Zvezda je iskoristila prednost domaćeg terena i ubedljivo pobedila Partizan u 178. večitom derbiju.
Konačan rezultat je bio 3:0, a derbi sam po sebi nije pokazao previše kvalitetnog fudbala i zanimljivih prilika u prvom poluvremenu i uglavnom se borba vodila na sredini terena, dok je u drugom bilo dosta sadržajnije.
Crvena zvezda je bila opasnija i konkretnija u uvodnim minutima i odmah preko Kataija uspela da zapreti, ali je Milošević sjajno reagovao i odbranio taj pokušaj.
Srdjan Stevanovic/Starsport
Šest minuta kasnije je Partizan odgovorio još boljom šansom. Demba Sek je zapretio Zvezdi, a Mateus bio na pravom mestu u parvo vreme.
Imali su crno-beli inicijativu, napravili pritisak na zadnju liniju Zvezde i osujetili njihove pokušaje za organizaciju igre.
Ipak, nije to dugo potrajalo. Domaćin je razbio taj pritisak i nastavio da preti, pa je narednu šansu nakon izgubljene lopte imao Ovusu, ali lopta ide visoko preko gola.
Desetak minuta kasnije Arnautović preti i ponovo je bilo opasno pa je Milošević morao da reaguje, a onda su oba tima imala po neku polu priliku i na tome se sve završilo.
Delovalo je da će ostati 0:0 da bi Milić faulirao Kataija i zaradio žuti karton. On je lose izveo taj Slobodan udarac i pogodio živi zid, lopta mu se vratila i potom pravi dva dobra driblinga, centrira, a lopta pada na Kostova.
Srdjan Stevanovic/Starsport
Kostov šutira glavom i od 49. minuta prvog poluvreme Crvena zvezda je vodila 1:0!
Na startu drugog poluvremena Partizan nikako nije mogao da poveže redove i zvezda je dominirala i zaista bila bolji rival.
To se brzo i naplatilo i Marko Arnautović je u 56. minutu uspeo da matira Miloševića šutem van kaznenog prostora i donese Crvenoj zvezdi prednost od 2:0.
Partizan se našao u nokdaunu, ali nije bio bez šansi. Desetak minuta kasnije, neko od igrača Zvezde udara Nikolu Simića i on pada, ali sudija se ne oglašava.
Posle VAR konsultacija dosuđen je penal za Partizan! Penal je izveo Vukotić, pa kada je Mateus odbranio utrčao je Kostić i zatresao mrežu Zvezde, 2:1!
Peđa Milosavljević/Starsport
Ipak, VAR konsultacije kažu da je Kostić nagazio liniju kaznenog prostora i da se to smatra prestupom pa je Partizanov gol poništen.
Zvezda je uspela da kazni i tu grešku. Aleksandar Katai se veoma lepo snašao, po treći put poslao loptu u gol crno-belog tima pa je domaćin imao ogromnu prednost 3:0 od 77. minuta.
Do kraja utakmice nismo mnogo toga videli. Zvezda je tokom 90 minuta fudbala bila bolja, ubedljivija i zasluženo pobedila.
Možda je Partizanov gol opravdano poništen, možda i nije, to će eksperti reći u narednim danima, ali u drugom poluvremenu crno-beli nisu pokazali mnogo toga.
Sve u svemu, sada je Zvezda prva u Superligi, ima više pobeda u međusobnim duelima i ima više razloga da bude radosna nakon 178. večitog derbija.
Efes je zvanično potvrdio angažovanje francuskog plejmejkera Metju Strazela, koji je sa istanbulskim klubom potpisao ugovor na dve godine uz opciju produžetka na još jednu sezonu.
Košarkaši Crvene zvezde novu sezonu započeće nastupom na tradicionalnom pripremnom turniru "Neofitos Handriotis", koji će od 11. do 13. septembra biti održan u Nikoziji.
Američki košarkaš Robi Avila potpisao je negarantovani "Exhibit 10" ugovor sa Los Angeles Lejkersima i pokušaće da se izbori za mesto u timu kroz Letnju ligu i pripremni period pred novu NBA sezonu.
Selektor Nemačke Julijan Nagelsman izrazio je nezadovoljstvo formatom Svetskog prvenstva, tvrdeći da je njegov tim nepravedno kažnjen zbog prvog mesta u Grupi E.
Ronaldo je protiv DR Kongo podbacio, ali ne i u susretu sa Uzbekistanom. Dva gola, umalo i het-trik, bili su dovoljni da trasiraju put Portugalu ka ubedljivom trijumfu.
Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Branko Radujko poručio je da je suđenje na poslednjem večitom derbiju bilo u potpunosti u skladu sa pravilima i na visokom profesionalnom nivou.
Ako je suditi po uvodnih 90 minuta za većinu reprezentacija, pred nama je Svetsko prvenstvo koje bi moglo da ostane upamćeno kao jedno od najdramatičnijih i najneizvesnijih u istoriji.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Proizvođač čipova za pametne telefone trenutno vodi razgovore o pravljenju namenskih čipova koji bi pokretali milijarde kratkih video-snimaka na TikToku.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar