Fudbalska reprezentacija Srbije danas izlazi na Vembli u jednom od najtežih i najznačajnijih mečeva u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
Dva kola pre kraja ciklusa, Engleska je već osigurala prvo mesto u grupi i direktan plasman, dok Srbija pod novim selektorom Veljkom Paunovićem traži način da ostane u igri za baraž – zadatak koji je praktično neizvodljiv bez senzacionalnog trijumfa u Londonu.
Situacija je jasna: da bi ostala u trci, Srbija mora da napravi ono što se čini nemogućim – da pobedi Engleze na njihovom stadionu.
Svaki drugi rezultat ostavlja "Orlove" izvan realnih šansi za baraž i produžava period velikih promašenih prilika srpskog fudbala.
Paunović je prihvatio ovaj izazov u trenutku kada je reprezentacija u psihološkom i rezultatskom deficitu.
U prvim izjavama naglasio je da želi "disciplinu, organizaciju i jasne uloge", poručivši da Srbija na Vembliju ne sme da izgleda uplašeno i da mora da pokaže karakter.
Njegov prvi spisak doneo je nekoliko očekivanih imena, ali i nagoveštaj da će pokušati da osveži pristup.
Paunovićev plan je jednostavan, ali teško ostvariv: Srbija mora da bude kompaktna, nisko postavljena, disciplinovana bez lopte, i spremna da iskoristi svaku situaciju u tranziciji ili prekidu.
Engleska dominira u posedu, širini i brzini – pa bi srpska defanziva morala da odigra skoro savršen meč.
Na drugoj strani, iako Engleska već ima vizu za Mundijal, selektor Tomas Tuhelporučio je da nema govora o rotacijama i labavom pristupu.
Tuhel je jasno rekao da njegova ekipa neće "spuštati standarde".
"Već smo se kvalifikovali, ali to ne bi smelo da ima uticaj jer mi igramo za sebe", rekao je Tuhel, ne ostavivši prostora za kaluklacije o pristupu domaćina.
Takođe je poručio da "nema vremena za eksperimentisanje" i da Engleska ulazi maksimalno ozbiljno u meč protiv Srbije, posebno jer očekuje dodatnu energiju i motivaciju rivala, koji dolazi sa novim selektorom i poslednjom šansom da ostane u trci.
Engleska je u ovom ciklusu odigrala nekoliko veoma ubedljivih utakmica, uz niz mečeva bez primljenog gola – i u Londonu cilj je da se održi ritam i automatizam pred završnu fazu kvalifikacija i pripreme za SP.
Utakmica će najverovatnije zavisiti od nekoliko ključnih tačaka.
Prvih 20 minuta – Srbija mora da preživi početni engleski pritisak i ne primi rani gol.
"Orlovi" ne smeju da dozvole da Vlahović bude odsečen od ostatka ekipe i da ne dobija lopte, odnosno ne učestvuje u igri ni na koji način.
Svaki prekid za Srbiju predstavlja šansu, svaka tranzicija potencijalni put ka golu, a nema prostora ni za greške – protiv ovakve selekcije Engleske, jedna greška često znači i jedan primljen gol.
Srbija na Vembliju ulazi u meč sa gotovo pa nemogućom misijom – pobediti Englesku kada se najmanje očekuje.
Paunović donosi novu energiju i pokušava da resetuje sistem, dok Tuhel insistira na ozbiljnosti i visokom ritmu uprkos činjenici da je plasman već obezbeđen.
Pred "Orlovima" je 90 minuta u kojima se prepliću realnost i nada. Večeras, od 20.45. Pa, neka bolji pobedi.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
Nikola Dedović, vaterpolista Srbije, govorio je o utakmici protiv Francuza na E i predstojećoj protiv Mađara, te se zahvalio Novaku Đokoviću koji im je iz Melburna uputio poruku podrške.
Partizan i Stefan Mitrović, štoper belgijskog Genta, još uvek ne uspevaju da se dogovore oko aranžmana koji bi nekadašnjeg reprezentativca Srbije doveo u Humsku.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Nastavljamo sa postprazničnim "paketićem" testova, a ovog puta predstavljamo vrlo zanimljiv primerak - najjeftiniji električni automobil na našem tržištu, Avantier Commuter.
Potpuno električni SUV model Hyundai Ioniq 9 osvojio je titulu za najbolji veliki SUV na dodeli nagrada za Automobil godine po izboru žena (WWCOTY) 2026.
Kao što naslov kaže, narednih dana imaćemo priliku da se družimo sa novim benzinskim modelom Chery Arrizo 8. U nastavku pročitajte kratku najavu, a onda trk u komentare i postavljajte pitanja!
Google bi zahvaljujući svom novom AI modelu Gemini 3 mogao da preuzme vodeću ulogu u razvoju veštačke inteligencije, tri godine nakon što je kompanija bila zatečena lansiranjem alata ChatGPT kompanije Open AI.
Komentari 11
Pogledaj komentare Pošalji komentar