Kovač za B92.sport: "Nema pomešanih emocija u derbiju, bitno je da se osvajaju trofeji"
Fudbaler Partizana u razgovoru za naš sajt govorio je o nastavku takmičenja u Superligi Srbije, minulom duelu sa CSKA iz Moskve, kao i koji sport voli da gleda sem fudbala.
Za početak nas je interesovalo kako ocenjuje rad novog trenera crno-belih Srđana Blagojevića, pod čijim vođstvom Partizan i dalje nije poražen u zvaničnim mečevima.
"Kao što sam rekao na početku priprema. Biće jako teško da uhvatimo to što šef traži, ali kada uhvatimo, sve što traži od nas mislim da će to da izgleda jako lepo. Mislim da sada iz utakmice u utakmicu izgleda sve lepše, mogu da kažem i da nas rezultat raduje i mislim da u naredndm periodu može da bude još bolje", počeo je razgovor veznjak Partizana.
Kakvi su tvoji utisci sa prijateljskog meča protiv CSKA iz Moskve, smatraš li da takvi mečevi protiv jakih ekipe mogu da posluže kao pripreme za predstojeće kvalifikacije.
"Da, ušao sam u sedmom minutu umesto Goha. Sigurno da može da znači ovakva evropska utakmica sa ozbiljnim timom, sa ozbiljnim trenerom koji igra drugačije u odnosu na sve naše ekipe u Srbiji, drugačiji sistem... Upoznao sam se i ja sa nekim novim sistemom, igrači se drugačije kreću, jako su kvalitetni, i sigurno da nam znači pred nastavak prvenstva".
Starsport
Dobro znamo kakva je situacija u Superligi Srbije, gde Partizan trenutno zauzima drugo mesto i teško je očekivati da će ići dole, kao i gore. Crno-beli imaju veliku prednost u odnosu na trećeplasirani Radnički iz Kragujevca, dok je Crvena zvezda na prvom mestu napravila veliku razliku. Hoće li zbog toga glavni akcenar do kraja šampionata biti na Kup takmičenju, pogotovo jer Partizan nema trofej već šest godina.
"Mi idemo utakmicu po utakmicu i to nam je fokus, da izdržimo, da pobedimo svaku utakmicu. Naravno da je bitno osvajati trofeje, ali ja mogu samo da kažem da ćemo biti fokusirani na svaku narednu utakmicu i trudićemo se da izvučemo najbolje", smatra Kovač.
Stefan Kovač je zajedno sa Nemanjom Nikolićem bio gost emisije expertIVA
Bio si učesnik "večitog" derbija, uspeo si i da budeš strelac na poslednjem duelu najvećeg meča Srpskog fudbala. Da li je to tvoj dosada najdraži gol u karijeri, s obzirom da si prošao sve mlađe kategorije Crvene zvezde.
"Nije bilo pomešanih emocija odavno... Sigurno da mi godi taj pogodak, postići gol u derbiju je stvarno neverovatna stvar. Na derbiju smo dali sve od sebe i još jednom želim da pohvalim sve saigrače, za borbu i za karakter".
Od 2026. godine bi trebalo da krene novi format Superlige, po tzv. Belgijskom sistemu. Koliko si upoznat sa tim i šta mislim koliko će to doneti boljitka u srpskom fudbalu.
"Čuo sam naravno, ne mogu da pričam o tome jer ne znam šta bi bilo bolje, Ima stručnim ljudi koji vode računa o tome, ja moram da se fokusiram na teren, da mi to jedino bude bitno", kaže Stefan Kovač.
Da li kod tebe i dalje postoji želja da zaigraš za reprezentaciju Srbije.
"Ne mogu da odgovorim na to pitanje".
Srđan Stevanović/Starsport
Pratiš li neki drugi sport sem fudbala.
"Nisam neki vatreni ljubitelj košarke, samo pratim sve. Bukvalno kako upalim televizor, zavisi koji je period godine volim da pogledam NBA, volim rukomet, volim vaterpolo, volim svaki sport da pogledam. Ne pratim toliko ni fudbal, dosta igrača ne znam, ali naravno da čim uhvatim nekog slobodnog vremena volim da pogledam", završava razgovor Stefan Kovač.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Pretnja Dubaija tužbom očigledno je urodila plodom – ABA liga povukla je prvobitnu odluku o zabrani igranja plej-of utakmica u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Iako je početkom nedelje tokom ceremonije dodele UNFP nagrada poručio da želi da ostane u Marseju, budućnost Grinvuda u Francuskoj i dalje je neizvesna.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Kakav god da je srpski “večiti” derbi, teško da sebe možete nazvati pravim ljubiteljem fudbala ako ne osetite makar malu vrstu euforije pred prvi susret Partizana i Crvene zvezde u sezoni.
Partizan je odigrao još jedan prilično razačaravajući "večiti" derbi, iako je imao više razloga i motiva za borbu od Crvene zvezde. I ponovo je prošao isto kao i pre dva meseca.
Kao pred svaki plej-of "večiti" derbi u prethodnih osam godina, ni ove nema mnogo neizvesnosti oko pitanja šampiona, ali će po prvi put Crvena zvezda titulu moći da proslavi baš protiv Partizana.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Marko Nikolić još jednom je oduševio fudbalsku javno i pokazao o kakvom se treneru radi, jer je sa još jednim klubom uspeo da dođe do šampionske titule.
Svetska federacija vodenih sportova objavila je formulu po kojoj će se vaterpolo reprezentacije kvalifikovati za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Nakon osam godina procesa, belgijska policija je priznala da je došlo do tehničke greške i da se u merenju pojavila jedna cifra viška. Međutim, slučaj ipak nije potpuno zatvoren...
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar