Zvezdin tim za derbi – Milojević "misteriozan", ali jedno je sigurno
Fudbaleri Crvene zvezde gostuju ekipi Partizana, u okviru devetog kola Superlige Srbije, a ujedno i 177. "večitog derbija". Trener crveno-belih Vladan Milojević je na konferenciji za medije istakao da je na "slatkim mukama" zbog izbora tima.
Nije želeo Milojević da otkriva bilo kakve "karte" pred jednu od bitnijih utakmica ove sezone, već je ostao misteriozan. Iz njegove konferencije ne može da se nagovesti kojih 11 bi mogao da izabere za susret sa Partizanom.
Glavno pitanje vodiće se oko "bonus" igrača, a jedno je sigurno, a to da trenutno najbolji igrač Superlige – Aleksandar Katai mora da počne ovakav duel. Zvezdin "magiko" već ima dvocifren broj golova u šampionatu, ukupno je postigao 11 ove sezone.
Pored njega, mesta u startnoj postavi mora da bude i za kapiten Mirka Ivanića, dok bi na drugom krilu šansu mogao da dobije mladi Vasilije Kostov, što znači da će Felisio Milson, Šavi Babika i Nemanja Radonjić čekati svoju šansu sa klupe.
Srdjan Stevanovic/Starsport
Austrijski reprezentativac Marko Arnautović bi mogao da predvodi napad Crvene zvezde, s obzirom da je Šerif Endijae napustio klub, a šansu u drugom poluvremenu bi mogao da dobije Bruno Duarte.
"Ključevi" veznog reda će najverovatnije pripasti Tomasu Handelu i Timiju Maksu-Elšniku, s obzirom da je Rade Krunić još uvek povređen. Možda Milojević baš bude tu eksperimentisao pa umesto Handela od početka krene Mahmudu Badžo, koji je 2004. godište i pokriva "bonus" poziciju.
Ukoliko se ipak Milojević odluči za Handela i Elšnika, drugi "bonus" bi mogao da se traži u odbrani.
Starsport
Ne verujemo da će trener crveno-belih eksperimentisati kada su u pitanju bekovi, pa će kraj aut linija sigurno stajati Jong-vu Seol i Nair Tiknizjan, dok bi pozicije centralnog defanzivca mogli da zauzmu Miloš Veljković i Stefan Leković kao "bonus", koji bi tako dobio šansu pre Frenklina Teba Učebe i Rodrigaa.
Dileme nema kada je u pitanju golman, pošto će na golu biti Mateuš.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Alvaro Arbeloa se nije proslavio na debiju na klupi Real Madrida, velikan je u osmini finala Kupa kralja ispao od Albasetea, ali mladi trener je izgleda spreman da ekipi ponudi nešto novo dok obavlja funkciju privremenog trenera.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Kakav god da je srpski “večiti” derbi, teško da sebe možete nazvati pravim ljubiteljem fudbala ako ne osetite makar malu vrstu euforije pred prvi susret Partizana i Crvene zvezde u sezoni.
Trener Crvene zvezde Vladan Milojević je na konferenciji za medije opširno govorio o odigranom 176. večitom derbiju u kome je njegov tim izašao kao pobednik.
Na stadionu "Rajko Mitić" igrao se 176. "večiti" derbi, treći ovosezonski okršaj Crvene zvezde i Partizana, koji je doneo puno uzbuđenja, ali i kontroverzi.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Alvaro Arbeloa se nije proslavio na debiju na klupi Real Madrida, velikan je u osmini finala Kupa kralja ispao od Albasetea, ali mladi trener je izgleda spreman da ekipi ponudi nešto novo dok obavlja funkciju privremenog trenera.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Indijski proizvođač Tata predstavio je redizajnirani model Punch za 2026. godinu, pokazujući da i povoljni SUV modeli mogu da ponude ozbiljnu tehnologiju i snažniji pogon.
Večni grad sledi primer evropskih prestonica kao što su London, Brisel, Pariz i Helsinki, koje su uvele sporije i bezbednije kretanje uprkos snažnom protivljenju vozača.
Američke bezbednosne agencije (FBI i CISA) izdale su hitno upozorenje svim korisnicima pametnih telefona. Problem je ozbiljniji nego što se mislilo, a meta su vaši najprivatniji podaci.
Komentari 10
Pogledaj komentare Pošalji komentar