Hendel je nedavno stigao u Beograd iz Vitorije Gimaraeš, a priliku za debi imaće možda baš u nedelju, kada na stadion "Rajko Mitić" dolazi Železničar iz Pančeva.
Ovaj 24-godišnji centralni vezni je bio kapiten Gimaraeša, a u Ljutice Bogdana je došao u transferu vrednom oko tri miliona evra.
"Osećao sam se zaista počastvovano jer je Crvena zvezda ogroman klub sa velikim brojem navijača, tako da mi je bilo jako drago kada sam saznao da su zainteresovani za mene. Sve se desilo u poslednjoj nedelji prelaznog roka, bilo je vrlo brzo, ali znam da sam doneo pravu odluku", rekao je Hendel.
Crveno-bele u ligaškoj fazi Lige Evrope očekuju dueli – i gostovanja Portu, a onda i Bragi.
"To su veoma dobri timovi, naročito Porto. Ove godine mislim da su bolji nego prošle. Veoma fizički tim, intenzivan tim, vrše visok pritisak, imaju dobre igrače. A Braga je malo drugačija, oni više igraju na posed, sa tehnički boljim igračima. Biće to dve teške utakmice, ali znam da sa našim timom, sa kvalitetom naših igrača, sa našim mentalitetom, možemo da pobedimo obe utakmice."
Starsport
Hendel je u osnovnoj školi išao u isto odeljenje sa Vitinjom, koji briljira u dresu Pari Sen Žermena, šampiona Evrope.
"Ne, ne mogu da delim priče o njemu", rekao je kroz osmeh Portugalac, pa nastavio:
"On je sada mnogo poznat, ne mogu da delim, ali mogu da kažem da mi je dobar prijatelj. Bili smo zajedno u odeljenju i zaista sam srećan zbog toga kako se razvija. Sjajan igrač, neverovatan igrač, a što je najvažnije, veoma dobra osoba. Dakle, vrhunski igrač, vrhunska osoba."
Zvezdu uskoro, 20. septembra, očekuje gostovanje Partizanu u "večitom" derbiju.
"Da, da, kažu da je neverovatno, da ne mogu da podnesu jedni druge. To je deo derbija, zato su derbiji tako posebni. Biće zadovoljstvo igrati derbi ovde, predstavljati naš klub. Nadam se da mogu da donesem radost našim navijačima."
Upitali smo ga na kraju da li je stigao da obiđe Beograd i kako mu se čini život u srpskoj prestonici.
"Samo malo, samo malo. Govorio sam tvojim kolegama da još uvek tražim mirno mesto za život, jer sam zaista mirna i povučena osoba. Bio sam napolju možda jedan ili dva puta u nekom restoranu. A grad mi se zaista dopada, mislim da su ljudi prijatni, srdačni ljudi, znaš? Koliko sam video, ne znam. Sviđa mi se i hrana, nedostaje mi moja riba iz Portugala, ali meso ovde je jako dobro", zaključio je Hendel.
Trener Novog Pazara Nenad Lalatović poručio je uoči gostovanja Partizana (subota, 18.30) u 34. kolu Superlige Srbije da njegov tim ne sme da se opusti uprkos porazu crno-belih u večitom derbiju.
FIFA sada dopušta nacionalnim ligama da „izvezu“ poneku utakmicu u inostranstvo. U Nemačkoj su protiv toga za sada i funkcioneri lige i klubova, a pogotovo navijači. Ali, jak je zov novih tržišta.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Tim Nikole Jokića bio je na pragu eliminacije, ali je pred svojim navijačima u "Bol areni" spremio pravi i snažan odgovor "vukovima", nakon tri poraza u nizu i već viđenog kraja sezone.
Trener Novog Pazara Nenad Lalatović poručio je uoči gostovanja Partizana (subota, 18.30) u 34. kolu Superlige Srbije da njegov tim ne sme da se opusti uprkos porazu crno-belih u večitom derbiju.
Citroenov električni automobil po ceni ispod 15.000 evra imaće isti zadatak kao Citroen 2CV krajem 1940-ih - da ponovo pokrene tražnju kupaca na usporenom evropskom tržištu automobila.
OpenAI i Anthropic su u poslednje vreme u potpunom ratu protiv kineskih firmi da obuče nove AI modele putem upita upućenih javno dostupnim četbotovima i API-jima, što je proces poznat kao "destilacija".
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar