Kada se utakmica završi ovim rezultatom svaka reč, svaki opis duela, je suvišan.
Malo svedoka na našem najvećem stadionu videlo je igru mačke i miša.
Het-trik je postigao Aleksandar Katai, stigao do 11. gola u ovoj sezoni, četiri pogotka Zvezda je postigla već do poluvremena, uz gol Mirka Ivanića i dve asistencije Marka Arnautovića.
Starsport
Drugo poluvreme bila je "run and gun" partija obostrano, otuda su i gosti imali dve-tri velike prilike, a ako im je za utehu režirali su, preko Džaspera, i najlepši gol na utakmici.
U tom momentu za 4:1.
Beograđani su potom ponovo "dodali gas".
Rezervista Radonjić je, posle kiksa defanzivaca Železničara, "zakucao" loptu pod prečku, no ni tu nije bio kraj mukama po goste. Novajlija u ekipi Tomas Hendel se upisao u strelce, bio mu je to prvenac (na dodavanje Duartea), a tačku na goleadu i još jednu igru mačke i miša na našem najvećem stadionu stavio je Vladimir Lučić.
Zvezda je dala sedam golova, a kada se sev sabere i oduzme viđeno sa utakmice, mogla je da postigne još toliko. Među stativama Pančevaca blistao je Zoran Popović, definitivno najodgovorniji što još koji put nije vadio loptu iz mreže.
Aleksa Kuljanin nosi etiketu tragičara Pančevaca zbog dve prilike iz kojih je teže bilo promašiti nego pogoditi mrežu, no i da je oba puta bio precizan, ne bi to ni na koji način uticalo na ishod utakmice.
Jednostavno, Zvezda je za tri klase bolji tim od Železničara.
Milojević je u prvu postavu uvrstio 17-godišnjeg Luku Zarića, kao i Kostova, a zaigrao je u nastavku i mladi Avdić kojeg, osim Srbije, želi u svojim redovima i FS BiH.
Zvezda nakon šest odigranih mečeva (dve utakmice manje) ima svih šest pobeda i gol razliku 25:3.
Dešavanja sa "Marakane", koja slavi 62. rođendan, mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.
Najubedljivija pobeda Zvezde u prvenstvu u kojem odavno nema pravog protivnika.
Crveno-beli su postigli sedam glova, a mogli su još toliko, da su napadači bili koncentrisaniji u završnici akcija.
Het-trik Aleksandra Kataija.
18:51
87' Zvezda dala i sedmi gol
Tek što je ušao u igru Lučić trese mrežu Železničara, asistirao mu je još jedan rezervista danas Avdić sa leve strane.
Katastrofa Pančevaca - 7:1.
18:46
83' Prvenac Handela
Još jedan gol Zvezde, kao na treningu. Duarte je uposlio novajliju u timu Handela, a ovaj postavio kopačku i lako savladao Popovića.
18:42
79' Četvrta izmena kod Zvezde
Vladimir Lučić menja kapitena Ivanića kojem je gol protiv Železničara bio 99. u dresu Zvezde.
18:39
75' Penal - nije penal
Glavni sudija Danilo Nikolić pokazao je na "belu tačku" nakon što je, kako je on to video, lopta pogodila u ruku Zečevića prilikom klizećeg starta pored Duartea.
Ipak, nakon pregledanog ponovljenog snimka, uvideo je da je napravio pogrešnu procenu pa Zvezda niej dobila priliku da sa "kreča" uveća prednost.
18:37
72' Radonjić za 5:1
Malo pošto je ušao u igru Radonjić se upisoa u strelce, imao je i sreće jer je defanzivac Železničara promašio loptu u pokušaju da je izbaci daleko iz kaznenog prostora, no to se neslavno završilo.
Radonjić je iskoristio poklon, mirno je primio, i potom poslao pod prečku.
18:30
65' Tri izmene Milojevića
U igri su Radonjić, Avdić i Duarte, izašli su Kostov, Zarić i Arnautović.
18:27
63' Golčina Džaspera!
Najlepši trenutak meča,stiže u režiji Džaspera koji je sa ruba kaznenog prostora pogodio dalji gornji ugao Mateusa.
Majstorija igrača gostiju koji smanjuju rezuzltat na 4:1.
18:26
61' Trostruka izmena kod Železničara
Ušli su Zečević, Pirgić i Konatar umesto Kosanovića, Kneževića i Jusufa.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Fudbaleri Crvene zvezde dočekaće u nedelju Vojvodinu u 18. kolu Superlige Srbije, a zapažene partije protiv ekipe iz Novog Sada beležio je Aleksandar Katai sa sedam golova i sedam asistencija na 16 utakmica.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Trener Crvene zvezde Vladan Milojević kaže da je Železničar jedna od najstabilnijih ekipa u Superligi Srbije i pozvao navijače da dođu na meč kada će biti obeležen 62. rođendan "Marakane".
Crvena zvezda u nedelju na "Marakani" čeka ekipu Železničara od 17 časova, a posebnu pažnju privlači učinak kapitena Mirka Ivanića protiv ekipe iz Pančeva.
Novi predsednik Sudijske komisije Fudbalskog saveza Srbije, Domeniko Mesina, objavio je javne analize najzanimljivijih VAR situacija sa utakmica prvog kola Superlige Srbije.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 75
Pogledaj komentare Pošalji komentar