Dimitrije Šarić ga je sam sebi isporučio na najbolji mogući način. Sa po dva gola i asistencije je trasirao put ka pobedi Crvene zvezde protiv Banjika iz Ostrave i obezbedio plasman u naredno kolo Lige šampiona za mlade.
Samo dan pre je proslavio 17. rođendan, a onda je zablistao na terenu i postao glavna tema u sportskoj domaćoj javnosti.
I nije slučajno što se već neko vreme nalazi u tefteru skauta iz Torina, a uskoro bi mogao putem svojih vršnjaka poput Vasilija Kostova, Luke Zarića i Alekse Damjanovića, koji su prekomandovani u prvi tim Zvezde.
"Utisci su sjajni, lepo je iskustvo iza nas. Bili smo bolji tokom meča i na kraju smo zasluženo pobedili. Bio je težak rival, ali smo uspeli na vreme da postignemo golove, tako da smo izbegli probleme", počeo je Dimitrije Šarić za B92.sport.
Šta tek reći o golovima koje je postigao rođeni Zemunac? Prvi sa pola terena, kao nekada Dejan Stanković, a drugi prava majstorija i dokaz kakvom levicom raspolože 17-godišnji fudbaler. Na to su se nadovezale i dve asistencije, da upotpune rođendanski poklon koji je sam sebi namenio.
"Kada sam primio loptu, pogledao sam ka golu i video da je golman izašao i odlučio sam se da probam da ga lobujem. Taman je ušla kako treba. Ali, meni je drugi gol bolji. Lepo sam se oslobodio protivnika i pogodio mrežu. Ostaje mali žal zbog het-trika, ali na kraju je bitna pobeda i da smo prošli dalje. Vežbamo prekide stalno, mnogo posvećujemo pažnju tome i sada je to došlo na naplatu", rekao je Šarić, koji se pretplatio na efektne golove, jer je prošle sezone dao pogodak direktno iz kornera:
"Sve je to plod vežbe i jakog rada, drago mi je što mi se vraća na taj način."
Za dvomeč sa Banjikom su omladincima iz prvog tima "spušteni" Aleksa Damjanović i Savo Radanović.
"Vidi se njihovo iskustvo koje su stekli kroz rad sa prvim timom. Znači kada su tu sa nama. Pričamo o tome kako im je u prvom timu. Damjanović kaže da su treninzi mnogo jači, da je velika razlika između omladinskog i seniorskog fudbala. Dodao je i da ga je ovaj meč sa Banjikom po intezitetu podsetio na superligaške utakmice."
Od ove sezone Dimitrije Šarić ima priliku da sarađuje sa Nenadom Milijašem, koji sa dosta uspeha predvodi omladince. Interesantno, bivši vezista Zvezde je igrao sa Dejanom Šarićem u Zemunu, ocem mladog igrača.
"Sjajno je raditi sa Milijašem, mnogo mi je pomogao. Moram da istaknem njegovu psihološku pripremu za svaku utakmicu. Baš uđemo spremni u meč, to mi se najviše sviđa kod njega. Baš je dobar ovako, mnogo nam pomaže sa njegovim savetima. Pogotovo ja pričam dosta sa njim, jer igram istu poziciju kao i on. Jeste igrao sa mojim ocem u Zemunu, ali mi to nije sad čudno kada pomislim", rekao je 17-godišnji fudbaler i dodao da radi na prekidima sa bivšim kapitenom Zvezde, kom je to bila uža specijalnost tokom igračke karijere:
"Vežbamo zajedno slobodne udarce, često mi daje savete oko njih."
Par dana pre revanša sa Banjikom, Zvezda je bila na ivici poraza od Vojvodine u prvenstvu, ali su se u finišu spasili i došli do boda.
"Mnogo nam je pomoglo. Namestio sam i gol na toj utakmici. Primali smo golove posle naših grešaka, ali smo na kraju uspeli da se izvučemo. To nam je baš značilo na polju samopouzdanja pred meč sa Banjikom, nismo smeli nikako da padnemo psihički."
Možda se očekivalo da se crveno-beli već sada odvoje na tabeli, ali za sada dele prvo mesto sa TSC-om, uz dva meča manje.
"Igramo odlično, ali smo malo pali sa rezultatima u poslednje vreme. Bolji smo u odnosu na protivnike, ali su nas neke greške koštale u nekoliko utakmica. Ipak, nemam sumnje da ćemo osvojiti titulu u prvenstvu."
Pre nekoliko kola je Šarić postigao pogodak u omladinskom "večitom" derbiju, a nije mu bilo strano da i u mlađim selekcijama pogađa mrežu Partizana.
"Najlepši osećaj na svetu je dati gol Partizanu. Još da smo pobedili, bilo bi sve vrhunski. Mislim da smo zaslužili da pobedimo, ali ne očajavamo zbog toga, već gledamo šta nas čeka u predstojećim izazovima."
Dimitrije Šarić dolazi iz prave sportske porodice. Otac Dejan je svojevremeno nosio dres Zemuna, pa ostavio trag u Grčkoj i Kini. Najstariji brat Marko nosi dres Napretka iz Kruševca, dok je srednji Mihajlo već uplivao u trenerske vode i sa dosta uspeha radi u Školi fudbala Šarić.
"Oni su mi najveća podrška. Mnogo mi znači što mi je otac bivši fudbaler, a najstariji brat Marko je član Napretka. I Mihajlo kao trener mi daje savete. Posle svake utakmice, zajedno gledamo gde sam mogao bolje i trudim se da usvojim sve što mi govore i ispravim to na terenu."
Logično, prve korake je napravio u Školi fudbala Šarić kod svog oca. Već neko vreme ta akademija važi za jednu od najboljih u Srbiji, i osvaja mnoge turnire, kako po našoj zemlji tako i u regionu.
"To je za mene najlepši period u fudbalu. Naučio sam mnogo stvari i stekao dosta prijatelja. Stalno sam vežbao sa ocem, radio je pravi stvari za mene, što može da se vidi sad. Ta generacija 2008. u ŠF Šarić je bila baš dobra, pobeđivali smo Zvezdu i Partizan. Osvojili smo sve turnire koje smo mogli", rekao je mladi vezista i osvrnuo se na igrače koji su prošli istu školu, a sada su u Zvezdi:
"Tu je Dragan Anokić, kapiten kadeta, kao i Vuk Đajić. Sa mnom u omladincima su Jovan Trač i Ognjen Ivković, dok je golman Strahinja Aleksić u Grafičaru. Lepa brojka da toliko igrača iz te škole je ovako doguralo za sada."
Nedavno je vezista stavio paraf na profesionalni ugovor sa Zvezdom i željno iščekuje poziv u prvi tim srpskog šampiona.
"Potpisao sam profesionalni ugovor, voleo bih da debitujem za prvi tim i ostavim trag u Crvenoj zvezdi. Kao i da dam gol Partizanu i na seniorskom nivou. Posle da igram u najvećim evropskim klubovima, i da se dokažem u reprezentaciji Srbije", zaključio je Šarić u razgovoru za naš portal.
Sve je prošlo bez većih posledica i kazni, pa neće biti problema kao posle četvrtog meča kada je NBA liga kaznila Jokića zbog zaletanja na Mekdenijelsa koji je tada poentirao kada su svi već odustali od igre.
Krilni napadač Partizana Demba Sek ponovo je u centru pažnje evropske fudbalske javnosti, pošto su nemački mediji preneli da je za njegove usluge ozbiljno zainteresovan Šalke 04.
Srpski teniser Laslo Đere nalazi se u fazi pokušaja povratka među najbolje na ATP listi, a nastup na čelendžeru u austrijskom Matehauzenu pokazuje da bi forma mogla da ide uzlaznom putanjom.
Fudbalski savez Srbije ugovorio je još jednu proveru za A reprezentaciju u sklopu priprema za obaveze u Ligi nacija. "Orlovi" će odigrati prijateljski meč protiv reprezentacije Zelenortskih ostrva 31. maja od 15.30 časova, na stadionu Belenenseša u Lisabonu.
Napadač Bajerna, Hari Kejn, veruje da će borbenost njegove ekipe u spektakularnom porazu od Pari Sen Žermena (5:4) biti presudna u revanšu polufinala Lige šampiona naredne nedelje u Nemačkoj.
Trener Partizana Đoan Penjaroja izjavio je u Beogradu da "crno-beli" imaju veliko poštovanje prema užičkoj Slobodi i podsetio da njegov tim neće igrati u kompletnom sastavu u Košarkaškoj ligi Srbije (KLS).
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Tim Nikole Jokića bio je na pragu eliminacije, ali je pred svojim navijačima u "Bol areni" spremio pravi i snažan odgovor "vukovima", nakon tri poraza u nizu i već viđenog kraja sezone.
Trener omladinske selekcije Crvene zvezde Nenad Milijaš rekao je da je njegova ekipa u Ostravi ostvarila povoljan rezultat protiv Banjika i da očekuje pobedu u revanšu drugog kola fudbalske Lige šampiona za mlade.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Debitovao je Dimitrije Šarić za Crvenu zvezdu u poslednjem kolu jesenjeg dela protiv lučanske Mladosti, a potom je došla i nagrada da ide na pripreme sa prvim timom.
Rođen 2001, bio je jedan od najvećih talenata Mančester junajteda i engleskog fudbala, a još kao tinejdžer je debitovao za "Gordi Albion". A onda je optužen za silovanje.
Krilni napadač Partizana Demba Sek ponovo je u centru pažnje evropske fudbalske javnosti, pošto su nemački mediji preneli da je za njegove usluge ozbiljno zainteresovan Šalke 04.
Srpski teniser Laslo Đere nalazi se u fazi pokušaja povratka među najbolje na ATP listi, a nastup na čelendžeru u austrijskom Matehauzenu pokazuje da bi forma mogla da ide uzlaznom putanjom.
Ne postoji bolji način od da pobedom nad "večitim" rivalom (3:0) stavite tačku na još jednu superligaškiu sezonu. Fudbaleri Zvezde su to uradili, ali da li su i svi zavredeli prelaznu ocenu.
Partizan je odigrao još jedan prilično razačaravajući "večiti" derbi, iako je imao više razloga i motiva za borbu od Crvene zvezde. I ponovo je prošao isto kao i pre dva meseca.
Južnokorejski proizvođač automobila Kia objavio je da je ove godine za oko pet odsto smanjio cenovnu razliku svojih vozila u odnosu na kineske konkurente na evropskom tržištu.
Evropska komisija je saopštila da je američka tehnološka kompanija Meta prekršila zakon Evropske unije, jer nije uspela da spreči decu mlađu od 13 godina da koriste platforme Facebook i Instagram.
Većina u Nemačkoj redovno koristi AI - više od trećine ispitanika ankete digitalnog udruženja Bitkom, 34 odsto, koristi aplikacije AI najmanje jednom nedeljno, a 15 odsto čak svakodnevno.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar