnji ofanzivni vezista ove sezone igra u fantastičnoj formi i već je privukao pažnju velikih evropskih klubova poput Arsenala, Čelsija, Borusije Dortmund i Juventusa.
Kostov može da igra na više pozicija u napadu i veznom redu – kao "osmica", "desetka" ili desno krilo – što ga čini veoma zanimljivom opcijom za PSŽ, navodi pomenuti portal.
Ukoliko bi do transfera zaista došlo, konkurencija u veznom redu pariskog kluba postala bi još jača, što bi dodatno zakomplikovalo situaciju za mladog Fernandeza koji je već pod velikim pritiskom navijača.
Neobična situacija je viđena tokom četvrtfinalnog meča Vimbldona između Novaka Đokovića i Feliksa Ožea-Alijasima, kada su organizatori odlučili da nešto ranije navuku krov nad Centralnim terenom, uprkos protestu oba igrača.
Dosadno prvo, a onda spektakularno drugo poluvreme. Hrvatska je vodila preko Perišića, ali su Ronaldo i Ramoš doneli preokret Portugalu. VAR je u dubokoj nadoknadi razočarao "vatrene" i poslao ih kući.
Možda i najružnija utakmica na Mundijalu. Paragvajci su tukli, simulirali, provocirali, ali je Francuska "bunker" probila iz penala, koji je realizovao Mbape. Sada ih čeka Maroko.
Borusija Dortmund planira ozbiljnu rekonstrukciju tima za narednu sezonu, a jedan od glavnih ciljeva u veznom redu mogao bi da bude Vasilije Kostov iz Crvene zvezde.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona, pao je Feliks Ože-Aljasim. Sa 39 godina, posle pet sati i 15 minuta, opet je pomerio granice. Sledeća prepreka je najbolji na svetu, Janik Siner.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Jedna žena iz Norveške dobila je sudski spor protiv prodavca polovnog električnog automobila nakon što se ispostavilo da vozilo ima daleko manji domet od onog koji joj je obećan prilikom kupovine.
Google-ov sistem SynthID iskorišćen je za razotkrivanje lažne slike generisane AI-jem, koja je privukla veliku pažnju javnosti, što predstavlja retku ali značajnu pobedu za ovaj sistem.
Komentari 19
Pogledaj komentare Pošalji komentar