Fudbal 0

21.4.2024.

21:59

Flemings poslao Voždovac u sigurnu zonu, Radnički u 99. minutu nastavio niz

Fudbaleri Voždovca ostvarili su minimalnu pobedu (1:0) na gostovanju Novom Pazaru na premijeri u plej-autu Superlige Srbije.

Srdjan Stevanovic/Starsport

Heroj "zmajeva" bio je Džunior Flemings koji je u 56. minutu postigao jedini gol na meču,  a da gostima olakša u pokušajima da tu prednost i odbrane učinio Ebenezer Anan dobivši crveni karton u 83. minutu.

Važna tri boda za Voždovac koji je tako prestogao IMT koji se sada nalazi ispod "crte" pred svoj meč sa Železničarem u ponedeljak.

U drugom meču u Nišu, Radnički je savladao Radnik iz Surdulice rezultatom 1:0.

Domaćin jeste poveo u finišu na "Čairu", ali je pogodak nakon provere u VAR sobi poništen, te je sve išlo ka podeli bodova.

Ipak, pogodak Davida Petrovića duboko u nadoknadi je doneo tri boda Radničkom, tako nastavivši sjajnu formu tog tima koja je dovoljna za izjednačenje sa Pazarcima na 10. mestu kako po bodovima, tako i gol razlici.

Radnik je poslednji sa 18 bodova i praktično su bez šanse da zadrže superligaški status.