Pobednik dvomeča će imati priliku da se naredne godine nadmeće sa najboljim evropksim selekcijama, a ko će to biti saznaćemo u nedelju u Beogradu (18.00).
Mihael Gregorič je doveo Austrijance u prednost u 37. minutu, ali je Lazar Samardžić prvencem u dresu nacionalnog tima postigao prelep pogodak za izjednačenje.
Iako igrom teško da možemo da budemo zadovoljni, rezultatom možemo kao i činjenicom da smo dobili još jednog novajiliju u liku 18-godišnjeg Mihajla Cvetkovića.
Baraž za ostanak u "A" diviziji LN, 1. meč
Austrija – Srbija 1:1 (0:1) Gregorič 37 – Samardžić 62 Stadion: Ernst Hapel (Beč) Sudija: Žoao Pineiro (Portugal)
Posle meča, Samardžić je govorio o tome koliko mu znači prvi pogodak za Srbiju, dok je Rajković istakao kako je 1:1 realan rezultat.
Marko Arnautović je istakao svoju ljubav prema Srbiji, ali je istovremeno i odbio da govori za srpske novinare u miks zoni, dok je selektor Stojković obećao da ćemo izgledai bolje u revanšu.
Po okončanju meča nas je zatekla i nesrećna vest o potrezu mozga Kristofa Baumgartnera, zbog koje će možda propustiti revanš u Beogradu.
Meč ste mogli da pratite putem bloga B92.sporta.
Završeno
18:00
Gregorič 37 – Samardžić 62
AUS
SRB
1
:
1
23:43
Baumgartner doživeo potres mozga
Kristof Baumgartner, reprezentativac Austrije, doživeo je potres mozga tokom prvog meča baraža za popunu "A" divizije Lige nacija protiv Srbije (1:1).
23:24
Izvor: b92
23:01
Dragan Stojković, selektor Srbije
"Videli ste, jedna teška utakmica. Austrija je kvalitetan tim. Znali smo da ćemo u nekim momentima biti inferiorni na terenu. Mene posebno raduje pristup da se ne predajemo. Rekao sam momcima u svlačionici da imamo šansu da postignu gol. Rezultat koji je dobar, sami odlučujemo o sebi."
Očekivanja pred revanš?
"Bićemo bolji, četvorica igrača se vraćaju iz suspenzije. Imaćemo malo šire opcije na stolu. Lepo je videti decu koja su danas igrala. Neka deca koja su maloletna. Drago mi je da osete atmosferu, šta znači igrati za nacionalni tim."
Momenti koje je posebno izdvojio.
"Dva momenta koja su na mene ostavili najveći utisak su gol Samardžića i odbrana Rajkovića."
23:01
Marko Arnautović
"Rezultat je bolji za Srbiju nego za nas, ali okej. Nismo igrali odlično. Imali smo mnogo šansi i ja sam barem dve propustio. Ali okej, ima još jedna utakmica u nedelju i tražićemo put do pobede", kaže Arnautović.
Koleno?
"Nezgodna situacija. Udario sam se jako i nisam ja jedan od tih koji odmah izađu. Drago mi je da igram protiv Srbije, cela porodica mi je bila na tribinama. Ja mnogo volim Srbiju i igram za Austriju pa gledam da dam sve od sebe"
Revanš?
"Mi idemo da dobijemo utakmicu, a ne da odigramo nerešeno. Želimo da pobedimo"
22:56
Predrag Rajković
"Teška utakmica, zahtevna. Austrija je dobar protivnik, što je i dokazao. Mi smo se borili, dali smo sve od sebe. Ostvarili smo pozitivan rezultat pred revanš."
Kad je bilo najteze?
"Oni su nas stisli, sve vreme su bili blizu šesnaesterca. Moram da pohvalim čitavu odbrambenu liniju. Tim je radio kao sat. Branili smo se kompaktno. Na kraju zasluženo 1:1. Oni su na kraju imali tu jednu šansu."
22:50
Lazar Samardžić
"Utakmica je bila onako. Prvo poluvreme oni su bili bolji i imali puno šanse, pokazali smo srce posle. Sledi druga utakmica, idemo na pobedu i to je to."
Prvi gol u dresu reprezentacije
"Znači, kako da ne. Nadamo se da će ih biti još više."
Da li je odmah znao da je gol?
"Kada ide na moju levu nogu uvek je opasno. Hvala Bogu je išlo dobro."
22:47
Statistika meča
Sofascore
22:36
Kraj – 1:1
Fudbaleri Austrije i Srbije remizirali su 1:1 u prvom meču baraža za popunu "A" divizije Lige nacija na stadionu "Ernst Hapel" u Beču.
Lacio je u četvrtak uveče savladao Milan (1:0) i izbacio ga iz Kupa Italije, a usput je bilo i veoma zanimljivo na tribinama kultnog stadiona "Olimpiko".
Nekoliko meseci nakon što je Aleksander Zverev podigao buru tvrdnjom da turniri "rade sve" kako bi pogodovali Karlosu Alkarasu i Janiku Sineru, mnogi osporavaju tu izjavu.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Američki košarkaš Vejd Boldvin, govorio je o talasu trenerskih promena u elitnom evropskom basketu, uključujući ostavke Željka Obradovića i Etorea Mesine, kao i smenu Igora Kokoškova.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 156
Pogledaj komentare Pošalji komentar