Partizan predstavio novu kampanju – identitet i veza sa Beogradom FOTO
U saradnji sa britanskim fotografom Samom Gregom, poznatim po radu sa nekim od najznačajnijih evropskih klubova i svetskih modnih brendova, FK Partizan i Kappa predstavljaju novu vizuelnu kampanju.
Ona kroz autentičan umetnički izraz osvetljava duboko ukorenjeni identitet kluba i njegovu neraskidivu vezu sa gradom.
Fotografije su nastale na autentičnim lokacijama širom Beograda – u dvorištima, na ulicama i krovovima, među običnim ljudima i navijačima crno-belih i na najbolji način prikazuju ono što FK Partizan predstavlja: nasleđe, emociju i pripadnost koja se prenosi kroz generacije.
"Beograd i Partizan su neraskidivo povezani – duh grada odražava se kroz crno-belu strast prema klubu", izjavila je Milka Forcan, potpredsednica FK Partizan i dodala:
"Saradnja sa vrhunskim fotografom donosi posebnu umetničku dimenziju, hvatajući emociju i osećaj pripadnosti koji spajaju navijače i grad. Ovo nije priča samo o fudbalu, već o specifičnoj i prepoznatljivoj subkulturi, o ljudima koji su odrasli uz klub i o onima koji će tek stvarati njegovu budućnost."
FK Partizan
Fotograf Sam Greg, poznat po svom dokumentarnom i humanističkom izrazu, spojio je sportske motive i specifičan umetnički senzibilitet u seriji portreta koji prikazuju Beograd kao grad kontrasta, energije i ponosa – grad u kojem navijači žive duh Partizana u svojoj svakodnevnici.
"Beograd ima sirovu i iskrenu vizuelnu energiju. Želeo sam da dočaram tu emociju prema Partizanu kroz svakodnevnicu – kroz ljude i grad u kojem klub živi", rekao je Sam Greg.
Saradnja sa Kappa na ovoj inicijativi dodatno naglašava važnost autentičnosti i očuvanja identiteta.
"Ponosni smo na saradnju sa velikim klubom poput Partizana", istakao je Alessandro Boglione, CEO BasicNet Group (u čijem je vlasništvu Kappa brend) i nastavio:
"Veoma dobro razumemo šta Partizan znači svojim navijačima, kao i duboku povezanost koju imaju sa našim brendom. Naš pristup fudbalu i sportu uvek je bio drugačiji jer želimo da ispričamo autentične priče koje odražavaju identitet klubova sa kojima sarađujemo."
Partizan ulazi u letnju rekonstrukciju i traži pojačanje na poziciji krilnog centra, a među ponuđenim imenima crno-belima pojavio se i španski reprezentativac Huančo Ernangomes. Klub razmatra više opcija za "četvorku".
Ronaldo je protiv DR Kongo podbacio, ali ne i u susretu sa Uzbekistanom. Dva gola, umalo i het-trik, bili su dovoljni da trasiraju put Portugalu ka ubedljivom trijumfu.
Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Zvjezdan Misimović prisetio se vremena kada je ubeđivao brojna imena iz dijaspore da zaigraju za nacionalni tim Bosne i Hercegovine.
Ronaldo je protiv DR Kongo podbacio, ali ne i u susretu sa Uzbekistanom. Dva gola, umalo i het-trik, bili su dovoljni da trasiraju put Portugalu ka ubedljivom trijumfu.
Navijači i prijatelji Fudbalskog kluba Partizan ponovo pokazuju da su crno-bela porodica onda kada je najpotrebnije. U sredu, 20. maja, na stadionu u Humskoj biće otvorena posebna humanitarna izložba fotografija autorke Maje Nastić pod nazivom "U kadru: Crno
Ako je suditi po uvodnih 90 minuta za većinu reprezentacija, pred nama je Svetsko prvenstvo koje bi moglo da ostane upamćeno kao jedno od najdramatičnijih i najneizvesnijih u istoriji.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar