"Sve se desilo veoma brzo, mislim da je sve bilo rešeno za dva ili tri dana. Kada sam čuo za interesovanje Crvene zvezde, bio sam oduševljen. Zvezda je veliki klub sa bogatom istorijom. Predstavili su mi zanimljiv projekat i nisam imao dilemu", rekao je Mateus na početku razgovora za B92.sport.
FK Crvena zvezda
Mateus je pre nekoliko godina u Ligi Evrope nastupao za Bragu u mečevima protiv crveno-belih. Od te generacije, na "Marakani" su još Aleksandar Katai i Mirko Ivanić.
"Da, naravno da se sećam. Bilo su to dve veoma intenzivne utakmice, a atmosfera na Marakani je bila neverovatna. Katai i Ivanić su veoma kvalitetni igrači koji su ostavili veliki trag u klubu."
Dugo je bio član Brage, koja je uglavnom u senci velike trojke – Porta, Sportinga i Benfike.
"Bio sam u Bragi 11 sezona. Braga je takođe veliki klub, ali su Porto, Sporting i Benfika malo ispred. Braga ima vrhunsku strukturu i čak se sa manje resursa, uvek borila za titulu. Verujem da je Crvena zvezda na istom nivou kao i Porto, Sporting i Benfika."
FK Crvena zvezda
Pre dolaska u Crvenu zvezdu bio je na pozajmici u Ajaksu, odakle nosi pozitivna iskustva.
"U Ajaksu sam proveo šest meseci. Definitivno je još jedan istorijski i veliki klub. Bilo je to neverovatno iskustvo za mene, imao sam priliku da učim i da se usavršavam svakog dana."
Upitali smo ga koliko poznaje istoriju Crvene zvezde i da li bi mogao da nabroji neke čuvene fudbalere ovog kluba.
"Upoznat sam sa najvažnijim podacima. Znam da je klub ove godine obeležio 80 godina postojanja, kao i da je Zvezda bila evropski i svetski prvak. Za sada bih izdvojio Kataija i Ivanića jer sam dobro upoznat sa njihovim karijerama i svestan koliko su doprineli uspesima kluba."
FK Crvena zvezda
Kao neko ko drugo brani u Evropi, pitali smo ga kakav status Zvezda ima u Evropi, odnosno da li na beogradski klub gledaju kao na veliki tim.
"Zvezda uživa veliko poštovanje u evropskom fudbalu. Izuzetno je cenjen klub, sa bogatom istorijom."
Kroz karijeru je imao prilike da sarađuje i sa srpskim internacionalcima.
"Da, imao sam priliku da delim svlačionicu i teren sa nekim srpskim igračima, sa kojima sam još uvek u kontaktu i dan danas. Pre svega tu mislim na Račića, Rosića i Nikolu Stojiljkovića."
Početkom veka njegov zemljak Dida je bio jedan od najboljih golmana tog doba. Da li je on uzor?
"Dida je bio odličan golman, pratio sam njegovu karijeru, ali sam takođe imao i zadovoljstvo da ga upoznam, kada je moj brat igrao sa njim."
FK Crvena zvezda
U Brazilu svi uglavnom hoće da budu igrači. Ali, ne i Mateus.
"Brat mi je uvek kao mlađem govorio da stanem na gol, kako bi on mogao da šutira, tako sam počeo da uživam u ulozi golmana. Takođe mi je on dao i prvi par rukavica, ali verujem da mi je Bog dao ovaj talenat."
Nije mnogo prošlo od dolaska u klub. Mateus je odradio pripreme sa ekipom u Austriji, gde je i branio na nekoliko utakmica.
"Utisci su zaista za sada najbolji mogući. Osećam da je Crvena zvezda veliki klub gde god da odem. Svi su me toplo dočekali i bili veoma srdačni. Takođe saigrači su sjajni i svakodnevno se trude da se osećam kao da sam kod kuće. Zahvalan sam Bogu na prilici da igram za ovako veliki klub", zaključio je Mateus.
Mateus će priliku za debi na "Marakani" imati u subotu, kada aktuelni prvak dočekuje Javor.
Košarkaški savez Bosne i Hercegovine oglasio se posle neprijatnih scena tokom kvalifikacionog meča za Mundobasket između BiH i Srbije u dvorani "Skenderija".
Selektor fudbalske reprezentacije Engleske Tomas Tuhel najavio je neobičnu taktiku za nastup te selekcije na Svetskom prvenstvo 2026. u SAD, Kanadi i Meksiku.
Košarkaši Filadelfije pobedili su Golden Stejt kod kuće rezultatom 99:98, zahvaljujući blokadi Tajriza Meksija nad Dientonijem Meltonom – uz zvuk sirene.
Košarkaši Boston Seltiksa ostvarili su jednu od najubedljivijih pobeda u NBA sezoni, pošto su u gostima savladali Vašington Vizardse rezultatom 146:101.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Selektor fudbalske reprezentacije Engleske Tomas Tuhel najavio je neobičnu taktiku za nastup te selekcije na Svetskom prvenstvo 2026. u SAD, Kanadi i Meksiku.
Košarkaši Filadelfije pobedili su Golden Stejt kod kuće rezultatom 99:98, zahvaljujući blokadi Tajriza Meksija nad Dientonijem Meltonom – uz zvuk sirene.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.
U Srbiju je stigla 5G mreža, pa korisnici i dalje imaju dosta pitanja o tome čemu služi, kako da je aktiviraju i da li će ih ovo dodatno koštati. Evo svih odgovora.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar