Na stadionu "Dubočica" naš tim je dodatno udaljen od osvajanja drugog mesta i baraža za plasman na Mundijal. Sa ovim porazom Srbija je ostala na četiri boda iza Albanije koja ima utakmicu više.
Dakle, čak i sa pobedom nad Andorom kroz tri dana, sudbina "orlova" više nije u njihovim rukama.
Selektor Dragan Stojković je odlučio da na meču visoke važnosti priliku pruži dvojici debitanata u likovima Veljka Milosavljevića i Aleksandra Stankovića.
Potonji je prvi meč u dresu reprezentacije upisao na isti dan kao njegov otac Dejan poslednji (uz 12 godina razlike). I to baš na utakmici u kojoj se kapiten Aleksandar Mitrović izjednačio sa Dekijem na trećem mestu "večne" liste našeg nacionalnog tima po broju nastupa (102).
Sofascore
Srbija je imala očigledan plan da na prepad uhvate Albance od samog starta i to isključivo koristeći levu stranu. Tamo je bio Filip Kostić, dok je njegov kolega od preko puta Andrija Živković bio gotovo besposlen tokom prvog poluvremena.
Špartao je as Juventusa duž aut-linije neumorno i kreirao najbolju priliku našeg tima kada je uposlio klupskog kolegu Dušana Vlahovića, a ovaj loptu iz volej udarca, te neposredne blizine, poslao pored dalje stative.
Vlahović će upravo biti igrač koji će sam kreirati jedinu drugu šansu "orlova" u prvih 45 minuta kada je šutira po sredini gola iz daljine, te je jasno u kojoj meri slabom izdanju našeg tima je bila reč.
Na kraju su i na pauzu otišli pre vremena. Albanija je posle katastrofalne reakcije odbrane Srbije stigla do prednosti, nakon što je Rej Manaj efektnim volej udarcem zatresao mrežu gola Petrovića.
Iako se očekivalo da u nastavku naš tim izađe hrabrije, dobilo smo izuzetno nervozan tim Srbije bez bilo kakve promene na pauzi odlukom Piksija.
Do kraja na ovom susretu su debitovala čak petorica fudbalera posle ulazaka Ilića, Kostova i Zukića, a šanse Srbije u drugih 45 minuta gotovo i da nije bilo.
Štaviše, Albanija je bila ta koja je bila bliže drugom golu. Naročito duboko u nadoknadi kada je Petrović sprečio Nedima Bajramija da iskoristi situaciju jedan na jedan.
Zbog svega viđenog, publika okupljena na tribinama našeg stadiona je kao krivca odredila Stojkovića
Još tri utakmice nade za Srbiju, koja će najverovatnije na "Vembliju" morati da se "čupa". Lako biti neće.
Grupa K Letonija – Andora 2:1 (1:1) Zelenkovs 41, Gutkovskis 55p – San Nikolas 33, Oliveira 78 Srbija – Albanija 0:1 (0:1) Manaj 45+1
Lacio je u četvrtak uveče savladao Milan (1:0) i izbacio ga iz Kupa Italije, a usput je bilo i veoma zanimljivo na tribinama kultnog stadiona "Olimpiko".
Nekoliko meseci nakon što je Aleksander Zverev podigao buru tvrdnjom da turniri "rade sve" kako bi pogodovali Karlosu Alkarasu i Janiku Sineru, mnogi osporavaju tu izjavu.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Iako su prošla tri dana od bolnog poraza Srbije od Albanije, a već ove večeri se igra novi susret protiv Andore, još uvek se ne stišavaju utisci iz utakmice odigrane u subotu uveče u Leskovcu.
Pored epske sramote u vidu poraza Srbije od Albanije, te odlaska Dragana Stojkovića sa klupe, ovaj (ne)fudbalski događaj u Leskovcu obeležila je i krajnje neprijatna atmosfera na stadionu "Dubočica".
Lacio je u četvrtak uveče savladao Milan (1:0) i izbacio ga iz Kupa Italije, a usput je bilo i veoma zanimljivo na tribinama kultnog stadiona "Olimpiko".
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.
U Srbiju je stigla 5G mreža, pa korisnici i dalje imaju dosta pitanja o tome čemu služi, kako da je aktiviraju i da li će ih ovo dodatno koštati. Evo svih odgovora.
Komentari 24
Pogledaj komentare Pošalji komentar