Partizan je rezultatom 3:0 pobedio Radnik u Surdulici i obezbedio plasman u četvrtfinale Kupa Srbije.
Oni imaju dobru seriju bez poraza u ligi i kupu pod trenerskom palicom novog šefa stručnog štaba, Srđana Blagojevića i ovo je deseti meč zaredom kako nisu izgubili i treći zaredom kako su pobedili.
Pred solidno popunjenim stadionom u Surdulici je Partizan ubedljivo pobedio Radnik, a veliki posao odrađen je u prvom poluvremenu kada su crno-beli postigli dva pogotka.
Nakon što je Radnik prvi zapretio preko Jovanovića, nismo videli nešto mnogo zanimljivih stvari. Tačnije, tokom tih prvih 20-ak minuta nismo ni videli nešto vredno pomena.
Sve se promenilo u 25. minutu kada je mladi Vukotić postigao svoj prvi gol u dresu Partizana, a "parni valjak" vodio je sa 1:0.
Samo sedam minuta kasnije, Partizan je udvostručio prednost i tada se Stefan Kovač najbolje snašao.
Zubairu je ostao da leži u kaznenom prostoru Radnika, ali igra je nastavljena i baš posle toga je postignut gol. Nakon što je mreža zatresena i sudija Simović pokazao na centar, nastala je gužva.
"Skočili" su igrači Radnika na igrače Partizana koji im nisu ostali dužni. Ipak sve se na tom gurkanju završilo i utakmica je nastavljena.
Do kraja poluvremena golova nije bilo i Partizan je sa velikih 2:0 otišao u svlačionicu. U nastavku, uspeli su izabranici Srđana Blagojevića da potvrde pobedu.
Za to je zaslužan bio Zubairu, koji je sjajnu akciju krunisao izuzetno lepim golom za konačnih 3:0.
Utakmicu ste mogli da pratite UŽIVO putem našeg LIVE BLOG-a.
Završeno
16:03
Vukotić 25, Kovač 32, Zubairu 59
RDS
PAR
0
:
3
17:55
Srđan Blagojević:
"Prošli smo dalje, to je najvažnije. Nezgodan je raspored. Odložena utakmica kupa i trebalo nam je 15-20 minuta da se naviknemo na teren i loptu. Posle toga je bilo sve dobro i na momente rutinski. Nemam neki veći komentar, zadovoljan sam zbog odlaska u četvrtfinale pa se odmaramo do nedelje i meča sa Čukaričkim"
17:54
Marko Jakšić:
"Nismo nešto ni očekivali. Imali smo probleme sa virusom i povredama pa sam uklapao igrače zbog ključne utakmice u nedelju. Nismo se obrukali iako je visok rezultat. Zaslužili smo makar jedan gol, a na momke sam ponosan i nadam se da ulaze u Superligu pa da u punom sastavu odmerimo snage i pokažemo se u pravom svetlu"
17:51
Kraj
Partizan je pobedio Radnik sa 3:0 i otišao u četvrtfinale Kupa Srbije.
17:45
85' Sve je manje vremena
Partizan je jednom nogom već u četvrtfinalu
17:39
79' Opasno
Jovanović šutira tik iznad prečke! Odavno nismo videli bolju šansu Radnika
17:33
74' Čarapić je probao
Ne baš najbolji pokušaj Čarapića, lopta ide visoko preko gola, ali beleži se šansa i šut
17:26
66' Goh.. ništa
Mogao je Partizan i do četvrtog gola, ali je Gohov udarac završio u gol autu i pogodio spoljni deo mreže
17:24
17:19
59' Gooool
Partizan vodi 3:0
Sjajna akcija crno-belih i golčina Zubairua, šutirao je iz prve u dalji ugao
Crvena zvezda već uveliko pravi planove za narednu sezonu, a među imenima koja se nalaze visoko na listi želja za letnji prelazni rok navodno se nalazi francuski reprezentativac Timoti Luvavu-Kabaro.
Organizatori Velike nagrade Australije poručili su da su "veoma sigurni" da aktuelni haos u avio-saobraćaju, izazvan sukobom na Bliskom istoku, neće uticati na otvaranje nove sezone Formula 1 ovog vikenda u Melburnu.
Pep Gvardiola smatra da će Mančester Siti biti u nepovoljnom položaju pred gostovanje Real Madrida u Ligi šampiona sledeće nedelje zbog nepovoljnog rasporeda utakmica.
Crvena zvezda već uveliko pravi planove za narednu sezonu, a među imenima koja se nalaze visoko na listi želja za letnji prelazni rok navodno se nalazi francuski reprezentativac Timoti Luvavu-Kabaro.
Organizatori Velike nagrade Australije poručili su da su "veoma sigurni" da aktuelni haos u avio-saobraćaju, izazvan sukobom na Bliskom istoku, neće uticati na otvaranje nove sezone Formula 1 ovog vikenda u Melburnu.
Košarkaška reprezentacija Srbije gostuje selekciji Turske u revanš meču kvalifikacija za Mundobasket 2027, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Istanbulu (19.00).
Košarkaška lopta u subotu je utihnula zbog ratnih sukoba, pošto je Evroliga otkazala kvalifikacioni juniorski turnir u Abu Dabiju usled pogoršane bezbednosne situacije na Bliskom istoku izazvane sukobom Izraela i Irana.
Kada pomislimo na ideal japanskog ratnika iz feudalnih vremena, ne vidimo samo čoveka sa mačem. Vidimo nekoga ko ne govori mnogo, ali kada dođe trenutak, on ne izostaje.
Košarkaši Srbije nastavljaju put ka Svetskom prvenstvu u Kataru 2027. godine, a ovog petka od 19.00 čeka ih duelom protiv Turske u hali "Aleksandar Nikolić".
MWC u Barseloni je dobar poligon da tehnološki divovi isprobaju novih stvari i opipaju puls javnosti, a ovog puta nas je Honor iznenadio robotskim telefonom.
Komentari 9
Pogledaj komentare Pošalji komentar