Vojvodina posle velike drame do polufinala Kupa

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Srđan Novaković
Starsport

Vojvodina će tako po 12. put igrati u polufinalu.

Bolje su otvorili utakmicu gosti, koji su prvi put zapretili u sedmom minutu kada je Aleksa Vukanović bio neprecizan. Brzo je usledio odgovor Čukaričkog koji je pokušao preko Igora Miladinovića.

Ređale su se šanse na obe strane i u prvom delu meča smo gledali jednu sadržajnu utakmicu, gde su do gola mogli i jednii drugi, ali je posle prvog dela meča na semaforu stajalo 0:0. Vojvodina je bila tim koji je imao inicijativu, ali da gola nisu mogli.

I onda spektakularan početak drugog dela meča.

Ono što im nije polazilo za nogom u prvom delu meča, uspeli su da urade posle samo pet minuta prvog dela meča.

Lep prodor Vukana Savićevića koji je ušao u kazneni prostor i loptu je poslao u golmanov bliži ugao golmana domaćih.

Starsport

Odvažio se Savićević posle gola, pa je samo tri minuta kasnije mogao da zada novi udarac Čukaričkom, ali je njegov udarac sa ruba kaznenog prostora išao pravo u golmana.

Već u sledećem napadu je Čukarički bio u šansi, Luka Adžić je bio u prilici, ali je Carević dobro intervenisao.

Nastavila je Vojvodina da napada preko Vukanovića i Mateusa, ali gola nije bilo.

I onda kako uvek biva u svetu sporta, kada ne iskoristite svoje šanse onda sledi kazna.

Sjajnu loptu je Kovač poslao u prostor Ivanoviću koji je pobegao Crnomarkoviću i spretnom reakcijom savladao golmana Novosađana.

Posle gola bivšeg fudbalera Partizana usledio je jedan mirniji period meča. Do gola je Čukarički mogao u 85. minutu kada je slobodan udarac sa nekih 20. metara imao Miladin Stevanović, ali je loptu poslao preko gola.

Tako da smo i drugog putnika u polufinale dobili posle boljeg izvođenja penala, gde je Vojvodina bila bolja rezultatom 4:3.