Leković je prvi put u karijeri od starta zaigrao protiv "večitog rivala" i pamtiće gostovanje u Humskoj dugo. Zvezda je slavila 2:1 i osamila se na čelu superligaške tabele.
Posle meča je sabrao misli pred novinarima u miks zoni. Nije, kaže, imao tremu niti bilo koji drugi remetilački osećaj pred utakmicu.
"Nisam imao pritisak, imao sam veliku podršku ljudi iz kluba, saigrača, tako da sam ušao u derbi opušteno, sa mnogo samopouzdanja i mislim da sam to i pokazao tokom svih 90 minuta. Zadovoljan sam sa svojom partijom i partijom ekipe na gostujućem terenu".
Seltik za tri dana - da li je ekipa u drugom poluvremenu mislima već bila na tom meču?
"Ovo je bila teška, zahtevna utakmica, malo smo se branili u drugom poluvremenu... Mislim da Seltik nije bio u glavama zato što nam je derbi utakmica sezone, pogotovo nama domaćim igračima koji živimo za ovaj klub, za ovaj dres. Pobedu bih posvetio mom drugaru i velikoj podršci od starta koji nažalost nije sa nama zbog povrede Radetu Kruniću, i želim mu da se što pre vrati".
Na pitanje da prokomentariše provokacije prema navijačima Partizana na kraju utakmice, bio je kratak:
"Nemam komentar".
Izvor: B92.sport/LK
Kao dete kluba sanjao je o ovakvoj utakmici, pobedi u Humskoj...
Sanja, ipak, veće snove, kako kaže.
"Meni je san od malih nogu, oduvek, da odigram jednu sezonu standardno u Zvezdi, jer bez tog ispunjenja sna ne bih bio zadovoljan i da posle igram u Real Madridu. Meni je Zvezda sve u životu, sve mi je pružila i mislim da ću joj nekad i vratiti to".
Posle gola Partizana, utisak je, Zvezda je bila uzdrmana.
"To je psihološka igra, skupili smo se, nije bilo lako. Mića je držao govor, mi smo tim, živimo jedan za drugog i posle smo rutinski priveli kraju".
Na konstataciju novinara da je igračima Zvezde pala koncentracija na kraju, jer je Partizan tada imao više šansi nego čitav meč, Leković se nije saglasio.
"Ne bih baš tako rekao, nije bilo tako, to si ti zaključio, mi smo žargonski rečeno zatvorili i lagano priveli kraju".
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Mladi vezista Crvene zvezde Vasilije Kostov se našao u vrhu svetskih fudbalskih talenata prema najnovijem istraživanju renomirane fudbalske opservatorije CIES – i to ne bilo gde, već na samom prvom mestu.
U naredna tri dana biće odigrano 17. kolo Superlige Srbije – fudbaleri Partizana dočekaće u subotu Javor iz Ivanjice, dok će Crvena zvezda u nedelju u Zaječaru gostovati OFK Beogradu.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar