Da je moglo lakše i ubedljivije – moglo je. Ma, moralo je i umalo nas je letargičan nastup u drugom poluvremenu i obio o glavu stativom Letonaca u 92. minutu.
Ali, treći meč u ovom ciklusu je, u smislu krajnjeg ishoda, protekao je po planu i sa tri upisana boda, što je na kraju i najbitnije.
"Orlovi" su u "srpskoj Rigi" (košarkaši od 20.45 igraju protiv Finske), ali bez navijača sa svojim obeležjima, stigli do sedmog osvojenog boda, čime su se istakli na drugom mestu na tabeli grupe K.
Engleska će do kraja večeri verovatno pobedom nad Andorom pobeći na +5, uz meč više, pred dolazak u Beograd u utorak, ali je najava tog spektakla na kraju – dobra.
Osim uvodnog pokušaja Varslavansa, Letonija je bila gotovo bezopasna sve do nadoknade vremena, a Srbija je ranim golom otklonila početnu nervozu i eventualnu nepotrebnu dramu.
Igrao se 12. minut kada su Dušan Vlahović i Aleksandar Katai gotovo na "petoparcu" odigrali dupli pas, a onda je usledio rezantan udarac napadača Juventusa izvan kaznenog prostora, pravo u donji desni ugao.
U klubu je tresao mreže ulazeći sa klupe, a u reprezentaciji i kao starter – treći put u nizu.
Srbija je potpuno dominirala u prvom poluvremenu, kako kroz posed, tako i kroz broj šuteva ka golu rivala – 12:2.
Međutim, nije uspela da još neki put zatrese mrežu domaćina i tako mnogo pre kraja otkloni dileme oko pitanja pobednika.
Zapravo, jeste to učinio Luka Jović u 28. minutu, ali je njegov evrogol poništen.
Ostaje upamćeno da je "vanbastenovski" uhvatio ovaj volej i prelepo pogodio od prečke, ali zbog ofsajda to nije bilo validno.
Srbija je i u nastavku više igrala na polovini rivala, koji je često stajao sa svih 11 igrača "iza lopte" i branio se kao da ima pozitivan rezultat.
Čekali su Letonci priliku da iz kontre nekako ugroze Srbiju, ali je Đorđe Petrović do kraja uglavnom ostao bezbrižan na svom golu.
Na drugoj strani, srpski fudbaleri su imali šanse preko Ivana Ilića u 53. i Luke Jovića u 59. minutu, ali je golman domaćih bio na visini zadatka.
Generalno, jedina zamerka Srbiji na ovom susretu jeste što nije ranije došla do drugog gola i mirnog finiša, već je dugo igrala "po koncu" tog jedinog pogotka iz 12. minuta.
I na kraju je to moglo skupo da košta. U 92. minutu su Letonci prelako došli do pozicije da šutiraju iz kaznenog udarca i poravnaju rezultat, ali je lopta, na našu sreću, odsela na stativi.
Na kraju smo imali više sreće nego pameti, iako je bila idealna prilika da se još više "napumpaju" mišići pred dolazak vicešampiona Evrope.
Na kraju jeste najvažnije da je posao odrađen i da su tri boda "spakovana u džep", ali uz ogromnu obavezu na samom kraju.
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović burno je reagovao posle poraza svog tima od Partizana rezultatom 78:89 u drugoj utakmici polufinalne serije ABA lige.
Najbolja teniserka sveta Arina Sabalenka podržala je inicijativu igrača na Rolan Garosu kojom žele da skrenu pažnju na raspodelu prihoda na Grend slem turnirima.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Volja sudbine, pa i žreba, htela je da se u "tamo nekoj" Rigi sretnu fudbalska i košarkaška reprezentacija Srbije, sa istom mišlju pred sobom – osvojiti zlato.
Srpski reprezentativni fudbal je u godini za nama napravio značaj, pa čak i tektonski zaokret. Ali, sa ozbiljnim kašnjenjem koje ćemo platiti gorčinom u grlu dok budemo gledali Mundijal bez "Orlova".
Najbolja teniserka sveta Arina Sabalenka podržala je inicijativu igrača na Rolan Garosu kojom žele da skrenu pažnju na raspodelu prihoda na Grend slem turnirima.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Kako je kontroverzni Vil Vejd zbog praznog rostera odlučio da "baci" pet miliona dolara na bivšeg pleja Partizana Jama Madara i zašto mu preti administrativna rampa od strane NCAA?
Nekoliko minuta pre kraja utakmice za treće mesto, trener Šoprona traži izmenu. Ka aut liniji ide broj 32, a parket poslednji put u karijeri napušta Jelena Bruks.
Izveštaji da će Ford predstaviti pet novih modela za evropsko tržište izazvali su zabrinutost među ljubiteljima modela Ford Bronco, jer je rečeno da se razvija kompaktni SUV sa DNK ovog modela.
Korisnici aplikacije Microsoft PowerPoint od sada mogu da koriste moć veštačke inteligencije direktno unutar svojih prezentacija, jer je OpenAI pokrenuo integraciju ChatGPT-ja i ove aplikacije.
Predstavljena je robotska šaka za koju se tvrdi da je dosad najsličnija ljudskoj, a namenjena je unapređenju humanoidnih robota ka svestranijem izvršavanju zadataka u različitim industrijama.
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar