Izabranici Veljka Paunovića su do trijumfa stigli posle preokreta u drugom poluvremenu. Gol Gutkovskisa u 12. minutu anulirali su Katai u 49, te Stanković u 60. minutu susreta.
Srbija je kvalifikacije okončala na trećem mestu sa 13 bodova, dok je Letonija ispod sa pet.
Direktno na Mundijal prošla je Engleska, dok će Albanija u baraž. Andora je završila kao poslednja sa jednim bodom.
Osim pokušaja Jovića u drugom minutu, početak utakmice nije bio naročito uzbudljiv, baš kao ni atmosfera na tribinama stadiona u Leskovcu.
Letonci su do vođstva stigli u 12. minutu. Ikaunijeks je pored Lukića ubacio loptu u kazneni prostor, kapiten Gutkovskis se prišunjao Milenkoviću i pobegao Erakoviću, te zakucao loptu iza leđa Rajkovića.
Smušeno su domaći izgledali i u nastavku, nikako nisu uspevali da dođu do prave šanse.
Udarci Samardžića i Grujića sa distance, a onda i nove dve velike šanse za Letoniju. U dva navrata pretio je Vapne, ali je Rajković spasao svoj tim.
Uzvratila je Srbija ubrzo. Najpre je Radonjić šutirao levom nogom, a onda još dve intervencije Matreviksa.
Lukić je uputio sasvim solidan udarac posle odbitka i kornera, da bi se u prilici potom našao i Pavlović, koji glavom nije uspeo da ubaci loptu u mrežu.
Paunović je na poluvremenu reagovao trostrukom promenom – ubacio je Kataija, Stankovića i Mimovića u igru.
Odmah se i isplatilo. Samardžić je pronašao Jovića, koji se lepo zagradio i odložio Živkoviću, ovaj lepo prošao i doturio loptu Kataiju, koji je u svom stilu pogodio dalji ugao za radost na "Dubočici".
Nije se zaustavila Srbija, igrala je sa većom energijom i agresivnošću, a do preokreta je stigla posle sat vremena igre.
Živković je centrirao, a prelep gol glavom postigao je Stanković. Baš kao i Kataiju, Stankoviću je ovo prvenac u dresu sa državnim grbom.
Mogla je Srbija da dotuče rivala u 75. minutu, kada je Stanković pronašao Mimovića, ali je ovaj slabo šutirao kada se našao pred Matreviksom.
Kazna je umalo stigla u 82. minutu, kada se Jagodinskis našao sam posle kornera, ali je, srećom, slabo šutirao glavom.
Živković je u poslednjem minutu imao zicer, ali mu je Matreviks skinuo zicer u situaciji "1 na 1", pa ni promene rezultata više nije bilo.
Agencija za zaštitu integriteta tenisa (ITIA) saopštila je da su troje tenisera privremeno udaljeni iz sporta zbog sumnje na kršenje Antikorupcijskog programa, a među njima su i dve igračice iz Srbije.
Nekadašnji NBA šampion sa Boston Seltiksima, Pol Pirs, izneo je zanimljvu ideju za promenu košarkaških pravila čime bi, sasvim sigurno, nastala prava revolucija u košarci.
Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Branko Radujko poručio je da je suđenje na poslednjem večitom derbiju bilo u potpunosti u skladu sa pravilima i na visokom profesionalnom nivou.
Košarkaši Mege su se plasirali u finale Kupa Radivoja Koraća šesti put u istoriji nakon što su u polufinalu ubedljivo savladali ekipu Partizana rezultatom 80:58.
Selektor fudbalske reprezentacije Letonije Paolo Nikolato saopštio je širi spisak od 25 igrača za predstojeće utakmice protiv Srbije i Albanije u grupi K kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Srpski reprezentativni fudbal je u godini za nama napravio značaj, pa čak i tektonski zaokret. Ali, sa ozbiljnim kašnjenjem koje ćemo platiti gorčinom u grlu dok budemo gledali Mundijal bez "Orlova".
Partizan je najavio da će doći da pobedi Crvenu zvezdu na njenom stadionu, a zapravo je dobio lekciju i pokazatelj da je, ipak, predaleko od najvećeg rivala. U svakom smislu.
Prezime Materaci decenijama je bilo sinonim za italijanski fudbal i slavnu 2006. godinu. Ipak, nova generacija donosi drugačiju sportsku priču, onu koja povezuje Italiju i Srbiju.
Neke države već primenjuju rigorozne mere prema vozačima koji žele da povrate dozvolu nakon što im je oduzeta. Izgleda da nas tako nešto čeka i u Srbiji.
Fondacija "Registar nacionalnog internet domena Srbije" organizuje konferenciju Dan internet domena Srbije – DIDS 2026, koja će biti održana u utorak 17. marta 2026. godine u Domu omladine Beograda.
Kompanija PayPal obavestila je javnost o bezbednosnom propustu koji je omogućio neovlašćeni pristup ličnim podacima korisnika, a u određenim slučajevima doveo i do neautorizovanih transakcija.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar