Nova vest
Srpski fudbal 0

28.9.2025.

23:30

Jubilej Mirka Ivanića – njemu je pobeda nad Radničkim još draža

Kapiten Zvezde Mirko Ivanić je upisao 100. gol za crveno-bele.

Autor:B92.sport

B92.sport
Jubilej Mirka Ivanića – njemu je pobeda nad Radničkim još draža
Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su pobedu nad Radničkim iz Kragujevca rezultatom 2:1 u 10. kolu Superlige Srbije, i to posle pravog spektakla na stadionu “Rajko Mitić”.

Utakmicu su obeležile burne scene – prekidi zbog ubacivanja topovskih udara i uvreda upućenih Vladimiru Stojkoviću, crveni karton, promašen penal, ali i velika drama u samoj završnici.

Kragujevčani su poveli golom Soklera, a potom je usledio penal za crveno-bele nakon intervencije VAR-a. Felisio Milson je preuzeo odgovornost, ali se prilikom šuta okliznuo i dvaput udario loptu, pa je njegova egzekucija završila visoko preko gola.

I kada je delovalo da će Radnički odneli bodove sa Marakane, na scenu su stupili mladi Stefan Leković, koji je u 90. minutu doneo izjednačenje, i kapiten Mirko Ivanić, koji je u šestom minutu nadoknade postigao gol za potpuni preokret i erupciju oduševljenja na tribinama.

Posebnu težinu golu dao je i jubilej – bio je to Ivanićev 100. pogodak u crveno-belom dresu. Kapiten Zvezde do istorijske brojke stigao je posle čak 315 odigranih mečeva, čime je još jednom potvrdio status jednog od simbola kluba u novijoj istoriji.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Falilo je samo jedno

Malo upućeniji u fudbal su tada znali o kakvom se igraču radi, a ubrzo su to saznali i "grobari" koje je Natho momentalno kupio lakoćom pokreta i dodavanja već na debiju.

Stefan Smuđa

8:25

6 d

Apps

Moskva nemilosrdna

Moskovski sud je doneo odluku kojom je Telegram proglašen krivim zbog neuklanjanja sadržaja koji je u Rusiji označen kao zabranjen. Telegram je kažnjen sa sedam miliona rubalja (oko 80.000 evra).

Tanjug

8:52

1 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu