Fudbalerke na putu ka elitnom rangu Lige nacija VIDEO
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije nalazi se na dobrom putu ka plasmanu među najbolje evropske selekcije u Ligi nacija.
Izvor: Arena sport
FSS
Posle tri meča, dve pobede (Finska i Mađarska) i remija (Belorusija), izabranice selektorke LidijeStojkanović ovog utorka od 21h očekuje duel sa Belorusijom.
Meč se igra na neutralnom terenu sa veštačkom podlogom u Novari.
Reprezentativke Srbije došle su u Italiju u sjajnom raspoloženju, posle važne pobede u Đeru protiv Mađarske.
"Želimo pobedu uz dobru igru i da sačuvamo prvo mesto koje vodi u A diviziju Lige nacija. Belorusija je pokazala da se radi o veoma disciplinovanoj ekipi koja teško prima golova, videlo se to u susretu sa nama, ali i sa Finskom. Nadam se da ćemo sada uspeti da probijemo taj blok, da povedemo u ranoj fazi meča, ali ako se to i ne desi moramo pokazati strpljenje i doći do važnih bodova. Očekuje nas veoma zahtevan meč, ali verujem u tim i našu dobru igru koju bi krunisali pobedom. Raduje nas da do sada nismo primile gol, sve nas to obavezuje da ponovo budemo na visini zadatka", rekla je VioletaSlović.
Milica Kostić je jedina od svih golmana u A i B diviziji Lige nacija, koja je sačuvala mrežu.
"Očekivanja su jasna, želimo pobedu koja bi nas učvrstila na prvoj poziciji. Veoma smo motivisane, spremne da pružimo dobru partiju, svesne da imamo naspram sebe dobrog rivala, veoma neugodnog, disciplinovanog. One su uglavnom defanzivno orijentisane, ali mi imamo veoma kvalitetne igračice koje mogu da daju bilo kojoj selekciji, naravno i Belorusiji. Drago mi je da smo jedina selekcija iz dve divizije koja nije primila gol, to je učinak cele ekipe, na kraju i mene kao golmana. Nadam se da će nam mreža mirovati i protiv Belorusije, pa da nastavimo da pišemo istoriju", zaključila je MilicaKostić.
🔥🇷🇸 На половини пута до „А” дивизије Лиге нација Србија заузима прву позицију. #UWNLpic.twitter.com/CBBAgPqzAH
— Fudbalski savez Srbije | FA of Serbia (@FSSrbije) April 7, 2025
Preneli smo već da je Jovan Milošević zvanično zadužio opremu Verdera iz Bremena, gde će do kraja tekuće sezone igrati kao pozajmljeni igrač Štutgarta.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Lidija Stojkanović, selektorka ženske fudbalske reprezentacije Srbije, saopštila je spisak igračica na koje računa u poslednjim utakmicama pred početak kvalifikakcija za Svetsko prvenstvo.
Selektorka ženske fudbalske reprezentacije Srbije Lidija Stojkanović objavila je spisak fudbalerki za prijateljski meč protiv Slovenije, objavio je Fudbalski savez Srbije (FSS).
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Roblox, platforma sa ogromnim brojem maloletnih korisnika, godinama se suočava sa ozbiljnim problemima vezanim za bezbednost dece. Nakon niza tužbi uvode se drastične mere.
Apple navodno ima više od 20 novih proizvoda u razvoju koji su planirani za 2026. godinu, a među njima se posebno izdvajaju čak četiri nova iPhone modela.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar