U "klin šit" kategoriji Milošević je neprikosnoven sa osam utakmica u kojim je sačuvao mrežu ove polusezone. Partizan je odigrao 20 utakmica u sezoni 2025/26 i ostvario 15 pobeda, pa je sa 46 bodova prvi na tabeli. Milošević je propustio samo jedan meč, a na ostalih 19 sačuvao je mrežu osam puta.
Procentualno, Milošević sa 42,1 posto utakmica bez primljenog gola trenutno ima bolji učinak i od Aleksandra Jovanovića (40,5%) koji je imao najviše "klin šitova" prošle sezone u Superligi, braneći upravo boje Partizana kad je u toj kategoriji bio najbolji. Nekadašnji čuvar mreže Zemuna, Napretka, Voždovca i Radničkog je ove sezone došao i do 40. utakmice u elitnom rangu srpskog fudbala na kojoj nije primio pogodak.
Sve je počelo još letos, utakmicama protiv AEK-a u gostima i Oleksandrije kod kuće kada je mreža bila netaknuta. Već u prvom kolu Superlige imao je prvi "klin šit" Milošević protiv Železničara (1:0), a u jednom momentu imao je seriju od četiri meča bez primljenog gola, protiv OFK Beograda (2:0), Vojvodine (1:0), TSC-a (1:0) i Mladosti (3:0). Sem pomenutih ekipa, Milošević je bio nepremostiva prepreka i kada je rival bio Radnik (2:0), odnosno Novi Pazar (2:0) i Javor (4:0).
Podsećanja radi, nije ovo prva brilijantna sezona Miloševića. Mečeve života imao je u Kaspiju kada je izabran za najboljeg golmana kazahstanskog prvenstva iako je branio za tim koji je jedva opstao u eliti, da bi kasnije prešao u Astanu i osvojio titulu, u sezoni gde je takođe bio fenomenalan. U inostranstvu je još branio za Debrecin i banjalučki Borac sa kojim je takođe osvojio titulu.
Crno-beli sezonu nastavljaju poslednjeg vikenda januara utakmicom protiv niškog Radničkog u Humskoj. Uz mladost i brzinu u napadu, jedna od ključnih stvari za dobru poziciju u domaćem prvenstvu i ove sezone je bila pred golom Partizana.
"Sasvim je prirodno da momci iz celog sveta zauzmu pozicije najboljih igrača u ligi, ali pravo pitanje trebalo bi da bude: na koga su oni bili pod uticajem", ističe Kevin Durent.
Iako iza sebe nema takmičarski meč od pre četiri meseca, Karlos Alkaras uoči početka US Opena uživa najveće poverenje tržišta prognoza. Španac je prema poslednjim podacima "Polymarketa" označen kao prvi kandidat za osvajanje poslednjeg Grend slema u sezoni.
Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće u nedelju, 30. avgusta od 19.00 časova protiv Hrvatske u Brnu, u okviru osmine finala Evropskog prvenstva.
Košarkaši Olimpijakosa pobedom su počeli pripreme za novu sezonu, pošto su u prijateljskom meču savladali Promiteas sa 77:63 u utakmici koja je trajala tri četvrtine.
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva posle pobede nad reprezentacijom Hrvatske rezultatom 3:1 u setovima.
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u Ligi konferencije ove sezone, nakon što su eliminisani od Viktorije Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope. Tri penala za češki tim, crveni za Bukarija "kumovali" su katastrofi prvaka Srbije.
Fudbaleri Partizana su savladali ekipu Hetafea pred punim tribinama u Humskoj rezultatom 2:1 (0:0) u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencije, ali to nije bilo dovoljno za plasman u ovo evropsko takmičenje.
Bivši fudbaler Crvene zvezde Marko Perović nije štedeo crveno-bele posle šokantne eliminacije od Viktorije Plzen i poraza od 5:1 nakon produžetaka u revanšu.
Saša Ilić ostaje na klupi Partizana, iako je nakon poraza od Mladosti podneo ostavku. Trener crno-belih otkrio je da je u međuvremenu promenio odluku, a ključan uticaj na to imala je podrška koju je dobio od navijača.
Košarkaši Olimpijakosa pobedom su počeli pripreme za novu sezonu, pošto su u prijateljskom meču savladali Promiteas sa 77:63 u utakmici koja je trajala tri četvrtine.
Partizan je u revanšu imao energiju, publiku, prilike, momentum i rezultat koji je dugo držao živim nadu da je veliki preokret moguć. Ali evropski fudbal ima ružnu osobinu – pamti samo ono što si uradio, a ne ono što si mogao
Automobili koji su nekada bili svakodnevica danas postaju kolekcionarski primerci. Podaci pokazuju da mlađe generacije sve češće u kolekciji imaju modele kao što su Corolla i Civic, ali i druge "obične" automobile.
Italija je razmatrala zabranu vožnje auto-putem za vozače starije od 85 godina, kao i ograničenje kretanja i nultu toleranciju na alkohol. Plan je u međuvremenu povučen.
Irski zakon star gotovo 400 godina otežava evropskim potrošačima da kolektivno tuže velike tehnološke kompanije i traže odštetu zbog kršenja svojih prava, upozoravaju eksperti.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar