Fudbal 5

11.4.2024.

17:57

"Đavoli" slavili posle prekida i umalo tuče – poznati svi polufinalisti Kupa Srbije

Fudbaleri Radničkog 1923 iz Kragujevca poslednji su polufinalisti ovosezonskog Kupa Srbije u fudbalu.

Srđan Stevanović/Starsport

Popularni "đavoli" su na svom stadionu "Čika Dača" nadigrali Novi Pazar rezultatom 3:1 (2:0).

U meču od 100 minuta, koji je u finišu prekidan zbog sukoba dve klupe pokraj aut-linije, golovi odluke pali su u prvom poluvremenu.

Tada je, najpre u 31. minutu, Kilijan Bevis doneo vođstvo Radničkom, a četiri minuta kasnije je iz penala pogodio Milutin Vidosavljević.

Novi Pazar je uspeo da uzvrati tek u 73. minutu preko Nikole Srećkovića, ali posle toga više nije mogao do drugog gola.

Iako se igralo preko 10 minuta nadoknade, Kragujevčani su odoleli, a potom u 98. minutu i stavili tačku.

Dilan Ortiz je iskoristio dodavanje Adžića i sve rešio, te odveo svoj tim među četiri najbolja tima najmasovnijeg srpskog takmičenja.

U 90. minutu glavni sudija Dejan Trifković isključio je zbog prigovora trenera domaće ekipe Feđu Dudića.

U žrebu u prostorijama FSS će se još naći i kuglice sa imenima Crvene zvezde, Partizana i Vojvodine.