Bila je ovo prilika da se proslavi osma uzastopna, 36. ukupno titula prvaka Srbije, a zbog svečane ceremonije, meč je kasnio oko pola sata.
Strelci za crveno-bele bili su Gelor Kanga u 44. iz penala, Šerif Ndiaje u drugom minutu nadoknade prvog, odnosno Bruno Duarte u prvom minutu drugog dela. Jedini gol za goste postigao Ognjen Bondžulić u 54. minutu.
Gelor Kanga i Milan Rodić su se oprostili od crveno-belog dresa, dok se Piter Olajinka vratio posle duge pauze zbog povrede i to asistencijom kod trećeg pogotka.
Zvezda je sezonu završila sa okruglo 100 bodova, te osvojen Kup Srbije, dok je Mladost osvojila osmo mesto u prvenstvo.
Prvo poluvreme nije bilo baš toliko sadržajno, sve do samog finiša, kada su u poslednjim minutima pala i dva gola.
Zapravo, euforiju na stadionu vrlo lako je mogao da pokvari Vladimir Golemić u 13. minutu, kada je šutirao glavom, ali se mladi Savo Radanović istakao intervencijom.
Trgli su se domaći brzo i uglavnom Saši Stamenkoviću pretili udarcima sa distance, ali ništa opasno.
Najozbiljni pokušaj bio je onaj od Jovana Šljivića, koji je sa maltene 30 metara pogodio prečku.
Tresao se okvir gola gostiju još u dva navrata. Najpre je Veljko Milosavljević uzdrmao stativu, a onda u istoj akciji i Felisio Milson.
Zvezda je do prednosti stigla u finišu poluvremena, iz penala, koji je skrivio Jovan Ćirić, oborivši u svom kaznenom prostoru Strahinju Stojkovića.
Gelor Kanga je u 44. minutu bio siguran realizator najstrože kazne, te se tako na pravi način oprostio od crveno-belog dresa. Uz njega, to je učinio i Milan Rodić.
Gabonac je u drugom minutu nadoknade stigao da upiše i asistenciju. Pronašao je Šerifa Ndiajea, koji je iz okreta savladao Stamenkovića.
Zvezda je u nastavku prva zapretila preko Milosavljevića i Ndiajea, ali je Mladost bila ta koja je stigla do pogotka.
Gosti su smanjili zaostatak u 54. minutu. Ognjen Bondžulić je iskoristio odbitak posle pokušaja Ćirića.
Ubrzo je Vladan Milojević izveo iz igre Kangu i Rodića, kojima su rezervisti na oproštaju napravili špalir, da bi se obojica potom uputili ispred severne tribine, sa koje nisu izostale ovacije i skandiranja.
Treći put na susretu tresla se i stativa Stamenkovića. Pogodio ju je Ivan Ilić iz slobodnog udarca.
Obojica trenera su u finišu dosta menjala, a priliku je još od onog meča sa Monakom, kad se povredio, dobio Piter Olajinka.
Nigerijac je upisao i asistenciju u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena. Centrirao je, a strelac je bio drugi rezervista, Bruno Duarte.
Dešavanja sa "Marakane" mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.
"Hteo bih da se zahvalim na ovoj podršci, bila je jako teška godina, ali mislim da smo zasluženo osvojili oba trofeja. Imali smo i Ligu šampiona. Voleo bih da se malo odmorimo, slaviće se večeras i od sutra se zaboravlja. Ide u istoriju, u anale i pripremamo se za novu sezonu koja će bito izazovna. Treba nam da se odmorimo, zahvalio bih se igračima za ovu sezonu, ali i navijačima", kaže Milojević.
Rodić i Kanga se oprostili.
"Neminovno je da će mi nedostajati, to je profesionalizam. Pričao sam sa igračima, svaka priča ima i početak i kraj. Ne treba da budemo tužni, već ponosni, Kanga i Rodić su zlatnim slovima upisani u istoriju Crvene zvezde, njihov duh će biti ovde. Ostavili su i meni za amanet da pričam mlađim igračima kakvi su bili i kako su se ponašali", dodao je Milojević.
21:20
KRAJ!
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su lučansku Mladost (3:1), u poslednjem kolu Superlige Srbije.
21:19
90+1' Goooool!
Zvezda povisila prednost, 3:1.
Olajinka je centrirao, a Bruno Duarte pogodio za konačan rezultat utakmice.
21:19
90'+ Nadoknada
Još tri minuta će se igrati.
21:14
85' Pretnja Maksimovića, a onda...
Malo je falilo Maksimoviću da savlada Stamenkovića.
Odmah zatim, posle duge pauze zbog povrede, Olajinka menja Šerifa.
21:10
82' Još jedna promena kod Zvezde i Mladosti
Felisija Milsona je zamenio Vasilije Kostov.
Marinković je ušao umesto Pejovića kod Mladosti.
21:02
Peđa Milosavljević/Starsport
21:00
72' Menja i Trajković
Alimpijević i Zec menjaju Ćirića i Ortisa.
20:59
71' Vatromet i novi prekid meča
Pirotehnička sredstva i veličanstven vatromet sa stadiona "Rajko Mitić" prekinuli su meč opet.
Košarkaš LA Lejkersa Lebron Džejms izazvao je buru reakcija u NBA ligi svojim komentarima o Memfisu i ekipi Grizlisa, ali su dvojica trenera brzo stala u odbranu grada.
Utakmica između Kasimpaše i Kajserija u 28. kolu turskog šampionata prošla bi gotovo nezapaženo, da nije viđen jedan od najneverovatnijih golova ove godine.
Predsednik Asocijacije italijanskih fudbalera "AssoCalciatori" Umberto Kalkanjo pokrenuo je inicijativu da italijanski klubovi budu u zakonskoj obavezi da pruže šansu većem broju domaćih igrača.
Duel Crvene zvezde i Mladosti (subota, 15.30) biće prilika da crveno-beli trijumfom zatvore prvi deo takmičenja, ali i da sva svetla budu još jednom upurena ka Aleksandru Kataiju.
Košarkaš LA Lejkersa Lebron Džejms izazvao je buru reakcija u NBA ligi svojim komentarima o Memfisu i ekipi Grizlisa, ali su dvojica trenera brzo stala u odbranu grada.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Hyundai je na sajmu automobila u Njujorku prikazao kako bi mogao da izgleda njegov dugo najavljivani pikap sa klasičnom šasijom, a premijerni nagoveštaj stiže kroz atraktivni Boulder Concept.
Proizvođači automobila nude širok izbor boja za svačiji ukus - stručnjaci, međutim, naglašavaju da kupci polovnih automobila imaju nešto drugačije prioritete prilikom izbora polovnog vozila.
Iako su mnogi očekivali da će Apple uskoro potpuno "sakriti" senzore ispod ekrana, najnoviji izveštaji sugerišu da će prepoznatljivi Dynamic Island (dinamičko ostrvo) krasiti prednju stranu iPhone uređaja još neko vreme.
Kompanija TP Vision, koja stoji iza brenda Philips, donela je neočekivanu odluku koja će značajno promeniti korisničko iskustvo na njihovim predstojećim TV modelima.
Komentari 57
Pogledaj komentare Pošalji komentar