Partizan tako ni četvrti put zaredom nije uspeo da savlada ovog rivala, ali je ostao neporažen i na desetoj utakmici od kada je trener Srđan Blagojević.
Ovim remijem više mogu biti zadovoljniji crno-beli koji ostaju sigurni na drugom mestu tabele sa čak 15 bodova više od trećeplasiranog tima.
Sa druge strane TSC je došao do 38. boda, što znači da im i dalje preostaje velika borba za plasman u plej-of.
Ova dva rivala će u sredu biti rivali u utakmici četvrtfinala Kupa Srbije, i tada očekujemo da ćemo gledali mnogo bolji fudbal.
Dobar, sadržajan početak meča u Humskoj i tad nije se ni slutilo da bi duel između rivala koji su nas navikli na golove, biti okončan bez pogodaka. Prvi je mogao da padne već u prvom minutu kada je Todoroski umalo nije šokirao sve navijače Partizana na stadionu, ali je ipak njegov udarac bio neprecizan.
Partizan je uzvratio sa dobrom akcijom po levoj strani, ali gola na drugoj strani nije bilo.
Odlučio se trener crno-belih Srđan Blagojević na malo drugačiji sastav, gde nije bilo Zubairua kao i Mihajla Ilića, a svoje mesto na terenu je našao mladi Vanja Dragojević koji je tako startovao meč u Superligi, posle duela sa CSKA.
Mogao je mlada nada crno-belih da se proslavi, ali je njegov udarac bio neprecizan.
Miloš Pantović je pokušao da iskoristi dobar pas, ali udarac polaznika omladinske škole Crvene zvezde nije bio precizan.
Posle tih uvodnih minuta kao da je malo opao ritam, pa skoro desetak minuta ništa nismo videli, da bi letargiju na stadionu razbio Stefan Kovač, koji je mogao da dovede svoj tim do prednost, posle uigrane akcije posle kornera.
Dušan Milenković/Starsport
Ruku na srce kada se pogleda stanje na tabeli ovaj susret je bio važniji za igrače TSC, koji i dalje nisu obezbedili plasman u plej-of, pa su na polovini prvog dela igre gosti bili opasniji i bliži golu.
Ipak smo pred kraj prvog poluvremena videli uzbuđenja na obe strane. Prvo je Milan Vukotić pokušao iskosa sa leve strane kaznenog prostora, a uzvratio je na drugoj strani Todoroski, koji je tako imao drugu dobru šansu na ovom meču, ali nije uspeo da sprovede u gol, dobru loptu koju je dobio sa levog boka.
Tako smo bili uskraćeni sa golovima u prvom delu meča, koji je okončan bez pogodaka.
Koliko je bilo loše prvo poluvremen govori i pogled na statistiku, koja kaže da nismo videli nijedan šut u okvir gola.
Drugi deo igre je krenuo agresivnije od strane crno-belih, a bilo je i uzbuđenja na obe strane.
Prvo je TSC bio u šansi, gde je dobro intervenisao Jovanović, ali i napadač gostiju je bio u nedozvoljenoj poziciji.
Partizan je onda zaigrao malo bolje, a najbolju šansu je imao u 58. minutu kada smo videli i prvi šut u okvri gola. Bibars Natho je lepo gađao, ali se istakao čuvar mreže gostiju Vanja Ilić koji je loptu uspeo da izbaci u korner.
Dušan Milenković/Starsport
TSC je finiš meča morao da igra bez svog najboljeg fudbaler Andreja Todoroskog, koji se povredio.
Pred kraj utakmice videli smo možda i najviše uzbuđenja na ovom meču.
Prvo je Stefan Kovač lepo se ubacio iz drugog plana, ali njegov udarac je završio pravo u naručju Ilića.
TSC je potom u razmaku od tri minuta imao dve ozbiljne šanse, neverovatno je da su fudbaleri Partizana dozvolili da im rival stvori ovakve prilika posle kornera.
Posle toga pa sve do kraja meča, jedino vredno pomena je šansa Alda Kalulua, kojoj je ipak prethodio ofsajd.
Na kraju u Humskoj nije bilo golova.
Sva dešavanja sa stadiona u Humskoj pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport:
Završeno
15:32
Semafor
PAR
TSC
0
:
0
18:25
Kraj meča
Utakmica između Partizana i TSC okončana je rezultatom 0:0.
18:22
90+2' Prvi karton
Trifunović je dobio prvi žuti karton na utakmici.
18:21
90' Nadoknada
Još tri minuta fudbala.
18:18
89' Kalulu za malo
Dobar napad Partizana, Aldo Kalulu je bio u šansi, ali nije uspeo da posle lopte sa desne strane uputi loptu ka golu, ali i da je bio gol, on bi se proveravao, jer je Trifunović bio u ofsajdu.
18:12
Dušan Milenković/Starsport
18:12
81' Opet šansa
Gotovo preslikan korner za TSC i opet su zamalo bili neprecizni.
Sada je u šansi bio Miloš Pantović, ponovo su svi igrači Partizana ostali skamenjeni u šesnestercu, a lopta je otišla pored gola.
18:11
80' Izlazi Natho
Završio je svoju utakmicu Bibars Natho, njega je zamenio Zoran Alilović.
18:09
79' Partizan je imao dosta sreće
Sada je i TSC imao najbolju šansu.
Posle kornera gostiju sa leve strane, u kaznenom prostoru je dovro skočio igrač gostiju, koji je zahvatio loptu glavom, a srećom po Partizan, ona je otišla tik pored stative gola Jovanovića.
Real Madrid nastavlja rekonstrukciju tima u letnjem prelaznom roku. "Kraljevski klub" aktivirao je otkupnu klauzulu od 25 miliona evra i iz Levantea doveo mladog napadača Karlosa Espija.
Fudbalski savez Engleske kaznio je Čelsi sa 10 miliona funti nakon što je londonski klub priznao 74 prekršaja. "Plavcima" preti i zabrana registracije igrača u naredna dva prelazna roka.
Sakramento Kingsi nisu dali Zeku Lavinu nikakve garancije nakon što je krajem juna aktivirao igračku opciju vrednu 49 miliona dolara za narednu sezonu.
Sa Čelsijem je sve preuveličano, preterano i napumpano: glomazan roster, rekordni iznosi transfera, prenatrpan broj igrača na istoj poziciji... tako je i ove godine.
Predsednik FIFA Đani Infantino suočava se sa sve većim kritikama nakon najava o promenama oko Svetskog prvenstva. Britanski premijer Endi Burnam poručio je da je Infantino pogrešan čovek za čelnu poziciju.
Žoze Murinjo navodno je želeo da Real Madrid dovede Dušana Vlahovića kao klasičnog centarfora, ali je dolazak Karlosa Espija otvorio pitanje da li je Srbin i dalje opcija za "kraljevski klub".
Velika nagrada Nemačke mogla bi da se vrati u kalendar Formule 1, pošto je Hokenhajm započeo razgovore sa čelnicima šampionata o mogućem povratku trke.
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" deklasirali Larn rezultatom 5:0.
Fudbalski savez Engleske kaznio je Čelsi sa 10 miliona funti nakon što je londonski klub priznao 74 prekršaja. "Plavcima" preti i zabrana registracije igrača u naredna dva prelazna roka.
Sakramento Kingsi nisu dali Zeku Lavinu nikakve garancije nakon što je krajem juna aktivirao igračku opciju vrednu 49 miliona dolara za narednu sezonu.
Sa Čelsijem je sve preuveličano, preterano i napumpano: glomazan roster, rekordni iznosi transfera, prenatrpan broj igrača na istoj poziciji... tako je i ove godine.
Predsednik FIFA Đani Infantino suočava se sa sve većim kritikama nakon najava o promenama oko Svetskog prvenstva. Britanski premijer Endi Burnam poručio je da je Infantino pogrešan čovek za čelnu poziciju.
Dejan Stanković je malo promešao sastav, prvi put u startnih 11 našli su se Matej Strika i Muhamed Čam, baš kao i Marko Arnautović, koji je "isporučio" dva gola.
Hertz menja strategiju nakon preskupog neuspeha sa električnim vozilima. Kompanija, koja je rasprodala oko 30.000 električnih automobila uz milionske gubitke, sada ulaže u budućnost autonomne vožnje i pokreće robotaksije.
Iako je Ferrari Luce, prvi potpuno električni model italijanskog proizvođača, izazvao brojne kritike nakon predstavljanja, interesovanje kupaca to ne potvrđuje. Prema prvim informacijama, početna proizvodnja je rasprodata.
Leapmotor, kineski proizvođač električnih automobila iza kojeg stoji i Stellantis, predstavio je novi električni hečbek A05, koji bi mogao ozbiljno da uzdrma segment pristupačnih EV modela.
Malo vozača zna da jedna navika posle naglog kočenja može da ošteti kočione diskove. Stručnjaci upozoravaju da pravilno rukovanje kočnicama nakon snažnog kočenja može produžiti njihov vek i sprečiti skupe kvarove.
Komentari 18
Pogledaj komentare Pošalji komentar