Zahvaljujemo se na dopisu koji ste nam uputili 17. marta 2025. godine.
Tim dopisom, u ime Fudbalskog kluba 'Crvena zvezda' tražite od organa FSS smenu predsednika Sudijske komisije Dejana Santrača.
Sličnim dopisom, 20. septembra 2023. godine zahtevali ste smenu tadašnjeg predsednika Sudijske komisije Dejana Filipovića.
Takođe, 11. aprila 2022. godine zahtevali ste od FSS da sudija Srđan Jovanović nikada ne sudi Crvenoj zvezdi.
Uvažavajući značaj Fudbalskog kluba 'Crvena zvezda' i sve što je ovaj klub ostvario za srpski fudbal u poslednjih 80 godina, dozvolite nam da Vam odgovorimo, iskreno, profesionalno i krajnje dobronamerno.
Pre svega, zahtev za smenu predsednika Sudijske komisije i primedbe koje uz taj zahtev navodite, razmatraće Izvršni odbor FSS koji je, prema Statutu FSS, za to jedini nadležan. Na juče održanoj sednici Zajednice fudbalskih klubova Super lige i Prve lige Srbije, u prisustvu rukovodstva FSS, nekoliko klubova je diskutovalo po ovom pitanju kao i o mogućnosti angažovanja stranih stručnjaka u sudijskoj komisiji. Zaključeno je da će nadležni organi FSS, do kraja sezone, razmatrati ovo pitanje.
Nadalje, da bismo stavili tačku na licitiranja oko načina delegiranja sudija, u saradnji sa UEFA i nekim od najvećih nacionalnih saveza, razmatramo mogućnost delegiranja sudija primenom najnovijih tehnologija i veštačke inteligencije, bez presudnog uticaja ljudskog faktora. Napominjemo da u tom slučaju ne bi bilo moguće izuzimanje pojedinih sudija iz suđenja pojedinim klubovima.
Srdjan Stevanovic/Starsport
Dozvolite nam da se osvrnemo i na generalni značaj integriteta takmičenje koje u Vašem dopisu ističete.
To je nesumnjivo ključno pitanje i faktor bez koga su uzaludna sva ulaganja u nove kvalitetne terene, u obrazovanje trenera i drugih fudbalskih radnika, uvođenje konkurentnog i kvalitetnog sistema takmičenja.
Pitanje integirteta decenijama unazad lebdi iznad srpskog fudbala i to ne samo zbog kvaliteta suđenja.
Na integritet utiče još mnogo toga – od poštovanja fudbalskih propisa, kvaliteta rada disciplinskih organa i arbitražnog suda pa sve do pitanja pravila licenciranja i vrlo specifičnih odnosa između klubova, takođe decenijama unazad.
Uhvatili smo se u koštac sa brojnim nasleđenim problemima i uvereni smo da ćemo isčistiti sve što negativno utiče na integritet takmičenja i da ćemo od takmičarske sezone 2026/27 imati zdrav, interesantan i konkurentan sistem takmičenja.
Odluke i mere koje smo već doneli i pohvale UEFA Odeljenja za sprečavanje nameštanja mečeva koje smo nedavno dobili, pred celim rukovodstvom UEFA, ohrabruju nas i pokazuju da smo na dobrom putu.
Taj put znači adekvatan razvoj domaćih igrača, razvoj naših klubova, konkurentnost srpskog fudbala na međunarodnom planu, u klupskoj i reprezentativnoj konkurenciji.
Taj put je veoma važan ne samo za kvalitet našeg fudbala, nego i za sport u celini, za privlačenje investitora u fudbal, za nacionalnu ekonomiju i za ukupnu reputaciju naše Srbije!
Na tom važnom putu, Savez će sa posebnom pažnjom voditi računa da u fudbalu svako radi svoj posao, u okviru svojih nadležnosti i obima odgovornosti.
Uvereni smo da delimo entuzijazam u vezi sa budućnošću srpskog fudbala i stojimo Vam na raspolaganju za sva pitanja, sugestije i inicijative.
Želimo Vam svako dobro i mnogo uspeha u narednom periodu!".
Rik Mejsi, nekadašnji trener sestara Vilijams i jedan od najuticajnijih teniskih stručnjaka, ponovo je privukao pažnju javnosti izjavom o Karlosu Alkarasu.
Košarkaš Crvene zvezde Džoel Bolomboj govorio je o toku oporavka i otkrio okvirni termin povratka na teren, koji je vezan za period od devet meseci nakon operacije obavljene 30. aprila.
Panatinaikos se postepeno vraća u puni sastav nakon što je grip zahvatio ekipu, ali nastup kapitena Kostasa Slukasa u evroligaškom derbiju protiv Olimpijakosa i dalje je neizvestan.
Disciplinska i etička komisija FSS donela je odluke o kaznama za incidente koji su se dogodili u 10. kolu Superlige Srbije na utakmici Crvena zvezda – Radnički 1923 i 11. kolu u derbiju između Partizana i Vojvodine.
Posle svakog kola u Superligi Srbije, pa tako i nakon 5. runde je predsednik Sudijske komisije FSS Domeniko Mesina objavio VAR analizu, a ovog puta se ona neće dopasti navijačima Crvene zvezde.
Novi predsednik Sudijske komisije Fudbalskog saveza Srbije, Domeniko Mesina, objavio je javne analize najzanimljivijih VAR situacija sa utakmica prvog kola Superlige Srbije.
Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Branko Radujko istakao je da i drugi klubovi Superlige treba da se raduju ulasku Crvene zvezde u Ligu šampiona.
Košarkaš Crvene zvezde Džoel Bolomboj govorio je o toku oporavka i otkrio okvirni termin povratka na teren, koji je vezan za period od devet meseci nakon operacije obavljene 30. aprila.
NBA liga pokušava da reši problem "tankovanja" sistema da ekipe namerno gube da bi imale što bolji pik na draftu, a čini se da predloženo rešenje stvara još veće probleme.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar