Posle dana ispunjenog provokacijama u albanskoj prestonici, došlo je vreme i da fudbaleri dve reprezentacije kroče na teren.
Ni na travi "Air Albanije" nije povučena crta između sporta i svega ostalog, baš kao što se i očekivalo još od kad je postalo jasno da će dve ekipe ponovo igrati u istoj kvalifikacionoj grupi.
Kvalifikacije za Mundijal, grupa K
Albanija – Srbija 0:0 Stadion: Air Albanija (Tirana) Sudija: Davide Masa (Italija)
Na zvižduke čitavog stadiona na himnu "orlova", naši fudbaleri su odgovorili, reklo bi se, nikad zdušnijom himnom. Trebalo je takav odgovor potkrepiti i na terenu, a dobro je i počelo.
Srbija je od starta krenula sa dvojicom napadača, a u ofanzivnom maniru je i otpočela meč. Iako je postojao strah da će ih grotlo gostujućeg stadiona "progutati", desilo se poptuno obratno.
Nizali su se pokušaji Živkovića, pa Vlahovića, ali je izostajala konkretnija šansa i udarac u okvir gola Strakoše. Iako se isprva igra fokusirala na završnu trećinu Albanije, kako je poluvreme odmicalo tako su i pritisci Srbije popuštali.
To su koristili domaći fudbaleri koji su po isteku pola sata igre izašli iz grča i krenuli u svoje prve napade vredne pažnje.
Sofascore
Ni oni, baš kao ni Srbija, nisu uspevali bolje da iskoriste loptu u nogama i zaprete Petroviću, ali će ih manjak koncentracije naših igrača u finišu dovesti na korak do gola.
Neoprezan je u sopstvenom šesnaestercu bio Lazar Samardžić koji nije video Hisaja. Defanzivac Albanije se ubacio ispred njega i uzeo loptu, nakon čega ga je vezista Atalante oborio, a Masa pokazao na "belu tačku".
Odgovornost je preuzeo Manaj, ali je Petrović "pročitao" njegov udarac u donju desnu stranu i tako odveo Srbiju na pauzu sa psihiloškom prednošću.
Biće to prednost koju "orlovi" neće iskoristiti, kako su se Albanci raspoloženiji vratili na start drugog poluvremena.
Period igre kada će Albanci imati možda i najbolju priliku u nastavku, iako iz nje nisu ni uputili udarac. Broja je iskoristio svoju brzinu i probio pored Pavlovića koji je morao da se čuva jer je imao žuti karton.
Ipak, na kraju je napravio centarfor Albanije veliku grešku kada je, umesto da šutira, vratio loptu na središte peterca. Tamo nije bilo njegovih saigrača.
Probudilo je to srpske igrače koji su neposredno posle toga imali najbolju šansu na meču kada je Mitrović šutirao posle centaršuta Terzića, a Strakoša se pružio koliko je dug i odbranio.
Umalo nedugo potom i da se Samardžić iskupi za skrivljeni penal, šutirao je tik pored stative i golovi na ovoj utakmici su ponovo izostali.
Kada bismo rekli da je nešto fudbalsko obeležilo ostatak meča, slagali bismo. U dva navrata su se naši fudbaleri našli na travi nakon što su pogođeni predmetima sa tribina, triput ako računamo i incident iz prvog poluvremena u kom je najgore prošao Saša Lukić.
Posle trećeg kraćeg prekida se stekao utisak da postoji šansa i da se meč u potpunosti prekine. Navijači su upozoreni, te do kraja nije bilo fizičkih već samo verbalnih problema koji su dolazili sa tribina.
Do kraja jedino vredno pomena je šansa, i to samo potencijalna, koju je Vlahović imao u trećem minutu nadoknade. Jović mu je poslao nešto jaču loptu. Stekao se utisak da centarfor Juventusa može do nje da stigne, ali se okliznuo pre nego što je uspeo.
Do kraja nije bilo promena, te se "orlovi" sa bodom vraćaju kući posle prve utakmice u ovom mundijalskom ciklusu.
Sledeću priliku za osvajanje novih će imati u utorak u Leskovcu, gde će ugostiti Andoru.
Fudbaleri Galatasaraja igraće u osmini finala Lige šampiona, pošto su uspeli da eliminišu Juventus posle produžetaka u izuzetnom trileru u Torinu – 3:2.
Bivša svetska broj jedan Kim Klajsters podržala je reakciju Karlosa Alkarasa tokom turnira u Dohi, istakavši da razume frustraciju španskog tenisera zbog pravila o vremenu između poena.
Kori Džozef prvi put je otvoreno govorio o odlasku iz Monaka i okolnostima zbog kojih nikada nije zaigrao za francuski klub u Evroligi, iako je sa ekipom potpisao ugovor početkom decembra.
Košarkaši Mege su se plasirali u finale Kupa Radivoja Koraća šesti put u istoriji nakon što su u polufinalu ubedljivo savladali ekipu Partizana rezultatom 80:58.
Kvalifikacioni meč za Svetsko prvenstvo između Albanije i Srbije, koji je u Tirani završen bez golova izazvao je buru nezadovoljstva – naročito među navijačima sa Kosova i Metohije.
Fudbaleri Srbije remizirali su protiv Albanije (0:0) u Tirani, na njihovoj premijeri u kvalifikacijama za Mundijal 2026. godine i onome što bi u najmanju ruku moglo da se nazove neprijateljskom atmosferom.
Bivša svetska broj jedan Kim Klajsters podržala je reakciju Karlosa Alkarasa tokom turnira u Dohi, istakavši da razume frustraciju španskog tenisera zbog pravila o vremenu između poena.
Kori Džozef prvi put je otvoreno govorio o odlasku iz Monaka i okolnostima zbog kojih nikada nije zaigrao za francuski klub u Evroligi, iako je sa ekipom potpisao ugovor početkom decembra.
Košarkaši Partizana bili su blizu trijumfa nad šampionom Evrope, ali su na kraju crno-beli morali da pruže ruku Fenerbahčeu i čestitaju na 21. trijumfu u sezoni (81:78).
Prošla godina donela je rast prodaje polovnih automobila u Srbiji, a početak 2026. bio je idealan trenutak da se proveri kakva su očekivanja kupaca i prodavaca za period pred nama.
Kompanija OpenAI, kreator ChatGPT-a, navodno radi na svom prvom hardverskom uređaju – pametnom zvučniku koji bi trebalo da se pojavi početkom 2027. godine.
Korisnici Apple uređaja ponovo su se našli na meti domišljatih internet prevaranata. Iako vaš iPhone verovatno nije "zaražen" u klasičnom smislu, spam poruke u kalendaru mogu napraviti ozbiljnu štetu.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar