Nova vest
Logo
Fudbal 3

13.11.2025.

23:47

Paunović ima loše vesti: "Prvi utisak nije dobar – osetio je da je nešto puklo"

Veljko Paunović, selektor fudbalera Srbije, podelio je loše vesti na konferenciji za medije posle poraza od Engleske u Londonu (2:0).

Autor:B92.sport

B92.sport
Paunović ima loše vesti: "Prvi utisak nije dobar – osetio je da je nešto puklo"
Paul Chesterton / imago sportfotodienst / Profimedia

One se tiču Ivana Ilića, koji je pre vremena morao da napusti igru.

Ilić je zamenjen u 39. minutu nakon što je doživeo povredu kolena. Selektor je izjavio da prve prognoze nisu optimistične.

"Izgleda da je ozbiljnija povreda. Deluje kao da je MCL. Osetio je da je nešto puklo u levom kolenu, iznutra. Prvi utisak nije dobar. Iako nije otekao... Videćemo dodatne testove posle magnetne rezonance", rekao je Paunović.

MCL je skraćenica za medijalni kolateralni ligament, jedan od glavnih ligamenata kolena koji se nalazi na unutrašnjoj strani zgloba.

Njegova glavna funkcija je da stabilizuje unutrašnju stranu kolena i sprečava prekomerno bočno pomeranje, i on povezuje butnu kost (femur) sa golicanicom (tibia). Povrede MCL-a su česte, posebno u sportovima, i mogu varirati od uganuća do potpunog pucanja ligamenta.

Podeli:

loader

Komentari 3

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu