Nova vest
Logo
Fudbal 0

12.11.2025.

15:40

"Orlići" ubedljivi u Hrvatskoj – počela borba za EURO

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Autor:B92.sport

B92.sport
"Orlići" ubedljivi u Hrvatskoj – počela borba za EURO
FSS

Izabranici Gordana Petrića rutinski su savladali Gibraltar rezultatom 4:0, u prvom kolu grupe 6 prve faze kvalifikacija za EURO.

"Orlići" su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu, u roku od pola sata, tokom kojih su postigli tri gola.

Napadač Vojvodine Srđan Borovina je pogađao u devetom i 38, dok je Uroš Đorđević iz Grafičara gol postigao u 29. minutu.

Tačku na susret stavio je Zvezdin Aleksa Damjanović, koji je konačnih 4:0 postavio u 74. minutu.

Turnir ove grupe igra se u Hrvatskoj. Srbija će protiv Gruzije igrati u subotu od 13.45, dok je meč sa domaćinom na programu u utorak od 11.30.

Po dve reprezentacije iz svake grupe prolaze u drugu fazu kvalifikacija za EURO, koji je na programu od 28. juna do 11. jula naredne godine u Velsu.

Standings provided by Sofascore

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

Lige petice

Milan će se vratiti po Kostića

Italijanski mediji ponovo su aktuelizovali priču o transferu Andreja Kostića u Milan, navodeći da bi sedmostruki prvak Evrope u narednih nekoliko nedelja mogao da realizuje dolazak talentovanog crnogorskog napadača.

B92.sport

17:28

4 min

U fokusu

Vidi sve
Apps

Albanija odustala: Ukinuta zabrana

Vlada Albanije ukinula je skoro jednogodišnju zabranu TikToka, prema dokumentu kabineta koji su objavili lokalni mediji, a čiju je autentičnost za AFP potvrdio kabinet premijera.

Euractiv

13:14

4 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu