Nova vest
Logo
Fudbal 0

31.3.2025.

17:35

Srbija se nije kvalifikovala, ali će imati predstavnike na EP

Srpski fudbalski arbitri Jelena Cvetković i Momčilo Marković uvršteni su u tim VAR sudija za žensko Evropsko prvenstvo koje će se igrati od 2. do 27. jula u Švajcarskoj.

Autor:B92.sport

B92.sport
Srbija se nije kvalifikovala, ali će imati predstavnike na EP
Srdjan Stevanovic/Starsport

Cvetković i Marković biće jedini predstavnici srpskog fudbala na ženskom Evropskom prvenstvu i nalaze se među 16 sudija koji će biti u VAR sobi tokom takmičenja. 

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije je stigla do završne runde kvalifikacija za EURO, ali je u oba meča poražena od Švedske - 0:2 kod kuće i 0:6 u gostima. 

Kako je saopštila UEFA, na spisku glavnih sudija, svih 13 koje su delegirane su žene, predvođene Francuskinjom Stefani Frapar koja redovno poslednjih godina sudi i muškarcima u francuskoj ligi, kao i u klupskim i reprezentativnim mečevima pod okriljem UEFA. 

Među 13 arbitarki je i Edina Alves Batista iz Brazila. Na EP će titulu braniti Engleska, koja je kao domaćin 2022. godine osvojila prvu kontinentalnu titulu u istoriji. 

Šesnaest reprezentacija podeljene su u četiri grupe, a u četvrtfinale će po dve prvoplasirane selekcije iz svake grupe. Sastavi grupa: A: Engleska, Austrija, Norveška, Severna Irska; B: Nemačka, Španija, Danska, Finska; C: Švedska, Holandija, Švajcarska, Portrugal; D: Francuska, Belgija, Island, Italija.

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

4 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu